Rzeszów - Środa, 14.05.2025
Reklama

Nowe Miasto: 24-latek groził nożem przechodniom i żądał pieniędzy

Dodano:

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
RZESZÓW. Policjanci z komisariatu na Nowym Mieście interweniowali wczoraj na ul. Podwisłocze, gdzie 24-letni mężczyzna kilkukrotnie groził nożem przechodniom i żądał pieniędzy. Mężczyznę w końcu obezwładnił kurier - który również został przesz niego zaatakowany - i przekazał go Policji.

7 października, około godz. 13:00 policjanci z komisariatu na Nowym Mieście otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który kilkukrotnie groził nożem przechodniom i żądał pieniędzy. Jak ustalili funkcjonariusze, 24-letni mieszkaniec Rzeszowa, najpierw wtargnął do jednego z mieszkań przy ul. Podwisłocze i groził nożem mieszkającemu tam małżeństwu żądając pieniędzy. Podczas szarpaniny niegroźnie ranił właściciela mieszkania.

Gdy napastnik wybiegł z bloku, groził nożem matce z dzieckiem i zażądał od niej pieniędzy. Następnie, również przy ulicy Podwisłocze, zaatakował starszego mężczyznę. Ostatecznie napastnik został obezwładniony i ujęty przez pracownika firmy kurierskiej, któremu chciał odebrać przesyłkę. Kurier przekazał mężczyznę w ręce Policji.

Policjanci z komisariatu na Nowym Mieście wyjaśniają okoliczności zdarzeń. O losie 24-latka zdecyduje prokurator.
 
Źródło: KWP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

"Rzeszów to MY". Trwa nabór pomysłów na miejskie innowacje

RZESZÓW. Trwa nabór pomysłów do trzeciej edycji programu „Rzeszów to MY” na miejskie innowacje w obszarze poprawy jakości życia mieszkańców Rzeszowa. Projekty można zgłaszać do 15 czerwca.

Rzeszów

Inwestycja drogowa na osiedlu Miłocin. Podpisanie umowy z wykonawcą

RZESZÓW. Firma Strabag wybuduje ok. 800-metrowy odcinek ulicy Parkowej na osiedlu Miłocin. Umowa na realizację inwestycji zostanie podpisana jeszcze w tym tygodniu.

Rzeszów

W Rzeszowie rusza grupa wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy. Pierwsze spotkanie 6 czerwca

RZESZÓW. Spotkania odbywają się w Ośrodku Poradnictwa Specjalistycznego i Interwencji Kryzysowej MOPS w Rzeszowie, przy ul. Skubisza 4.

Rzeszów

Ponad 220 tys. zł na remont rzeszowskich zabytków

RZESZÓW. Miasto dofinansuje prace remontowe przy czterech rzeszowskich zabytkach.

Rzeszów

Budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Zamknięcie ulicy Grottgera przedłużone

RZESZÓW. Do 20 czerwca przedłuży się zamknięcie odcinka ul. Grottgera. Po sygnałach od mieszkańców stworzone zostaną miejsca postojowe kiss&ride.

Rzeszów

Na osiedlu Pobitno powstaje ogród kieszonkowy [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Ogród powstaje przy Kurpiowskiej, na terenie o powierzchni ok. 30 arów. Będzie gotowy latem tego roku.

Rzeszów

Strażacy ochotnicy z Rzeszowa otrzymają nowe samochody

RZESZÓW. Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z osiedli Zalesie i Przybyszówka będą miały nowe samochody ratowniczo - gaśnicze.

Reklama