Rzeszów - Sobota, 28.06.2025
Reklama

Nowe ogniska koronawirusa w powiecie rzeszowskim

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
Sanepid udostępnił najnowszy raport dotyczący ognisk koronawirusa w województwie podkarpackim. W powiecie rzeszowskim pojawiły się dwa nowe ogniska. Na Podkarpaciu jest ich łącznie dziewięć.

Minionej doby przybyło 140 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie rzeszowskim. Tym samym łączna liczba zakażonych w powiecie - od początku pandemii - wzrosła do 1780 osób. Większość zakażeń pochodzi z tzw. transmisji poziomej (zakażenia rodzinne i inne kontakty).

W powiecie rzeszowskim aktualnie występuje dwa ogniska koronawirusa. Pierwsze z nich to Dom Pomocy Społecznej w Chmielniku, gdzie potwierdzono 22 pozytywne przypadki zakażenia SARS CoV-2, w tym u 19 pensjonariuszy i 3 pracowników. Drugie ognisko to prywatny dom seniora „Pogodna Dolina” w Siedliskach – tam koronawirusa wykryto u 16 pensjonariuszy.

Pozostałe, aktualne ogniska koronawirusa na Podkarpaciu to:

Powiat brzozowski
  • SPZOZ w Brzozowie , ul. Ks. Bielawskiego  w wyniku przeprowadzanych badań  łącznie w ognisku potwierdzono 11 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2   w tym u 9 osób z personelu medycznego i 2 pracowników administracji.

Powiat krośnieński
  • Centrum Medyczno- Charytatywne Caritas w Krośnie – w wyniku przeprowadzanych badań przesiewowych łącznie w ognisku potwierdzono 50 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2  w tym u 18 osób z personelu medycznego u wychowanków oraz u 32 pacjentów.

Powiat lubaczowski
  • SPZOZ Lubaczów, Zakład Opiekuńczo Leczniczy – w wyniku przeprowadzanych badań  łącznie w ognisku potwierdzono 23 pozytywne przypadki zakażenia SARS CoV-2   w tym u 2   osób z personelu medycznego i 21  pacjentów .
Reklama
Powiat łańcucki
  • Niepubliczny Zakład Opiekuńczo Leczniczy ,,Dom Bł. Achillesa” w Kosinie – w wyniku przeprowadzanych badań przesiewowych łącznie w ognisku potwierdzono 24 pozytywne przypadki zakażenia SARS CoV-2  w tym  u 14 pensjonariuszy i 10 osób z personelu medycznego.

Powiat przemyski
  • Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Przemyślu – w wyniku przeprowadzanych badań przesiewowych łącznie w ognisku potwierdzono 39  pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2   u wychowanków.
  • Zakład Opiekuńczo Leczniczy w Przemyślu przy ul Jasińskiego– w wyniku przeprowadzanych badań łącznie w ognisku potwierdzono 63 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2  w tym u 17 osób z personelu medycznego oraz u 46 pacjentów

Powiat strzyżowski
  • Zakład Opiekuńczo Leczniczy w Strzyżowie – w wyniku przeprowadzanych badań łącznie w ognisku potwierdzono 27 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2  w tym u 2 osób z personelu medycznego i 25 u pacjentów.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejne dyżury eksperckie rzeszowskiego oddziału ZUS

RZESZÓW. Pracownicy rzeszowskiego oddziału ZUS po raz kolejny w tym tygodniu będą odpowiadać na pytania mieszkańców.

Rzeszów

Koronawirus. Rząd wprowadza jeszcze bardziej restrykcyjne ograniczenia

Ograniczona liczba osób w sklepie, ograniczenia w poruszaniu nieletnich, zamknięte parki, bulwary i plaże – to część nowych, rządowych ograniczeń, które mają pomóc w walce z koronawirusem. Za złamanie zakazów grozi kara...

Rzeszów

We wtorek dwa dyżury eksperckie rzeszowskiego oddziału ZUS

RZESZÓW. Pracownicy rzeszowskiego oddziału ZUS będą odpowiadać na pytania mieszkańców.

Rzeszów

Zmiany na jednej z linii MPK. Będą dodatkowe kursy

RZESZÓW. Zmiany dotyczą linii nr 16 i będą obowiązywały od 1 kwietnia. Jeden kurs zostanie przyspieszony i wprowadzone będą dwa nowe.

Rzeszów

Kilka przypadków naruszeń ograniczeń przez mieszkańców Rzeszowa i okolic

RZESZÓW. Policyjne patrole na ulicach, komunikaty z radiowozów, a w powietrzu policyjny dron. Tak było w weekend w Rzeszowie.

Rzeszów

Koronawirus. 4 nowe przypadki zakażenia na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja [30.03.2020 r.]

PODKARPACIE. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejne 4 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-COV-2. Łącznie na Podkarpaciu to już 80 osób.

Rzeszów

W Parku Papieskim stanie rzeźba

RZESZÓW. Ruszył przetarg na montaż pomnika Jana Pawła II w Parku Papieskim. Rzeźba ma być gotowa w dwa miesiące.

Rzeszów

Uważajmy na oszustów. Stosują m.in. metodę "na tarczę antykryzysową"

RZESZÓW, POLSKA. Ministerstwo finansów informuje o nowych sposobach oszustwa. Dotyczą one metody „na tarczę antykryzysową” oraz smsów dot. zadłużenia na mikrorachunku podatkowym.

Reklama