Rzeszów - Piątek, 16.05.2025
Reklama

Nowe opaski życia dla seniorów w Rzeszowie. Rusza nabór wniosków

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. 158 opasek bezpieczeństwa trafi do kolejnych seniorów z Rzeszowa. To element programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na 2023 rok. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej czeka na zgłoszenia od osób, które chciałyby otrzymać takie urządzenie. Liczy się kolejność złożenia wniosków.

- W ramach programu, seniorom w wieku 65 lat i więcej zamieszkałym na terenie miasta Rzeszowa, zostanie zapewniony dostęp do opasek bezpieczeństwa, które będą połączone
z usługą operatora pomocy. W przypadku nagłego pogorszenia stanu zdrowia, wciśnięcie guzika alarmowego znajdującego się na opasce, umożliwi połączenie się ze stale gotową do interwencji centralą. Po odebraniu zgłoszenia, dyspozytor podejmie decyzję o sposobie udzielenia pomocy seniorowi - opisuje działanie opasek Irena Marszałek-Czekierda, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie.

Opaska bezpieczeństwa mierzy również podstawowe parametry życiowe, jest wyposażona w czujnik upadku oraz lokalizator GPS.

- Pomoc może polegać na wsparciu emocjonalnym seniora, nawiązaniu kontaktu z osobą z najbliższego otoczenia albo wezwaniu służb medycznych do potrzebującej osoby - mówi Dyrektor Marszałek-Czekierda.
Reklama
Będzie więcej opasek dla rzeszowskich seniorów

W 2022 roku do starszych mieszkańców Rzeszowa trafiło 119 opasek bezpieczeństwa. W tym roku będzie to kolejnych 158 opasek. MOPS w Rzeszowie czeka na wnioski od osób, które chciałyby otrzymać urządzenie.

Zgłoszenia do Programu należy dokonać poprzez:
  • Kontakt telefoniczny z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie - Panią Sylwią Bożek lub Panią Ewą Jędrzejczyk pod numerem telefonu - 17 853 57 53.
  • Kontakt z pracownikiem socjalnym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie właściwym ze względu na adres zamieszkania.

Pracownicy MOPS informują, że zgłoszenia będą przyjmowane do wykorzystania liczby miejsc. Liczy się kolejność zgłoszeń. W przypadku wyczerpania liczby miejsc, będzie można wpisać się na listę rezerwową.

Mieszkańcy mogą zapisać się w MOPS od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30. Opaski bezpieczeństwa są częścią programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na 2023 rok, współfinansowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.


 
Źródło: UM Rzeszowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W weekend utrudnienia przy wymianie dowodów osobistych

RZESZÓW. W najbliższą sobotę i niedzielę utrudnienia w uzyskaniu lub wymianie dowodu osobistego. Będą nowe dowody z cechą biometryczną.

Rzeszów

Kolejna akcja szczepień w Urzędzie Wojewódzkim

RZESZÓW. W najbliższy weekend Podkarpacki Urząd Wojewódzki we współpracy z Klinicznym Szpitalem Wojewódzkim nr 2 przeprowadzi na terenie urzędu akcję szczepień przeciw COVID-19.

Rzeszów

Wypadek w Hyżnem. Droga Rzeszów - Dynów już przejezdna

Jak poinformowała podkarpacka policja, nie ma już utrudnień na drodze wojewódzkiej relacji Rzeszów – Dynów.

Rzeszów

Będzie rozbudowa ul. Myśliwskiej

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg w związku z rozbudową ul. Myśliwskiej (os. Pogwizdów Nowy) na odcinku od ul. Pogwizdowskiej do ul. Św. Huberta.

Rzeszów

Rzeszowskie Forum Zieleni. Rozmowy o studium i nowych inwestycjach

RZESZÓW. We wtorek w Urban Lab dyskutowano o zieleni, klimacie i krajobrazie miejskim. Powstaną nowe parki i ogrody działkowe.

Rzeszów

Pierwszy krok do powstania aquaparku w Rzeszowie

RZESZÓW. Rozpoczęły się konsultacje rynkowe dotyczące budowy parku wodnego w Rzeszowie. To pierwszy etap w realizacji wyczekiwanej inwestycji.

Rzeszów

Nowe pojemniki na elektroodpady w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie ustawione zostały cztery kolejne pojemniki na elektrośmieci. Łącznie w mieście mamy już 35 miejsc, gdzie można oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Rzeszów

26-latek z Rzeszowa aresztowany za posiadanie narkotyków

RZESZÓW. Podczas kontroli samochodu na al. Niepodległości, rzeszowscy policjanci zabezpieczyli ponad 150 gramów narkotyków – mefedron, amfetaminę i marihuanę.

Reklama