Rzeszów - Piątek, 16.05.2025
Reklama

Nowe opaski życia dla seniorów w Rzeszowie. Rusza nabór wniosków

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. 158 opasek bezpieczeństwa trafi do kolejnych seniorów z Rzeszowa. To element programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na 2023 rok. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej czeka na zgłoszenia od osób, które chciałyby otrzymać takie urządzenie. Liczy się kolejność złożenia wniosków.

- W ramach programu, seniorom w wieku 65 lat i więcej zamieszkałym na terenie miasta Rzeszowa, zostanie zapewniony dostęp do opasek bezpieczeństwa, które będą połączone
z usługą operatora pomocy. W przypadku nagłego pogorszenia stanu zdrowia, wciśnięcie guzika alarmowego znajdującego się na opasce, umożliwi połączenie się ze stale gotową do interwencji centralą. Po odebraniu zgłoszenia, dyspozytor podejmie decyzję o sposobie udzielenia pomocy seniorowi - opisuje działanie opasek Irena Marszałek-Czekierda, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie.

Opaska bezpieczeństwa mierzy również podstawowe parametry życiowe, jest wyposażona w czujnik upadku oraz lokalizator GPS.

- Pomoc może polegać na wsparciu emocjonalnym seniora, nawiązaniu kontaktu z osobą z najbliższego otoczenia albo wezwaniu służb medycznych do potrzebującej osoby - mówi Dyrektor Marszałek-Czekierda.
Reklama
Będzie więcej opasek dla rzeszowskich seniorów

W 2022 roku do starszych mieszkańców Rzeszowa trafiło 119 opasek bezpieczeństwa. W tym roku będzie to kolejnych 158 opasek. MOPS w Rzeszowie czeka na wnioski od osób, które chciałyby otrzymać urządzenie.

Zgłoszenia do Programu należy dokonać poprzez:
  • Kontakt telefoniczny z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie - Panią Sylwią Bożek lub Panią Ewą Jędrzejczyk pod numerem telefonu - 17 853 57 53.
  • Kontakt z pracownikiem socjalnym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie właściwym ze względu na adres zamieszkania.

Pracownicy MOPS informują, że zgłoszenia będą przyjmowane do wykorzystania liczby miejsc. Liczy się kolejność zgłoszeń. W przypadku wyczerpania liczby miejsc, będzie można wpisać się na listę rezerwową.

Mieszkańcy mogą zapisać się w MOPS od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30. Opaski bezpieczeństwa są częścią programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na 2023 rok, współfinansowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.


 
Źródło: UM Rzeszowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W piątek ostatni przejazd Rzeszowskiej Masy Krytycznej w tym roku

RZESZÓW. Przejazd rowerzystów ma ruszyć o 18 z rzeszowskiego Rynku i potrwać około dwie i pół godziny (zbiórka na pół godziny wcześniej).

Rzeszów

Gmina Świlcza przekaże grunty pod budowę szpitala uniwersyteckiego

RZESZÓW. W przyszłą środę Uniwersytet Rzeszowski podpisze umowę z gminą Świlcza o przekazaniu gruntów pod budowę szpitala uniwersyteckiego.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaną kolejne ścieżki rowerowe

RZESZÓW. W przyszłym roku miasto planuje utworzenie kilku kolejnych ścieżek rowerowych.

Rzeszów

Ulica Podleśna będzie oświetlona

RZESZÓW. Ruszył przetarg na oświetlenie ulicy Podleśnej na osiedlu Budziwój. Inwestycja ma powstać najprawdopodobniej w przyszłym roku.

Rzeszów

Powstanie Społeczna Rada Kultury pod patronatem prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. Pod auspicjami prezydenta Rzeszowa powstanie Społeczna Rada Kultury, organ doradczo-opiniotwórczy, który będzie wspierał inicjatywy kulturalne.

Rzeszów

Rzeszowski "Medyk" rusza z akcją szkoleń z pierwszej pomocy

RZESZÓW. Uczestnicy dowiedzą się też, jak dbać o własne zdrowie, będą mieli okazję wykonać podstawowe badania czy zaszczepić się. Prozdrowotne działania placówki wspiera m.in. prezydent Rzeszowa.

Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski z grantem na badania nad uzależnieniem od e-papierosów

RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski przeprowadzi badania nad cytyzyną, substancją, która może być pomocna w walce z uzależnieniem od e-papierosów.

Rzeszów

Już w sobotę otwarcie pijalni czekolady w Rzeszowie

RZESZÓW. Na najbliższą sobotę planowane jest otwarcie pijalni czekolady w Millenium Hall. Na wielbicieli słodkości czekają liczne atrakcje, m.in. największa w Polsce czekoladowa fontanna.

Reklama