Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

Nowe opaski życia dla seniorów w Rzeszowie. Rusza nabór wniosków

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. 158 opasek bezpieczeństwa trafi do kolejnych seniorów z Rzeszowa. To element programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na 2023 rok. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej czeka na zgłoszenia od osób, które chciałyby otrzymać takie urządzenie. Liczy się kolejność złożenia wniosków.

- W ramach programu, seniorom w wieku 65 lat i więcej zamieszkałym na terenie miasta Rzeszowa, zostanie zapewniony dostęp do opasek bezpieczeństwa, które będą połączone
z usługą operatora pomocy. W przypadku nagłego pogorszenia stanu zdrowia, wciśnięcie guzika alarmowego znajdującego się na opasce, umożliwi połączenie się ze stale gotową do interwencji centralą. Po odebraniu zgłoszenia, dyspozytor podejmie decyzję o sposobie udzielenia pomocy seniorowi - opisuje działanie opasek Irena Marszałek-Czekierda, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie.

Opaska bezpieczeństwa mierzy również podstawowe parametry życiowe, jest wyposażona w czujnik upadku oraz lokalizator GPS.

- Pomoc może polegać na wsparciu emocjonalnym seniora, nawiązaniu kontaktu z osobą z najbliższego otoczenia albo wezwaniu służb medycznych do potrzebującej osoby - mówi Dyrektor Marszałek-Czekierda.
Reklama
Będzie więcej opasek dla rzeszowskich seniorów

W 2022 roku do starszych mieszkańców Rzeszowa trafiło 119 opasek bezpieczeństwa. W tym roku będzie to kolejnych 158 opasek. MOPS w Rzeszowie czeka na wnioski od osób, które chciałyby otrzymać urządzenie.

Zgłoszenia do Programu należy dokonać poprzez:
  • Kontakt telefoniczny z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie - Panią Sylwią Bożek lub Panią Ewą Jędrzejczyk pod numerem telefonu - 17 853 57 53.
  • Kontakt z pracownikiem socjalnym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie właściwym ze względu na adres zamieszkania.

Pracownicy MOPS informują, że zgłoszenia będą przyjmowane do wykorzystania liczby miejsc. Liczy się kolejność zgłoszeń. W przypadku wyczerpania liczby miejsc, będzie można wpisać się na listę rezerwową.

Mieszkańcy mogą zapisać się w MOPS od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30. Opaski bezpieczeństwa są częścią programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na 2023 rok, współfinansowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.


 
Źródło: UM Rzeszowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kwesta 2020. Ograniczona liczba wolontariuszy, duże skarbony i internetowa zbiórka

RZESZÓW. Ze względu na pandemię koronawirusa, tegoroczna kwesta na rzeszowskich cmentarzach odbędzie się w zmienionej formie.

Rzeszów

Ruszyła budowa prawoskrętu z ul. Słowackiego w ul. Szopena

RZESZÓW. Firma Strabag rozpoczęła prace przy budowie prawoskrętu z ul. Słowackiego w ul. Szopena.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w powiecie rzeszowskim. Bmw zderzyło się z dwoma mercedesami

RZESZÓW. Policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło dziś w nocy w Stykowie. Kierowca bmw nie przeżył zderzenia z dwoma mercedesami.

Rzeszów

Rzeszowska Policja ma nowe radiowozy

RZESZÓW. Do Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie trafiło 6 nowych radiowozów marki Toyota Corolla z napędem hybrydowym.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje szpital tymczasowy dla pacjentów z Covid-19

RZESZÓW. W nowo wybudowanym skrzydle szpitala MSWiA utworzony zostanie szpital tymczasowy dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Placówka powstanie w ciągu 30 dni.

Rzeszów

Ograniczenia w komunikacji miejskiej. Od 2 listopada nowy rozkład jazdy

RZESZÓW. 2 listopada br. zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy, uwzględniający przede wszystkim zmiany w kursach porannych oraz wieczorowych.

Rzeszów

Tenisiści z Politechniki Rzeszowskiej zdobyli złoto w Akademickich Mistrzostwach Polski

RZESZÓW. Zawodniczki Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie i zawodnicy Politechniki Rzeszowskiej wygrali Akademickie Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym, które zakończyły się we wtorek w Rzeszowie.

Rzeszów

Osiem kierunków w zimowym rozkładzie lotów z Rzeszowa

RZESZÓW. W weekend w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka zaczął obowiązywać zimowy rozkład lotów. Trzy linie lotnicze oferują osiem kierunków. Od 6 listopada nowy przewoźnik WizzAir połączy Rzeszów z holenderskim Eindhoven.

Reklama