Rzeszów - Poniedziałek, 27.07.2026
Reklama

Nowe place zabaw przy dziesięciu rzeszowskich żłobkach. Miasto szuka wykonawców

Dodano: 24.07.2026 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Przy dziesięciu miejskich żłobkach w Rzeszowie powstaną nowe place zabaw. Inwestycje będą realizowane m.in. na osiedlach Przybyszówka, Drabinianka, Nowe Miasto i Paderewskiego, a ich realizacja będzie możliwa dzięki dofinansowaniu z rządowego programu „Aktywne Place Zabaw" — miasto pozyskało na ten cel ponad 2,5 mln zł.

Powstaną nowoczesne, bezpieczne i przyjazne dzieciom przestrzenie, wspierające rozwój najmłodszych poprzez różne formy aktywności i zabawy. Na każdym z placów znajdą się co najmniej trzy strefy aktywności, wybrane spośród takich jak wspólne czytanie, zabawy konstrukcyjne, ruchowe, plastyczne, muzyczne, tematyczne oraz zabawy z wodą i piaskiem. Place zaprojektowano tak, by mogły służyć dzieciom przez cały rok.

W ramach inwestycji zamontowane zostaną m.in. nowe huśtawki, domki, zestawy sprawnościowe, tablice edukacyjne, zabawowe autobusy i sklepiki oraz żagle zacieniające. Co istotne, z nowych placów będą mogły korzystać również dzieci, które nie uczęszczają do miejskich żłobków.

Trwają już przetargi na wybór wykonawców robót. Otwarcie ofert zaplanowano na 30 lipca, a zakończenie wszystkich prac przewidziano na jesień tego roku.

Nowe place zabaw powstaną przy żłobkach:

Reklama

• Żłobek nr 1 „Wesoły Miś”, ul. Piękna – osiedle 1000-lecia,
• Żłobek nr 3 „Krzyś”, ul. Rataja – osiedle Krakowska Południe,
• Żłobek nr 5 „Karolinka”, ul. Wołyńska – osiedle Przybyszówka,
• Żłobek nr 6 „Kotek Psotek”, ul. Iwonicka – osiedle Przybyszówka,
• Żłobek nr 7 „Calineczka”, ul. Zielona – osiedle Drabinianka,
• Żłobek nr 8 „Kajtek”, ul. Pułaskiego – osiedle Pułaskiego,
• Żłobek nr 9 „Puchatek”, ul. Podwisłocze – osiedle Nowe Miasto,
• Żłobek nr 10 „Rumcajs”, ul. Starzyńskiego – osiedle Nowe Miasto,
• Żłobek nr 11 „Słoneczko”, al. Krzyżanowskiego – osiedle Paderewskiego,
• Żłobek nr 12 „Żwirek i Muchomorek”, ul. Dąbrowskiego – osiedle Piastów.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie odwołano Pogotowie Przeciwpowodziowe. Poszkodowani mogą starać się o zasiłek

RZESZÓW. W związku z ustabilizowaniem się sytuacji powodziowej dziś o godz. 6:00 rano odwołano Pogotowie Przeciwpowodziowe.

Rzeszów

Nowy rozkład jazdy sześciu linii komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Od 1 lipca br. zmianie ulegnie rozkład jazdy linii nr 13, 17, 34, 35, 45 i 53.

Rzeszów

Miasto rozpoczyna walkę z komarami i kleszczami

RZESZÓW. Dwa dni potrwają działania mające na celu zwalczanie komarów i kleszczy na terenie miasta.

Rzeszów

Będzie połączenie ul. Krajobrazowej i ul. Niemena z ul. Wyspiańskiego

RZESZÓW. Ruszył przetarg na roboty budowlane polegające na budowie połączenia ul. Krajobrazowej i ul. Niemena z ul. Wyspiańskiego.

Rzeszów

Siedem firm zainteresowanych modernizacją ul. Lisa Kuli

RZESZÓW. Wszystkie oferty mieszczą się w wymaganiach finansowych, jakie wyznaczyło miasto.

Rzeszów

LOT uruchamia 4 wakacyjne połączenia z Jasionki

RZESZÓW. W wakacje z lotniska w Jasionce polecimy do Chorwacji, Grecji, Hiszpanii i Bułgarii. Do wznowienia lotów szykuje się również Ryanair.

Rzeszów

W centrum Rzeszowa zamieszkają pszczoły

RZESZÓW. Już wkrótce na dachu Galerii Rzeszów zamieszka niemal pół miliona pszczół. 

Rzeszów

Od stycznia 2021 r. zmiany w gospodarce odpadami

RZESZÓW. Rady Miasta podjęła decyzja w sprawie ograniczenia odbioru odpadów od mieszkańców. Na jakie zmiany muszą przygotować się Rzeszowianie?

Reklama