Rzeszów - Niedziela, 27.07.2025
Reklama

Nowe przejazdy rowerowe na pięciu rzeszowskich skrzyżowaniach

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie przejazdów dla rowerzystów na pięciu skrzyżowaniach, w tym m.in. al. Piłsudskiego z al. Cieplińskiego i al. Powstańców Warszawy z ul. Hetmańską.

Pieniądze na tę inwestycję zarezerwowano w budżecie miasta na wniosek Konrada Fijołka, prezydenta Rzeszowa, po jego rozmowach z przedstawicielami rzeszowskiego środowiska rowerowego.

Udogodnienia dla rowerzystów powstaną na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną:

- al. Witosa – ul. Wiktora – ul. Wyspiańskiego,
- al. Piłsudskiego – al. Cieplińskiego,
- al. Batalionów Chłopskich – ul. Przemysłowa,
- al. Batalionów Chłopskich – ul. Langiewicza,
- al. Powstańców Warszawy – ul. Hetmańska

Budowa przejazdów rowerowych będzie polegać m.in. na montażu nowej sygnalizacji świetlnej, przebudowie kolidujących sieci, obniżeniu krawężników w rejonie przejazdów dla rowerzystów i przejść dla pieszych, przebudowie części dojść do przejść dla pieszych.

Przetarg zostanie rozstrzygnięty latem. Zwycięzca przetargu będzie miał za zadanie w pierwszej kolejności zaprojektować budowę przejść a następnie ją wykonać. Będzie miał na to 12 miesięcy. 

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ul. Welca na Staromieściu do przebudowy

RZESZÓW. Prawie półkilometrowy odcinek ul. Welca - od skrzyżowania z ul. Niecia w kierunku północnym - zostanie przebudowany i rozbudowany.

Rzeszów

Źle się poczuł i uderzył autem w metalowy garaż. Trafił do szpitala

RZESZÓW. 36-letni kierowca opla stracił panowanie nad autem i uderzył w metalowy garaż. Mężczyznę przewieziono do szpitala.

Rzeszów

W Rzeszowie trwa kolejny etap modernizacji przystanków autobusowych

RZESZÓW. Wymieniane są wiaty, a na zatokach w miejsce asfaltu wylewany jest specjalny beton odporny na powstawanie kolein.

Rzeszów

Poranny wypadek na ul. Okulickiego. 1 osoba ranna

RZESZÓW. W miejscu zdarzenia występują utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Niewybuchy z czasów II wojny światowej odnalezione w Jasionce

RZESZÓW. Podczas prac ziemnych w Jasionce, odnaleziono pociski z czasów II wojny światowej. Niewybuchy zostały zabezpieczone i wywiezione przez saperów do miejsca neutralizacji.

Rzeszów

E-hulajnogi Lime wracają na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Dla użytkowników przygotowano specjalną promocję na drugi przejazd.

Rzeszów

W Rzeszowie ma powstać nowa klasa sportowa o profilu "Sporty wodne"

RZESZÓW. Jej uczniowie trenowaliby skoki do wody i pływanie. Warunek powstania takiej klasy jest jeden: zainteresowanie dzieci i rodziców.

Rzeszów

Wielkanocny jarmark na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. W programie m.in. występy polskich i ukraińskich artystów, poczęstunek, warsztaty tematyczne i zagroda z żywymi królikami.

Reklama