Rzeszów - Czwartek, 30.04.2026
Reklama

Nowe przejazdy rowerowe na pięciu rzeszowskich skrzyżowaniach

Dodano: 09.06.2022 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie przejazdów dla rowerzystów na pięciu skrzyżowaniach, w tym m.in. al. Piłsudskiego z al. Cieplińskiego i al. Powstańców Warszawy z ul. Hetmańską.

Pieniądze na tę inwestycję zarezerwowano w budżecie miasta na wniosek Konrada Fijołka, prezydenta Rzeszowa, po jego rozmowach z przedstawicielami rzeszowskiego środowiska rowerowego.

Udogodnienia dla rowerzystów powstaną na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną:

- al. Witosa – ul. Wiktora – ul. Wyspiańskiego,
- al. Piłsudskiego – al. Cieplińskiego,
- al. Batalionów Chłopskich – ul. Przemysłowa,
- al. Batalionów Chłopskich – ul. Langiewicza,
- al. Powstańców Warszawy – ul. Hetmańska

Budowa przejazdów rowerowych będzie polegać m.in. na montażu nowej sygnalizacji świetlnej, przebudowie kolidujących sieci, obniżeniu krawężników w rejonie przejazdów dla rowerzystów i przejść dla pieszych, przebudowie części dojść do przejść dla pieszych.

Przetarg zostanie rozstrzygnięty latem. Zwycięzca przetargu będzie miał za zadanie w pierwszej kolejności zaprojektować budowę przejść a następnie ją wykonać. Będzie miał na to 12 miesięcy. 

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Prawoskręt na ul. Słowackiego po raz... trzeci

RZESZÓW. To już trzecie podejście władz miasta do przetargu na budowę prawoskrętu z ul. Słowackiego w kierunku ul. Szopena. Czy tym razem uda się znaleźć wykonawcę?

Rzeszów

Kamienica przy al. Piłsudskiego w posiadaniu dewelopera

RZESZÓW. 30 czerwca br. ukazało się oficjalne zarządzenie, w którym ustala się, że budynek przy ul. Piłsudskiego 5 zostanie użyczony na czas nieoznaczony na rzecz Developres Sp. z o.o.

Rzeszów

Poszukiwania 12-latka zakończone sukcesem

RZESZÓW. Matka zgłosiła zaginięcie 12-letniego syna, bo tym jak ten wyszedł wieczorem z domu, a jego nieobecność przedłużała się. Chłopaka szukała Policja.

Rzeszów

Ruszyła II tura rekrutacji w WSPiA

RZESZÓW. 20 lipca 2020 r. w WSPiA rozpoczęła się II tura rekrutacji kandydatów na studia w roku akademickim 2020/2021.

Rzeszów

Modernizacja ul. Lisa Kuli. Miasto wybrało wykonawcę

RZESZÓW. Nieco ponad 1 mln zł będzie kosztował remont ul. Lisa Kuli. Prace potrwają do końca wakacji.  

Rzeszów

Ciąg dalszy walki z komarami i kleszczami w Rzeszowie

​RZESZÓW. W dniach 21 i 22 lipca od godz. 19:00 w Rzeszowie przeprowadzony zostanie drugi zabieg zwalczania komarów i kleszczy. Pierwsza akcja odbyła się na przełomie czerwca i lipca.

Rzeszów

Rzeszowski oddział ZUS organizuje dyżur dot. emerytur

RZESZÓW. Rzeszowski Oddział ZUS organizuje kolejny telefoniczny dyżur ekspercki. Tym razem dot. emerytur.

Rzeszów

Elektrycznym pociągiem z Rzeszowa do Warszawy i Lublina

Na linii kolejowej Ocice – Rzeszów montowana jest sieć trakcyjna. Na 25 km już rozwieszono przewody. Elektryfikacja trasy zapewni atrakcyjne połączenia kolejowe w regionie oraz ze stolicy Podkarpacia do Warszawy i Lublina. 

Reklama