Rzeszów - Niedziela, 22.02.2026
Reklama

Nowe wiaty przystankowe i przebudowa zatok w Rzeszowie

Dodano: 09.05.2022 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Przy rzeszowskich ulicach zamontowanych zostanie kolejnych 77 nowych wiat przystankowych. Przebudowanych zostanie także część zatok autobusowych.

Miasto ogłosiło przetarg na realizację IV etapu modernizacji przystanków komunikacji miejskiej. Nowe, przeszklone wiaty będą wykonane według projektu, który zastosowano w poprzednich etapach. Mają być lakierowane na szaro i pomarańczowo, wyposażone w podświetlane rozkłady jazdy i oświetlenie wewnętrzne uruchamiane automatycznie po wejściu pasażera. Zasilanie w energię elektryczną zapewnią panele fotowoltaiczne, które mają być częścią wiat.

Nowe wiaty zamontowane zostaną przy ulicach: Budziwojskiej, Dąbrowskiego, Jana Pawła II, Kotuli, Kardynała Karola Wojtyły, Krogulskiego, Księżycowej, Leszka Czarnego, Olbrachta, Obrońców Poczty Gdańskiej, Przemysłowej, Sanockiej, Sikorskiego, Staromiejskiej, Św. Rocha, Trembeckiego, Wieniawskiego, Witolda i Żółkiewskiego. W ramach IV etapu pojawi się łącznie 77 wiat.
ZTM wytypował także dodatkowe miejsca (21), w których zamiast wiat zostaną zamontowane tylko pylony z rozkładami jazdy i ławki. ZTM chce je ustawić tam, gdzie przystanki są mało uczęszczane, lub na wiatę nie ma miejsca.
Reklama

W ramach inwestycji wymieniona zostanie również nawierzchnia zatok autobusowych. Zamiast asfaltu pojawi się tu beton odporny na powstawanie kolein.

IV etap modernizacji przystanków ma się zakończyć jesienią przyszłego roku. W dwóch pierwszych, które zostały już zrealizowane wymieniono 176 wiat. Trzeci, który jest obecnie realizowany zakłada wymianę 55 kolejnych. Inwestycje są dofinansowane z funduszy Unii Europejskiej.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Czołowe zderzenie w Nowym Borku. 3 osoby w szpitalu, lądował śmigłowiec LPR

RZESZÓW. Funkcjonariusze rzeszowskiej drogówki wyjaśniają okoliczności porannego wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Nowy Borek w gminie Błażowa. W zdarzeniu ucierpiały trzy osoby.

Rzeszów

ZTM planuje uruchomić nową linię autobusową przez Wisłokostradę

RZESZÓW. W związku z otwarciem Wisłokostrady, Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie planuje uruchomienie nowej linii, która dzięki nowej drodze lepiej skomunikuje osiedla Budziwój i Biała z osiedlem Gen. Andersa.

Rzeszów

Ul. Robotnicza do rozbudowy. Powstanie blisko kilometrowa ścieżka rowerowa

RZESZÓW. Blisko kilometrowa ścieżka rowerowa, oświetlenie, przebudowa skrzyżowań i budowa kanalizacji deszczowej - m.in. takie zmiany zostaną wprowadzone w ramach przebudowy ul. Robotniczej na osiedlu Zalesie.

Rzeszów

Wisłokostrada udostępniona kierowcom. Zobacz filmik z przejazdu nową drogą

RZESZÓW. 17 lutego 2026 roku o godz. 11:00 odbyło się oficjalne otwarcie jednej z największych inwestycji drogowych zrealizowanych w ostatnich latach w Rzeszowie. Do użytku kierowców oddano Wisłokostradę, czyli drogą łączącą al....

Rzeszów

Prawie 70 tys. pasażerów w styczniu w Jasionce

RZESZÓW. 69 543 - tyle pasażerów obsłużył Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów w pierwszym miesiącu 2026 roku. To wzrost o nieco ponad 3 procent względem stycznia ubiegłego roku.

Rzeszów

Wielka inwestycja drogowa zakończona. 17 lutego otwarcie Wisłokostrady

RZESZÓW. Jedna z największych inwestycji drogowych ostatnich lat realizowanych w Rzeszowie dobiegła końca. We wtorek, 17 lutego odbędzie się oficjalne otwarcie tzw. Wisłokostrady, czyli drogi, która połączyła aleję Rejtana z ulicą Ciepłowniczą.

Rzeszów

Wmurowano kamień węgielny pod budowę PCLA. Wykonano już 65 proc. prac

RZESZÓW. W piątek na budowie Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki odbyła się uroczystość wmurowania symbolicznego kamienia węgielnego. W wydarzeniu wzięli udział m.in. przedstawiciele Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, na czele z prezesem Sebastianem Chmarą.

Reklama