Rzeszów - Piątek, 17.07.2026
Reklama

Nowe wiaty, pylony i stojaki rowerowe na rzeszowskich przystankach

Dodano: 25.05.2026 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Część rzeszowskich przystanków autobusowych czekają zmiany. Na 140 pojawią się nowe wiaty, a przy 150 staną stojaki rowerowe. W planach jest również montaż 50 pylonów przystankowych z podświetlanymi gablotami na rozkłady jazdy. Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską w ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027.

Nowe wiaty będą 3-modułowe. Ich konstrukcja wykonana będzie z kształtowników aluminiowych. Wyposażone zostaną w ławki i gabloty z rozkładami jazdy, oświetlenie oraz fotowoltaikę. Na części przystanków, oprócz samego montażu, rozbudowane zostaną perony.

Nowe wiaty pojawią się w 140 lokalizacjach. Będą ustawiane na przystankach znajdujących się przy takich ulicach jak Beskidzka, Budziwojska, Dębicka, Matysowska, Pogwizdowska, Potockiego, Staroniwska, Św. Rocha, Wywrockiego, Załęska, Zawiszy Czarnego.

Kolejnym elementem inwestycji będzie montaż 150 stojaków rowerowych. Jak zaznacza Prezydent Rzeszowa, to reakcja na sygnały mieszkańców, którzy chcą w bezpieczny sposób zostawić rower na przystanku i przesiąść się na komunikację miejską.

Reklama

Stojaki będą wykonane ze stali i kształtem przypominać będą odwróconą literę U. Zostaną zamontowane m.in. przy ulicach: Miłocińskiej, Potockiego, Św. Rocha, Budziwojskiej, Architektów, Jarowej, Kalinowej, Ustrzyckiej, Sikorskiego.

Oprócz nowych wiat i stojaków rowerowych, inwestycja obejmuje także montaż 50 pylonów przystankowych z podświetlanymi gablotami na rozkłady jazdy.

Przetarg na wybór firmy, która zajmie się tym zadaniem już trwa. Otwarcie ofert zaplanowane jest na 3 czerwca.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na placu Wolności zamontowano stację do ładowania i parkowania hulajnóg

RZESZÓW. Jej prezentacja odbyła się podczas konferencji podsumowującej Europejski Tydzień Zrównoważonej Mobilności.

Rzeszów

Podmiejska Kolej Aglomeracyjna. Rozpoczęto budowę przystanku Rzeszów Wschodni

RZESZÓW. To jeden z 14 przystanków jakie wybuduje PKP PLK w ramach projektu „Budowa Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej”. 

Rzeszów

W niedzielę Dzień Serca na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Jak co roku organizatorzy imprezy zapowiadają szereg wyjątkowych atrakcji.

Rzeszów

Trwa głosowanie w ramach RBO 2022. "Ten budżet wyzwolił wśród mieszkańców ogromną inicjatywę"

RZESZÓW. We wtorek odbyła się konferencja prasowa poświęcona Rzeszowskiemu Budżetowi Obywatelskiemu.

Rzeszów

W środę "Dzień bez samochodu". Komunikacja miejska będzie bezpłatna

RZESZÓW. „Dzień bez samochodu” zakończy Tydzień Zrównoważonego Transportu oraz Tydzień mobilności w Rzeszowie.

Rzeszów

MPWiK montuje kolejne instalacje fotowoltaiczne na swoich budynkach

RZESZÓW. Trwa montaż kolejnych instalacji fotowoltaicznych na budynkach i terenach należących do Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie. Mają być gotowe do 6 listopada br. W planach są już kolejne. 

Rzeszów

Beta Academics 2021 - o komunikacji wizualnej w nauce i biznesie

RZESZÓW. 18 referatów naukowych zostało zaprezentowanych na drugiej edycji konferencji naukowej Beta Academics, towarzyszącej jednej z najważniejszych konferencji branży internetowej w Polsce, czyli Internet Beta. 

Rzeszów

25-latek z Rzeszowa zatrzymany za posiadanie marihuany

RZESZÓW. Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 25-letniemu mieszkańcowi Rzeszowa, którego zatrzymano za posiadanie znacznej ilości marihuany. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Reklama