Rzeszów - Sobota, 18.07.2026
Reklama

Nowe wiaty, pylony i stojaki rowerowe na rzeszowskich przystankach

Dodano: 25.05.2026 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Część rzeszowskich przystanków autobusowych czekają zmiany. Na 140 pojawią się nowe wiaty, a przy 150 staną stojaki rowerowe. W planach jest również montaż 50 pylonów przystankowych z podświetlanymi gablotami na rozkłady jazdy. Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską w ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027.

Nowe wiaty będą 3-modułowe. Ich konstrukcja wykonana będzie z kształtowników aluminiowych. Wyposażone zostaną w ławki i gabloty z rozkładami jazdy, oświetlenie oraz fotowoltaikę. Na części przystanków, oprócz samego montażu, rozbudowane zostaną perony.

Nowe wiaty pojawią się w 140 lokalizacjach. Będą ustawiane na przystankach znajdujących się przy takich ulicach jak Beskidzka, Budziwojska, Dębicka, Matysowska, Pogwizdowska, Potockiego, Staroniwska, Św. Rocha, Wywrockiego, Załęska, Zawiszy Czarnego.

Kolejnym elementem inwestycji będzie montaż 150 stojaków rowerowych. Jak zaznacza Prezydent Rzeszowa, to reakcja na sygnały mieszkańców, którzy chcą w bezpieczny sposób zostawić rower na przystanku i przesiąść się na komunikację miejską.

Reklama

Stojaki będą wykonane ze stali i kształtem przypominać będą odwróconą literę U. Zostaną zamontowane m.in. przy ulicach: Miłocińskiej, Potockiego, Św. Rocha, Budziwojskiej, Architektów, Jarowej, Kalinowej, Ustrzyckiej, Sikorskiego.

Oprócz nowych wiat i stojaków rowerowych, inwestycja obejmuje także montaż 50 pylonów przystankowych z podświetlanymi gablotami na rozkłady jazdy.

Przetarg na wybór firmy, która zajmie się tym zadaniem już trwa. Otwarcie ofert zaplanowane jest na 3 czerwca.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Poszukiwania 12-latka zakończone sukcesem

RZESZÓW. Matka zgłosiła zaginięcie 12-letniego syna, bo tym jak ten wyszedł wieczorem z domu, a jego nieobecność przedłużała się. Chłopaka szukała Policja.

Rzeszów

Ruszyła II tura rekrutacji w WSPiA

RZESZÓW. 20 lipca 2020 r. w WSPiA rozpoczęła się II tura rekrutacji kandydatów na studia w roku akademickim 2020/2021.

Rzeszów

Modernizacja ul. Lisa Kuli. Miasto wybrało wykonawcę

RZESZÓW. Nieco ponad 1 mln zł będzie kosztował remont ul. Lisa Kuli. Prace potrwają do końca wakacji.  

Rzeszów

Ciąg dalszy walki z komarami i kleszczami w Rzeszowie

​RZESZÓW. W dniach 21 i 22 lipca od godz. 19:00 w Rzeszowie przeprowadzony zostanie drugi zabieg zwalczania komarów i kleszczy. Pierwsza akcja odbyła się na przełomie czerwca i lipca.

Rzeszów

Rzeszowski oddział ZUS organizuje dyżur dot. emerytur

RZESZÓW. Rzeszowski Oddział ZUS organizuje kolejny telefoniczny dyżur ekspercki. Tym razem dot. emerytur.

Rzeszów

Elektrycznym pociągiem z Rzeszowa do Warszawy i Lublina

Na linii kolejowej Ocice – Rzeszów montowana jest sieć trakcyjna. Na 25 km już rozwieszono przewody. Elektryfikacja trasy zapewni atrakcyjne połączenia kolejowe w regionie oraz ze stolicy Podkarpacia do Warszawy i Lublina. 

Rzeszów

WSIiZ wprowadza nauczanie hybrydowe

RZESZÓW. Nowy rok akademicki na WSIiZ będzie inny niż poprzednie lata. Uczniowie będą studiować w systemie hybrydowym.

Rzeszów

Przy Szkole Podstawowej nr 18 powstanie park doświadczeń

RZESZÓW. Na terenie szkoły powstanie m.in. panel muzyczny, kołyska Newtona, wir wodny oraz ksylofon.

Reklama