Rzeszów - Środa, 07.05.2025
Reklama

Nowość w kursach komunikacji miejskiej. Będzie linia do Łańcuta

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Ratusz w porozumieniu z władzami miasta Łańcuta planuje od maja wprowadzić linię kursujacą pomiędzy miastami. Wstępnie mają to być dwa kursy dziennie.

Nie znamy jeszcze szczegółowego rozkladu jazdy, pewne jest natomiast, że od maja autobusy komunikacji miejskiej pojadą do Łańcuta. Początkowo będzie to linia testowa, na dwa miesiące.
 
"Władze Łańcuta chcą, aby ta linia kursowała w dni robocze. Jak wiadomo, 1 maja jest dniem świątecznym, podobnie 3 maj, więc pewnie wprowadzimy kursy po tych światach" - informuje Anna Kowalska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego.

Autobus w Rzeszowie wyjeżdżał będzie z Dworca Lokalnego, później pojedzie al. Piłsudskiego oraz ul. Lwowską w strone Łańcuta. Podczas przejazdu obowiązywać będą wszystkie przystanki. 
 
"W tej chwili ustalamy jeszcze szczegóły. Wiąże się to z tym jak Łańcut po swojej stronie widzi przebieg linii" - dodaje Anna Kowalska.
 
Docelowo Łańcut zamówił dwa kursy rano do stolicy województwa podkarpackiego oraz dwa kursy, nazwijmy to powrotne. Aktualnie trwają rozmowy nad sposobem finansowania nowej linii. Wprowadzenie nowej linii jest wspólnym pomysłem władz obu miast.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Linie 0A i 0B z cięciami kursów

RZESZÓW. Podkarpackie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji: „To całkowite zaprzepaszczenie tego wszystkiego co udało się pozytywnie zmienić w rzeszowskiej komunikacji miejskiej w ostatnich latach”.

Rzeszów

Bez niespodzianek w meczu z Vervą Warszawa

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali w hali Podpromie z liderem tabeli, Vervą Warszawa ORLEN Paliwa 1:3.

Rzeszów

Rada Miasta Rzeszowa przeciwko parkingowi na ul. Ciepłowniczej. Będzie apel do wojewody

RZESZÓW. Radni apelują do wojewody podkarpackiego o unieważnienie uchwały Samorządu Województwa Podkarpackiego.

Rzeszów

WSIiZ stawia na ekologię. Z własnym kubkiem kawa i herbata taniej

Z własnym kubkiem studenci kupią taniej kawę i herbatę w punktach gastronomicznych uczelni, natomiast uczniowie ALO w zamian za stare firanki, otrzymają bezpłatnie ekoworeczek na zakupy.  

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie rowerzysty pod Rzeszowem

Do wypadku doszło wczoraj przed godz. 19:00 w Pogwizdowie Starym w powiecie rzeszowskim.

Rzeszów

Opłaty za parkowanie w mieście wzrosną od maja

RZESZÓW. Zatwierdono nowe opłaty oraz dwie nowe podstrefy.

Rzeszów

Nowa siedziba Sądu Okręgowego przy ul. Borowej?

RZESZÓW. Radni miasta sceptycznie podeszli do tego tematu.

Rzeszów

Ratusz zwiększa środki finansowe przeznaczone na organizację Dni Osiedli

RZESZÓW. Docelowo kwota 9 tys. zł zostanie zwiększona do 12 tys. zł.

Reklama