Reklama

Aktualności / Rzeszów

Nowości w miejskim programie skierowanym do rodzin

Dodano: 03.10.2023 r.

Nowości w miejskim programie skierowanym do rodzin - Aktualności Rzeszów

fot. Pixabay

RZESZÓW. Od początku października Gmina Miasto Rzeszów rozpoczyna realizację programu samorządowego „Rzeszowska Karta Rodziny”. Stanowi on kontynuację programu „Rodzina Wielodzietna 3+; Rodzina zastępcza”.

Najważniejsze zmiany, które zostały wprowadzone w ramach Rzeszowskiej Karty Rodziny dotyczą:

Rozszerzenia grupy docelowej:

Program „Rzeszowska Karta Rodziny” adresowany jest do rodzin wielodzietnych (3+), a także rodzin z dzieckiem/dziećmi z niepełnosprawnością, rodzin zastępczych oraz rodzin wspierających, bez wymogu wielodzietności.Uprawnień do posiadania Karty:

Kryterium uprawniającym do posiadania Karty „Rzeszowska Karta Rodziny” jest rozliczanie podatku dochodowego od osób fizycznych przez jednego rodzica/opiekuna prawnego w Urzędzie Skarbowym na terenie Miasta Rzeszowa, właściwym z uwagi na miejsce zamieszkania w Rzeszowie.Za wprowadzeniem zmiany kryterium z zameldowania na terenie miasta do rozliczania się z podatków, przemawiała chęć umożliwienia udziału w Programie rodzinom, które nie mają stałego adresu zameldowania, ale są mieszkańcami miasta i w czynny sposób przyczyniają się do rozwoju Rzeszowa. Postulat ten zgłaszamy był zgłaszany przez mieszkańców.

Okresu wydania Karty:

Wydłużyliśmy termin wydawania kart i jest ona przyznawana dzieciom do ukończenia 18 roku lub 25 roku życia, a rodzicom/opiekunom prawnym do ukończenia 18 lub 25 roku życia najmłodszego dziecka. 

Formy elektronicznej Wniosku

Wniosek o wydanie Karty „Rzeszowska Karta Rodziny” może złożyć w wersji papierowej i elektronicznie poprzez platformę e-PUAP, z wykorzystaniem formularza Wniosku dostępnego na Portalu eUsług Urzędu Miasta Rzeszowa (eobywatel.erzeszow.pl). 
 
Wyłączenia rodzin z dzieckiem/dziećmi z niepełnosprawnością oraz rodzin zastępczych z kryterium wielodzietności

Rzeszowska Karta Rodziny może zostać przyznana rodzinie, która posiada co najmniej jedno dziecko w pieczy zastępczej oraz rodzinie, która posiada co najmniej jedno dziecko/dzieci z niepełnosprawnością.Za zniesieniem kryterium wielodzietności w przypadku tych rodzin postulowali sami mieszkańcy.

Dodatkowe informacje:
  • Program „Rzeszowska Karta Rodziny” stanowi element długofalowej Strategii Rozwoju Miasta, w szczególności w zakresie realizowania lokalnej polityki rozwiązywania problemów społecznych na lata 2023-2030 w ramach celu strategicznego I – Rzeszów miasto rodzin.
  • Szczegółowe informacje dotyczące Programu „Rzeszowska Karta Rodziny” można uzyskać w Wydziale Polityki Społecznej, ul. 3 Maja 13, 35-002 Rzeszów, e-mail: wps@erzeszow.pl, tel. 17 875 40 44; 17 875 44 82, sekretariat: 17 875 46 53 lub w Centrum Kontaktu i Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Rzeszowa, pod numerem telefonu: 1 77 88 99 00
  • Potwierdzeniem udziału w Programie jest posiadanie Karty „Rzeszowska Karta Rodziny”.
  • Karta uprawnia do korzystania ze zniżek na zakup towarów i usług oferowanych przez Partnerów Programu.

(Partnerami programu są instytucje i jednostki miejskie (jak np. ROSiR, Rzeszowskie Domy Kultury, Muzeum Dobranocek, Teatr Maska, Estrada Rzeszowska, BWA, Galeria Fotografii, Podziemna Trasa Turystyczna) oraz firmy zewnętrzne (np. księgarnie, kina, restauracje, szkoły, itp.).

Link do strony: https://erzeszow.pl/pl/512-polityka-spoleczna-i-ochrona-zdrowia/84677-rzeszowska-karta-rodziny.html

 
Reklama
Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

VII Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy. Świąteczne produkty, rodzinne warsztaty i występy artystyczne - Aktualności Rzeszów

VII Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy. Świąteczne produkty, rodzinne warsztaty i występy artystyczne

RZESZÓW. W Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę. niedzielę. Uczestnicy będą mogli zakupić świąteczne wyroby rękodzielnicze ...

Rzeszowscy "komandosi" w szpitalu przy Lwowskiej. Obdarowali dzieci prezentami - Aktualności Rzeszów

Rzeszowscy "komandosi" w szpitalu przy Lwowskiej. Obdarowali dzieci prezentami

RZESZÓW. W niecodziennej akcji wzięli udział rzeszowscy kontrterroryści. Zjeżdżali na linach z dachu Klinicznego Szpitala Wojew&oacut...

W przyszłym roku polecimy z Rzeszowa do Hiszpani - Aktualności Rzeszów

W przyszłym roku polecimy z Rzeszowa do Hiszpani

RZESZÓW/JASIONKA. Od 3 kwietnia 2024 roku Ryanair uruchamia loty z Jasionki do hiszpańskiego miasta Alicante. Trasę będą obsługiwały ...

Dwa nowe lodowiska w Rzeszowie. Będą zadaszone i oświetlone - Aktualności Rzeszów

Dwa nowe lodowiska w Rzeszowie. Będą zadaszone i oświetlone

RZESZÓW. W stolicy Podkarpacia powstają dwa nowe, kryte lodowiska. Większe budowane jest już w miejscu starej ślizgawki, przy ul. Wys...

Rzeszowski Dom Kultury. Ruszają zapisy na zimowe półkolonie - Aktualności Rzeszów

Rzeszowski Dom Kultury. Ruszają zapisy na zimowe półkolonie

RZESZÓW. W środę, 6 grudnia startują zapisy na zimowe półkolonie dla dzieci, które odbędą się w dwunastu filiach R...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Reklama
Partnerzy: