Rzeszów - Wtorek, 24.06.2025
Reklama

Nowy chodnik w centrum Rzeszowa już gotowy

Dodano: /

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Oficjalnie zakończono przebudowę chodnika przy ul. Matejki i Słowackiego. Wykonawcą robót była firma OBO Polska z Rzeszowa. Inwestycja kosztowała nieco ponad 700 tys. zł. „Cieszę się, że w samym sercu naszego miasta przybyła piękna część spacerowa” – napisał o zakończonej inwestycji w mediach społecznościowych Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

W ramach zadania pn. „Poprawa infrastruktury chodnikowej poprzez przebudowę chodnika przy ul. Matejki i Słowackiego” przebudowano 130 metrowy odcinek przy ul. Matejki (od ul. Słowackiego do skrzyżowania z ul. Grunwaldzką oraz 30 metrowy fragment ul. Słowackiego ( od skrzyżowania z ul. Kościuszki do ul Matejki ).

Stara betonowa kostka zastąpiona została granitowymi płytami, takimi samymi jak te na ul. Grunwaldzkiej i ul. Kościuszki.

Dodatkowo wykonano regulację słupów oświetleniowych do poziomu chodnika, regulację wysokościową studzienek wodociągowych i gazowych oraz zabezpieczenie kolidujących sieci energetycznych i teletechnicznych.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

ZTM: Ważne informacje dla pasażerów komunikacji miejskiej

RZESZÓW. ZTM poinformował o kolejnych zmianach w rozkładzie jazdy, przedłużeniu ważności legitymacji studenckich oraz możliwości zawieszenia biletu okresowego.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa podpisał "Pakt dla przedsiębiorców"

RZESZÓW. Przedsiębiorcy, którzy wynajmują pod działalność lokale komunalne i utracili dochody w związku z epidemią koronawirusa, mogą liczyć na wsparcie miasta.

Rzeszów

G2A i inne podkarpackie firmy pomogą szpitalowi w Łańcucie w walce z koronawirusem

G2A przekaże szpitalowi w Łańcucie sprzęt do walki z koronawirusem. Inicjatywę wsparły również inne firmy z Podkarpacia.

Rzeszów

Uwaga pasażerowie! Kolejna zmiana rozkładów jazdy

RZESZÓW. Wszystkie kursy autobusów miejskich będą jeździć zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy. Zmiany wejdą w życie od 23 marca.

Rzeszów

Miasto rozpoczyna remont chodników

RZESZÓW. Ruszył przetarg na wykonanie robót budowlanych, polegających na bieżącym utrzymaniu chodników na terenie miasta.

Rzeszów

Na rzeszowskim zalewie powstaje specjalna barka lęgowa dla ptaków

RZESZÓW. W lutym zakończył się pierwszy etap odmulania rzeszowskiego zalewu. Teraz wykonawca rozpoczął działania mające na celu wsparcie ptactwa.

Rzeszów

Pożar domu w Dylągowej. W zgliszczach znaleziono ciało mężczyzny

60-letni mężczyzna zginął w pożarze domu, do którego doszło wczoraj wieczorem w Dylągowej, w powiecie rzeszowskim. Pożar gasiło 10 zastępów straży pożarnej.

Rzeszów

W nowych podstrefach strefy płatnego parkowania będzie 87 parkometrów

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która dostarczy 87 nowych parkometrów. Znajdą się na os. Grota-Roweckiego oraz 1000-lecia.

Reklama