Rzeszów - Środa, 09.07.2025
Reklama

Nowy park kieszonkowy powstanie na os. Króla Augusta [WIZUALIZACJE]

Dodano:

Wizualizacja: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
Wizualizacja: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
RZESZÓW. Przy ul. Sportowej na osiedlu Króla Augusta powstanie nowy park kieszonkowy. Inwestycja będzie realizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Park kieszonkowy na os. Króla Augusta będzie miał powierzchnię ok. 10 arów. Powstanie na niezagospodarowanym terenie w rejonie bloku przy ul. Sportowej 2B. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie ma już gotowy projekt parku. Powstaną w nim ścieżki piesze z płyt i kostki brukowej, które połączone będą z istniejącym układem komunikacyjnym osiedla. Zadaniem wykonawcy będzie także montaż elementów małej architektury: ławek, leżaków, trejaży, betonowych kul ogrodowych.

W ogrodzie pojawi się również roślinność.  Powstaną m.in. rabaty z różnymi gatunkami bylin oraz traw ozdobnych, takich jak np. jeżówka purpurowa, rozplenica japońska, szałwia omszona, miskant chiński. Zaplanowane są także  nasadzenia róż w wielu odmianach kolorystycznych. Ponadto posadzone zostaną drzewa takie jak tulipanowiec amerykański czy platan klonolistny.
Reklama
Miasto ogłosiło już przetarg na wybór firny, która zrealizuje to zadanie. Rozstrzygnięcie planowane jest na marzec. Wykonawca będzie miał pięć miesięcy na budowę parku.

Ogród przy ul. Sportowej będzie kolejnym tego typu przedsięwzięciem wykonanym w Rzeszowie w ciągu ostatnich miesięcy. Wcześniej parki kieszonkowe powstały m.in. os. Kotuli (rejon ulic Sanockiej i Ustrzyckiej), na os. Pobitno (ul. Kurpiowska), przy al. Sikorskiego.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

ŚLUBOWANIE PREZYDENTA MIASTA RZESZOWA

Konrad Fijołek rozpoczął nową kadencję. "Chcę rozwijać 4 filary funkcjonowania miasta"

RZESZÓW. We wtorek, 7 maja odbyła się pierwsza sesja Rady Miasta Rzeszowa IX kadencji. Jednym z punktów programu było ślubowanie Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz 25 radnych. Konrad Fijołek podkreślił, że nowa kadencja...

Rzeszów

Start sezonu rowerowego w Rzeszowie. W sobotę rajd ulicami miasta

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 27 kwietnia w Rzeszowie oficjalnie rozpocznie się sezon rowerowy. W tym dniu zainaugurowana zostanie również ogólnopolska kampania Rowerowy Maj 2024.

Rzeszów

Wypadek w Lubeni. 3 osoby, w tym dziecko trafiły do szpitala

RZESZÓW. Zdaniem policji, przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Rzeszów

Rusza sezon fontanny multimedialnej. Będą dwie nowości [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. Po jesienno-zimowej przerwie wracają pokazy jednej z ciekawszych atrakcji Rzeszowa, czyli fontanny multimedialnej przy al. Lubomirskich. Pokaz inauguracyjny odbędzie się 4 maja o godz. 21:30. 

Rzeszów

Wybrano nowego przewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Waldemar Szumny został nowym przewodniczącym Rady Miasta Rzeszowa. Zastąpił na tym stanowisku Andrzeja Deca, który pełnił tę funkcję trzykrotnie.

Rzeszów

Zmiany w rozkładach jazdy czterech linii MPK

RZESZÓW. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, od 1 maja zmianie ulegną rozkłady każdy czterech linii autobusowych: 6, 44, 47 i 57.

Rzeszów

23-latek groził śmiercią kierującej taxi na aplikację

RZESZÓW. Zarzut kierowania gróźb karalnych usłyszał 23-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, który nie chciał zapłacić za kurs kobiecie kierującej pojazdem na aplikację. Mężczyzna przedmiotem przypominającym broń, groził jej pozbawieniem życia.

Rzeszów

41-latek spowodował kolizję i odjechał. Miał ponad 2 promile i zakaz prowadzenia pojazdów

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali mieszkańca Rzeszowa, który wsiadł za kierownicę mając ponad 2 promile alkoholu i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. 41-latkek spowodował kolizję i odjechał z miejsca zdarzenia.

Reklama