RZESZÓW/JASIONKA. Parking przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka zyskał dodatkowe 458 miejsc. Tym samym pojemność dotychczasowego zwiększyła się o ponad 50 procent.
– Uruchomienie nowych miejsc umożliwiających parking długoterminowy to nasza odpowiedź na coraz większy ruch pasażerski na naszym lotnisku. W tym roku w okresie od połowy czerwca do połowy września obsłużyliśmy ponad 400 czarterów, czyli przeszło dwa razy więcej niż w roku ubiegłym. Wydłużył się również okres, w którym touroperatorzy oferują wakacyjne pakiety z wylotem z Rzeszowa, dlatego inwestycja zwiększająca przestrzeń parkingową stała jednym z naszych priorytetów – mówi Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.
Po rozbudowie cały przylotniskowy parking liczy ponad 1300 miejsc (w tym 53 dla niepełnosprawnych), z czego 750 na strefie długoterminowej, która zostanie wyposażona w elektroniczny system rezerwacyjny. Ceny za postój pozostały bez zmian.
Inwestycja została w całości sfinansowana ze środków własnych spółki lotniskowej, Jej wartość to 10 mln zł. Budowę zrealizowała firma Elektromontaż Rzeszów S.A., zaś system parkingowy obsługuje APCOA Parking Polska.
RZESZÓW/JASIONKA. Ponad 120 tys. podróżnych skorzystało z oferty Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka w lipcu. To wynik o 15 procent lepszy od poprzedniego, osiągniętego w czerwcu br.
RZESZÓW. Firma Strabag wybuduje ścieżki pieszo-rowerowe po obu stronach ul. Odrzykońskiej na osiedlu Kotuli. Umowa ma zostać podpisana w połowie sierpnia.
RZESZÓW. Tegoroczna edycja festiwalu skierowana jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży, dla których zostały przygotowane konkurencje takie jak zawody na Pumptracku na osiedlu Baranówka oraz zawody MTB na rzeszowskich Bulwarach.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz