Rzeszów - Wtorek, 26.08.2025
Reklama

Nowy przewoźnik i nowe połączenie z Jasionki. Wystartowały loty do Rygi

Dodano: /

fot. Materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów - Jasionka
fot. Materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów - Jasionka

RZESZÓW/JASIONKA. Łotewskie narodowe linie lotnicze Air Baltic zadebiutowały w Jasionce. Od piątku, 8 listopada 2024 roku można polecieć do Rygi. Rejsy odbywają się dwa razy w tygodniu.

Air Baltic jest piątym regularnym przewoźnikiem na podrzeszowskim lotnisku. Do tej pory pasażerowie mogli korzystać z oferty: Polskich Liniach Lotniczych LOT, niemieckiej Lufthansy oraz niskokosztowego irlandzkiego Ryanair i węgierskiego Wizz Air.

Lot z Jasionki do Rygi trwa półtorej godziny. Samoloty Airbus A220-300 będą kursowały na tej trasie dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki o godzinie 13.00 z Rygi oraz o 14.20 z Rzeszowa.

Na pierwszych pasażerów trasy Ryga - Rzeszów - Ryga czekały w terminalu lotniska słodkie niespodzianki. Bilety na rejsy liniami Air Baltic, także w klasie biznes, są dostępne w atrakcyjnych cenach na airBaltic.com

– Z wielką przyjemnością witamy piątego przewoźnika regularnego na naszym lotnisku oraz kolejną atrakcyjną destynację. Loty do pięknej europejskiej stolicy w piątki oraz poniedziałki sprawiają, że to idealny kierunek na weekendowy city break – mówił Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów. Pierwszy samolot odleciał do stolicy Łotwy praktycznie pełny.

Reklama

– Ten kierunek otworzy nowe perspektywy współpracy nie tylko pomiędzy Łotwą a Polską, ale także w kontekście regionalnym. Umożliwi wygodniejsze i szybsze podróżowanie do krajów regionu bałtyckiego i nordyckiego oraz jego szersze wykorzystanie w przyszłości, na przykład jako regionalnego punktu logistycznego dla różnego rodzaju przesyłek i jeszcze dogodniejszego dostarczania pomocy humanitarnej, również w kontekście odbudowy Ukrainy – dodał Juris Poikāns, Ambasador Łotwy w Polsce obecny podczas piątkowego otwarcia połączenia.

Największe lotnisko na Łotwie posiada doskonałe połączenia przesiadkowe – dzięki temu w ok. 5 godzin można się dostać z Rzeszowa do Oslo, Kopenhagi, Sztokholmu, Helsinek czy Tallina. Linie Air Baltic łączy kraje bałtyckie z ponad 70 miejscami docelowymi w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce Północnej i na Kaukazie.

– Jako głównego udziałowca lotniskowej spółki szczególnie cieszy nas rozwój, bo to kolejny przewoźnik operujący z naszego lotniska i następna atrakcyjna trasa. Jako gospodarze regionu serdecznie zapraszamy także Łotyszy do skorzystania z połączenia do Rzeszowa i odwiedzenia naszego urokliwego regionu oraz poznania jego smaków – podkreślił Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Karol Ożóg.

Założona w 1995 r. linia Air Baltic posiada jedną z najmłodszych flot w Europie, składającą się z 49 samolotów Airbus A220-300. – Uruchamiając tę trasę, nie tylko wzmacniamy naszą obecność w Polsce, ale także - ponieważ Rzeszów znajduje się blisko granicy z Ukrainą - robimy nasz pierwszy krok, aby pomóc obywatelom Ukrainy bezpiecznie dotrzeć do reszty Europy. Z niecierpliwością czekamy na zaspokojenie popytu pasażerów z Podkarpacia oraz jesteśmy wdzięczni rzeszowskiemu lotnisku za współpracę i wsparcie – przyznał Thomas Ramdahl, wiceprezes ds. zarządzania siatką połączeń w Air Baltic.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Delegacja z Korei Południowej odwiedziła Politechnikę Rzeszowską

RZESZÓW. Delegacja z Sacheon przebywała w Rzeszowie do 29 listopada.

Rzeszów

Umowa z Autosanem podpisana. Do Rzeszowa przyjedzie 60 nowych autobusów

RZESZÓW. Za zamówienie Rzeszów zapłaci 54,7 mln zł.

Rzeszów

Wręczono statuetki Konkursu "Podkarpacka Nagroda Gospodarcza" 2019

28 listopada w Sali Kongresowej Centrum Kongresowo-Wystawienniczego Województwa Podkarpackiego G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa wręczono nagrody i wyróżnienia w najważniejszych podkarpackich nagrodach biznesowych.

Rzeszów

PKS Rzeszów przywraca kolejny zawieszony kurs

RZESZÓW. Bez połączeń pozostają podróżujący w relacji Rzeszów Hyżne Nowa Wieś.

Rzeszów

Dyrektor PGE EC o władzy szantażującej za pośrednictwem mediów komisje przetargową ws. odbioru odpadów

RZESZÓW. Dyrektor PGE EC problemu z odpadami nie widzi i dziwi się mediom tak radykalnej reakcji na wieść o rozpoczęciu przetargu.

Rzeszów

1 grudnia parkingi w rejonie hali Podpromie czasowo zamknięte

RZESZÓW. W pierwszy dzień grudnia, Automobilklub Rzeszowski, już po raz drugi, zorganizuje Moto-Mikołajki.

Rzeszów

ZAKSA po tie-breaku. Punkt na pocieszenie dla Resovii

RZESZÓW. Asseco Resovia Rzeszów przegrała w meczu 7. Kolejki PlusLigi z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3.

Rzeszów

Koreański Sacheon kolejnym miastem partnerskim Rzeszowa? Póki co trwają rozmowy

RZESZÓW. Władze miasta podróż do Korei południowej planują na wiosnę.

Reklama