Rzeszów - Niedziela, 22.03.2026
Reklama

Nowy trener i rozgrywający w Asseco Resovii Rzeszów. Zaplanowano spotkanie z kibicami

Dodano: 09.05.2019 r.

fot. Asseco Resovia Rzeszów
fot. Asseco Resovia Rzeszów
RZESZÓW. Piotr Gruszka dołączył do Asseco Resovii w roli pierwszego szkoleniowca drużyny. Umowa z trenerem obowiązywać będzie przez najbliższe dwa sezony. Z kolei nowym rozgrywającym Asseco Resovii został Marcin Komenda. Dla młodego zawodnika będzie to powrót do zespołu ze stolicy Podkarpacia.

42-letni szkoleniowiec jest dobrze znany polskim kibicom. Piotr Gruszka przez lata był świetnym siatkarzem, który w swoim dorobku ma medale z krajowego i światowego podwórka. Gruszka swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w Kętach. W kolejnych latach występował m.in. w zespołach Bielsko-Białej, Częstochowy, we włoskiej Padwie, a także w Bełchatowie i Bydgoszczy.

Piotr Gruszka karierę zawodniczą zakończył w AZS-ie Olsztyn. W trakcie tych kilkunastu lat był reprezentantem kraju, Gruszka jest rekordzistą w liczbie rozegranych meczów w kadrze. W swoim dorobku ma tytuł Mistrza Europy, a także wicemistrza Świata. Przez kilka lat był kapitanem reprezentacji Polski.

Piotr Gruszka rok po zakończeniu kariery zawodniczej przyjął ofertę BBTS-u Bielsko-Biała i objął funkcję I trenera drużyny. Od 2016 roku był trenerem GKS-u Katowice, z którym systematycznie piął się po tabeli PlusLigi. Piotr Gruszka zamienia Śląski klub na Asseco Resovię, której trenerem będzie przez najbliższe dwa sezony.
Reklama
Marcin Komenda uważany jest za jednego z najbardziej obiecujących zawodników młodego pokolenia na pozycji rozgrywającego. Urodzony 24 maja 1996 roku w Krakowie zawodnik siatkarską karierę rozpoczynał w UKS Hutnik Dobry Wynik Kraków. Dobre występy w barwach krakowskiego zespołu w kategorii młodzika zaowocowały propozycją gry w AKS-ie Rzeszów.

Komenda w 2012 roku przeniósł się do stolicy Podkarpacia i już w pierwszym sezonie sięgnął po Mistrzostwo Polski Kadetów. W kolejnych dwóch latach zawodnik uczył się w SMS-ie PZPS Spała. Rozgrywający jednocześnie reprezentował barwy AKS-u, z którym sięgnął po Mistrzostwo Polski Juniorów.

Seniorską karierę Marcin Komenda rozpoczął w Effectorze Kielce, gdzie spędził dwa sezony. Stamtąd przeniósł się do GKS-u Katowice, a dobre występy w barwach śląskiego klubu zaowocowały powołaniami do reprezentacji Polski. Komenda znalazł się w składzie reprezentacji Polski na zbliżającą się Ligę Narodów. Marcin Komenda z drużyną Asseco Resovii związał się rocznym kontraktem.

9 maja nowy rozgrywający i szkoleniowiec spotkają się z kibicami w Browarze Manufaktura Rzeszów. Wszystko rozpocznie się o godz. 18.00, a na spotkaniu obecny będzie również prezes klubu, Krzysztof Ignaczak.

Źródło: Asseco Resovia Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Półmaraton Rzeszowski. Utrudnienia w ruchu i objazdy autobusów

RZESZÓW. rasa biegu będzie prowadzić ulicami miasta oraz Bulwarami nad Wisłokiem. Niektóre drogi zostaną częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Rzeszów

Podkarpackie Centrum Nauki "Łukasiewicz" od 31 marca dostępne dla zwiedzających

RZESZÓW. Od najbliższego piątku, 31 marca 2023 r. będzie można już regularnie odwiedzać Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce. 

Rzeszów

Dodatkowe miesiące dla Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki w Rzeszowie

RZESZÓW. Ministerstwo Sportu i Turystyki zaakceptowało propozycję władz Rzeszowa i zgodziło się na dłuższy o dziewięć miesięcy termin realizacji Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki. Wydłużony termin to szansa na większą liczbę firm, które...

Rzeszów

Zderzenie trzech samochodów w Trzebownisku

RZESZÓW. Wszystkie pojazdy biorące udział w kolizji wylądowały w rowie. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Rzeszów

16. PKO Półmaraton Rzeszowski już w tą niedzielę. Pobiegną również osoby z niepełnosprawnościami [TRASA]

RZESZÓW. Ponad 1700 zawodników weźmie udział w szesnastej edycji PKO Półmaratonu Rzeszowskiego.

Rzeszów

Poranny wypadek na A4. Jedna osoba w szpitalu

RZESZÓW. Dziś rano na autostradzie A4 doszło do zderzenia dwóch samochodów – busa i osobowej toyoty. Kierowca osóbki został przewieziony do szpitala.  

Rzeszów

Przy ul. Kochanowskiego powstały nowe miejsca kiss&ride

RZESZÓW. Kolejne powstaną w rejonie szkoły podstawowej i przedszkola przy ul. Lwowskiej.

Rzeszów

Hala targowa, "Balcerek" i park w centrum Rzeszowa okiem młodych architektów [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Studenci Politechniki Rzeszowskiej zaproponowali nowoczesną wizję zagospodarowania okolic hali targowej, placu Balcerowicza i parku im. prof. Józefa Szajny. 

Reklama