Rzeszów - Czwartek, 18.12.2025
Reklama

Nowy trener i rozgrywający w Asseco Resovii Rzeszów. Zaplanowano spotkanie z kibicami

Dodano: 09.05.2019 r.

fot. Asseco Resovia Rzeszów
fot. Asseco Resovia Rzeszów
RZESZÓW. Piotr Gruszka dołączył do Asseco Resovii w roli pierwszego szkoleniowca drużyny. Umowa z trenerem obowiązywać będzie przez najbliższe dwa sezony. Z kolei nowym rozgrywającym Asseco Resovii został Marcin Komenda. Dla młodego zawodnika będzie to powrót do zespołu ze stolicy Podkarpacia.

42-letni szkoleniowiec jest dobrze znany polskim kibicom. Piotr Gruszka przez lata był świetnym siatkarzem, który w swoim dorobku ma medale z krajowego i światowego podwórka. Gruszka swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w Kętach. W kolejnych latach występował m.in. w zespołach Bielsko-Białej, Częstochowy, we włoskiej Padwie, a także w Bełchatowie i Bydgoszczy.

Piotr Gruszka karierę zawodniczą zakończył w AZS-ie Olsztyn. W trakcie tych kilkunastu lat był reprezentantem kraju, Gruszka jest rekordzistą w liczbie rozegranych meczów w kadrze. W swoim dorobku ma tytuł Mistrza Europy, a także wicemistrza Świata. Przez kilka lat był kapitanem reprezentacji Polski.

Piotr Gruszka rok po zakończeniu kariery zawodniczej przyjął ofertę BBTS-u Bielsko-Biała i objął funkcję I trenera drużyny. Od 2016 roku był trenerem GKS-u Katowice, z którym systematycznie piął się po tabeli PlusLigi. Piotr Gruszka zamienia Śląski klub na Asseco Resovię, której trenerem będzie przez najbliższe dwa sezony.
Reklama
Marcin Komenda uważany jest za jednego z najbardziej obiecujących zawodników młodego pokolenia na pozycji rozgrywającego. Urodzony 24 maja 1996 roku w Krakowie zawodnik siatkarską karierę rozpoczynał w UKS Hutnik Dobry Wynik Kraków. Dobre występy w barwach krakowskiego zespołu w kategorii młodzika zaowocowały propozycją gry w AKS-ie Rzeszów.

Komenda w 2012 roku przeniósł się do stolicy Podkarpacia i już w pierwszym sezonie sięgnął po Mistrzostwo Polski Kadetów. W kolejnych dwóch latach zawodnik uczył się w SMS-ie PZPS Spała. Rozgrywający jednocześnie reprezentował barwy AKS-u, z którym sięgnął po Mistrzostwo Polski Juniorów.

Seniorską karierę Marcin Komenda rozpoczął w Effectorze Kielce, gdzie spędził dwa sezony. Stamtąd przeniósł się do GKS-u Katowice, a dobre występy w barwach śląskiego klubu zaowocowały powołaniami do reprezentacji Polski. Komenda znalazł się w składzie reprezentacji Polski na zbliżającą się Ligę Narodów. Marcin Komenda z drużyną Asseco Resovii związał się rocznym kontraktem.

9 maja nowy rozgrywający i szkoleniowiec spotkają się z kibicami w Browarze Manufaktura Rzeszów. Wszystko rozpocznie się o godz. 18.00, a na spotkaniu obecny będzie również prezes klubu, Krzysztof Ignaczak.

Źródło: Asseco Resovia Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Parking długoterminowy na lotnisku w Jasionce już dostępny dla podróżnych

RZEZÓW/JASIONKA. Na podrzeszowskim lotnisku dobiegła końca modernizacja długoterminowego parkingu zlokalizowanego tuż przy terminalu pasażerskim. Parking, który oferuje 278 miejsc postojowych został utwardzony nawierzchnią asfaltową i zaprojektowany także dla osób niepełnosprawnych.

Rzeszów

Nowy, bezpłatny parking na osiedlu Mieszka I w Rzeszowie

RZESZÓW. Przy ul. Dołowej, w pobliżu siedziby Sądu Rejonowego, uruchomiono nowy, bezpłatny parking dla zmotoryzowanych. Zarządza nim Miejska Administracja Targowisk i Parkingów w Rzeszowie.

Rzeszów

W hali sportowej przy ul. Towarnickiego montują nowe trybuny

RZESZÓW. W hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Rzeszowie trwa montaż dodatkowych, składanych trybun. Dzięki temu obiekt pomieści równocześnie ponad 900 widzów. Koszt inwestycji to 266 tys. zł.

Rzeszów

Iglica na budynku Olszynki Park zamontowana [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Zakończono montaż z użyciem helikoptera wieży i iglicy na najwyższym budynku mieszkalnym w Polsce. Operację, która miała potrwać dwa dni, udało się zakończyć w jeden dzień. W związku z tym, w...

Rzeszów

Na placu Wolności stanęła dzwonnica. Trwają ostatnie prace [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwają ostatnie prace związane z budową dzwonnicy Dzwonu Niepodległości na rzeszowskim placu Wolności. Inwestycja zakończy się w tym miesiącu.

Rzeszów

Będzie nowy chodnik przy ulicach Matejki i Słowackiego

RZESZÓW. Jeszcze w sierpniu rozpoczną się prace przy przebudowie chodnika przy ul. Matejki i Słowackiego. Inwestycję zrealizuje firma OBO Polska, która kończy obecnie prace na ul. Grunwaldzkiej.

Rzeszów

Montaż iglicy z użyciem helikoptera na budynku Olszynki Park. Utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Budowa jednego z najwyższych budynków mieszkalnych w Polsce pomału zbliża się do końca. W tym tygodniu zaplanowano montaż elementów wieży i iglicy stalowej, na dachu budynku wysokiego inwestycji pn. Olszynki Park....

Rzeszów

Szkoła przy ul. Miodowej zostanie rozbudowana

RZESZÓW. Podpisano umowę na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Miodowej w Rzeszowie. Inwestycję zrealizuje wybrana w przetargu firma Texom. Jej koszt to prawie 19,6 mln zł.

Reklama