Rzeszów - Wtorek, 26.08.2025
Reklama

O przeznaczeniu niewypłaconych pensji nauczycieli zadecydują dyrektorzy rzeszowskich szkół

Dodano:

Fot. Archiwum RESinet.pl. Zdjęcie: Emilia Pająk
Fot. Archiwum RESinet.pl. Zdjęcie: Emilia Pająk
RZESZÓW. Wszelkie niewypłacone środki strajkującym nauczycielom, zostaną w budżecie miasta, a o ich przeznaczeniu zdecydują dyrektorzy szkół. Projekt uchwały przyjęto jednogłośnie.

Czynny udział w strajku nauczycieli bierze 45 z 88 rzeszowskich szkół. Osoby, które zadeklarowały udział w walce o zmiany nie mają wypłacanych pensji, chociaż w budżecie miasta środki na wynagrodzenia zarezerwowano.

Podczas wtorkowej sesji Radni Miasta radni Rozwoju Rzeszowa przygotowali projekt uchwały, który mówił o przeznaczeniu niewypłaconych wynagrodzeń.

„Ja się ogromnie cieszę, że jest taka uchwała, bo ona jest budującą dla tych wszystkich nauczycieli, którzy są w związkach i są bezzwiązkowi” – mówił radny Mirosław Kwaśniak z Rozwoju Rzeszowa.
Reklama
Zgodnie z brzmieniem uchwały niewypłacone środki wciąż pozostaną w sektorze oświaty, a o ich przyszłym przeznaczeniu zdecydują dyrektorzy szkół.

„Cieszy nas, że ta uchwała została napisana w sposób wyważony, delikatny, powiedziałbym nawet niekonfrontacyjny. Dla nas jest to oczywiste, że pieniądze, które są przeznaczone na oświatę, powinny w oświacie zostać” – wyjaśniał Robert Kultys, radny Prawa i Sprawiedliwości.

Po wystąpieniu radnych zamknięto dyskusje i przystąpiono do głosowania nad projektem uchwały. Został on przyjęty jednogłośnie.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Droga łącząca ul. Warszawską ze strefą Dworzysko. Konrad Fijołek: To szansa na kolejny skok rozwojowy naszego miasta

RZESZÓW. Znaczenie tej trasy dla układu drogowego w północnej części miasta oraz korzyści jakie przyniesie nowa inwestycja, podkreślał Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podczas konferencji prasowej na terenie strefy ekonomicznej Dworzysko.

Rzeszów

Skwer na os. Baranówka oficjalnie nosi nazwę im. Krzysztofa Wyskiela

RZESZÓW. Uroczystość oficjalnego nadania imienia Krzysztofa Wyskiela odbyła się na terenach rekreacyjnych między ulicami Brydaka i Starzyńskiego na os. Baranówka, niedaleko dawnego miejsca zamieszkania wybitnego pilota.

Rzeszów

Kolejna inwestycja PKP PLK na stacji Rzeszów Główny

RZESZÓW. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na rozbudowę Lokalnego Centrum Sterowania (LCS) na stacji Rzeszów Główny. Inwestycja zwiększy zasięg LCS’u, a to z kolei usprawni ruch kolejowy.

Rzeszów

Rusza ekologiczny bazarek w Parku Papieskim. Będzie około 150 wystawców

RZESZÓW. Handel ekologiczną żywnośćią i rękodziełem w Parku Papieskim będzie odbywał się raz w miesiącu, w wyznaczone soboty.

Rzeszów

Największe w Polsce zawody robotów już w ten weekend w Rzeszowie

RZESZÓW. Walki i wyścigi robotów oraz tegoroczna nowość, festiwal nowych technologii. Do stolicy Podkarpacia powracają największe w Polsce międzynarodowe zawody robotów XChallenge!

Rzeszów

Jubileuszowa edycja Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego. Znamy pierwszych gości

RZESZÓW/JASIONKA. Organizatorzy zdradzają powoli punkty tegorocznego programu.

Rzeszów

Rozbudowa drogi z Rzeszowa do Jasionki. Inwestycja za ponad 145 mln ma być gotowa jeszcze w tym roku [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa rozbudowa 5-kilometrowego odcinka drogi od granicy miasta Rzeszowa do drogi wojewódzkiej w Jasionce. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z realizacji inwestycji.

Rzeszów

Rekordowy rok w historii lotniska w Jasionce. Obsłużono już ponad 800 tys. pasażerów

RZESZÓW/JASIONKA. W czwartek, 5 października na podrzeszowskim lotnisku odprawiono 800-tysięcznego pasażera w tym roku.

Reklama