Rzeszów - Środa, 10.09.2025
Reklama

O przeznaczeniu niewypłaconych pensji nauczycieli zadecydują dyrektorzy rzeszowskich szkół

Dodano: 24.04.2019 r.

Fot. Archiwum RESinet.pl. Zdjęcie: Emilia Pająk
Fot. Archiwum RESinet.pl. Zdjęcie: Emilia Pająk
RZESZÓW. Wszelkie niewypłacone środki strajkującym nauczycielom, zostaną w budżecie miasta, a o ich przeznaczeniu zdecydują dyrektorzy szkół. Projekt uchwały przyjęto jednogłośnie.

Czynny udział w strajku nauczycieli bierze 45 z 88 rzeszowskich szkół. Osoby, które zadeklarowały udział w walce o zmiany nie mają wypłacanych pensji, chociaż w budżecie miasta środki na wynagrodzenia zarezerwowano.

Podczas wtorkowej sesji Radni Miasta radni Rozwoju Rzeszowa przygotowali projekt uchwały, który mówił o przeznaczeniu niewypłaconych wynagrodzeń.

„Ja się ogromnie cieszę, że jest taka uchwała, bo ona jest budującą dla tych wszystkich nauczycieli, którzy są w związkach i są bezzwiązkowi” – mówił radny Mirosław Kwaśniak z Rozwoju Rzeszowa.
Reklama
Zgodnie z brzmieniem uchwały niewypłacone środki wciąż pozostaną w sektorze oświaty, a o ich przyszłym przeznaczeniu zdecydują dyrektorzy szkół.

„Cieszy nas, że ta uchwała została napisana w sposób wyważony, delikatny, powiedziałbym nawet niekonfrontacyjny. Dla nas jest to oczywiste, że pieniądze, które są przeznaczone na oświatę, powinny w oświacie zostać” – wyjaśniał Robert Kultys, radny Prawa i Sprawiedliwości.

Po wystąpieniu radnych zamknięto dyskusje i przystąpiono do głosowania nad projektem uchwały. Został on przyjęty jednogłośnie.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Czołowe zderzenie w gminie Trzebownisko. Nie żyje 51-letnia kobieta

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło w Łące. W zderzeniu nissana z citroenem, poważnie ranna została kierująca nissanem. Niestety kobieta zmarła w szpitalu.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek pod Rzeszowem. Pieszy potrącony przez dwa auta

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj w nocy w Nowym Borku. 40-letni pieszy został potrącony przez dwa samochody. Mężczyzna zginął na miejscu.

Rzeszów

15-latek potrącony na przejściu dla pieszych

RZESZÓW. 15-letni chłopak został potrącony na przejściu dla pieszych na ul. Podkarpackiej. Ranny nastolatek trafił do szpitala. Sprawcy potrącenia zatrzymano prawo jazdy.

Rzeszów

Od 9 listopada zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wprowadza zmiany w rozkładach kilku linii autobusowych.

Rzeszów

Otwarto nowy budynek straży pożarnej w Dworzysku

RZESZÓW. Od 1 listopada 2020 r. rzeszowscy strażacy pełnią służbę na nowej jednostce Nr 3 w Rzeszowie.

Rzeszów

Student Politechniki Rzeszowskiej nagrodzony za projekt dwumiejscowego samolotu turystycznego

RZESZÓW. Grzegorz Sajdak, student kierunku lotnictwo i kosmonautyka na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej zajął trzecie miejsce w 19. edycji Studenckiego Konkursu Projektowego SOLIDWORKS, w kategorii Professional Level.

Rzeszów

Budowa nowego basenu przy ul. Matuszczaka ruszy w listopadzie?

RZESZÓW. Trwa rozbiórka dotychczasowego obiektu przy ul. Matuszczaka. Budowa nowego basenu ma ruszyć jeszcze w tym miesiącu.

Rzeszów

Mieszkańcy zdecydowali. Te projekty będą realizowane w ramach RBO 2021

RZESZÓW. Zakończyło się głosowanie na zadania w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 r. Dziś poznaliśmy zwycięskie projekty.

Reklama