Rzeszów - Środa, 24.12.2025
Reklama

O przeznaczeniu niewypłaconych pensji nauczycieli zadecydują dyrektorzy rzeszowskich szkół

Dodano: 24.04.2019 r.

Fot. Archiwum RESinet.pl. Zdjęcie: Emilia Pająk
Fot. Archiwum RESinet.pl. Zdjęcie: Emilia Pająk
RZESZÓW. Wszelkie niewypłacone środki strajkującym nauczycielom, zostaną w budżecie miasta, a o ich przeznaczeniu zdecydują dyrektorzy szkół. Projekt uchwały przyjęto jednogłośnie.

Czynny udział w strajku nauczycieli bierze 45 z 88 rzeszowskich szkół. Osoby, które zadeklarowały udział w walce o zmiany nie mają wypłacanych pensji, chociaż w budżecie miasta środki na wynagrodzenia zarezerwowano.

Podczas wtorkowej sesji Radni Miasta radni Rozwoju Rzeszowa przygotowali projekt uchwały, który mówił o przeznaczeniu niewypłaconych wynagrodzeń.

„Ja się ogromnie cieszę, że jest taka uchwała, bo ona jest budującą dla tych wszystkich nauczycieli, którzy są w związkach i są bezzwiązkowi” – mówił radny Mirosław Kwaśniak z Rozwoju Rzeszowa.
Reklama
Zgodnie z brzmieniem uchwały niewypłacone środki wciąż pozostaną w sektorze oświaty, a o ich przyszłym przeznaczeniu zdecydują dyrektorzy szkół.

„Cieszy nas, że ta uchwała została napisana w sposób wyważony, delikatny, powiedziałbym nawet niekonfrontacyjny. Dla nas jest to oczywiste, że pieniądze, które są przeznaczone na oświatę, powinny w oświacie zostać” – wyjaśniał Robert Kultys, radny Prawa i Sprawiedliwości.

Po wystąpieniu radnych zamknięto dyskusje i przystąpiono do głosowania nad projektem uchwały. Został on przyjęty jednogłośnie.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Otwarto nowy budynek straży pożarnej w Dworzysku

RZESZÓW. Od 1 listopada 2020 r. rzeszowscy strażacy pełnią służbę na nowej jednostce Nr 3 w Rzeszowie.

Rzeszów

Student Politechniki Rzeszowskiej nagrodzony za projekt dwumiejscowego samolotu turystycznego

RZESZÓW. Grzegorz Sajdak, student kierunku lotnictwo i kosmonautyka na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej zajął trzecie miejsce w 19. edycji Studenckiego Konkursu Projektowego SOLIDWORKS, w kategorii Professional Level.

Rzeszów

Budowa nowego basenu przy ul. Matuszczaka ruszy w listopadzie?

RZESZÓW. Trwa rozbiórka dotychczasowego obiektu przy ul. Matuszczaka. Budowa nowego basenu ma ruszyć jeszcze w tym miesiącu.

Rzeszów

Mieszkańcy zdecydowali. Te projekty będą realizowane w ramach RBO 2021

RZESZÓW. Zakończyło się głosowanie na zadania w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 r. Dziś poznaliśmy zwycięskie projekty.

Rzeszów

Policyjna eskorta pacjentki z Łańcuta do Rzeszowa

ŁAŃCUT/RZESZÓW. Dzięki policyjnej eskorcie starsza kobieta z podejrzeniem udaru mózgu dotarła na czas do szpitala.

Rzeszów

Koronawirus. Od soboty kolejne obostrzenia, m.in. zamknięte instytucje kultury i częściowo galerie handlowe

„Chcemy zmniejszyć mobilność społeczną” – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji.

Rzeszów

Bieg Niepodległości odbędzie się wirtualnie

RZESZÓW. 11 listopada br. nie będzie biegaczy i nie będzie kibiców na ulicach Rzeszowa. Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną, organizatorzy 8. PKO Biegu Niepodległości „z bólem serca” postanowili zmienić formułę imprezy. 

Rzeszów

Nowe ogniska koronawirusa w powiecie rzeszowskim

Sanepid udostępnił najnowszy raport dotyczący ognisk koronawirusa w województwie podkarpackim. W powiecie rzeszowskim pojawiły się dwa nowe ogniska. Na Podkarpaciu jest ich łącznie dziewięć.

Reklama