Rzeszów - Poniedziałek, 26.01.2026
Reklama

Objazdowy finał WOŚP. Stare pojazdy zaparkują na rzeszowskim Rynku

Dodano: 23.01.2026 r. / Redakcja

Zdjęcie z 33. Finału WOŚP w Rzeszowie / fot. RESinet.pl
Zdjęcie z 33. Finału WOŚP w Rzeszowie / fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Kolumna starych pojazdów ponownie ruszy w trasę dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już 25 stycznia ulicami Podkarpacia przejedzie Objazdowy Finał WOŚP, łącząc pasję do klasycznych samochodów z ideą wspólnego pomagania.

Objazdowy Finał WOŚP Sztabu #4114 to inicjatywa, która w nietypowej formie wspiera zbiórkę na rzecz 34. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczestnicy rajdu odwiedzą zaprzyjaźnione sztaby i lokalne społeczności. W każdej z miejscowości zaplanowano krótkie postoje, podczas których mieszkańcy będą mogli zobaczyć wyjątkowe pojazdy oraz wesprzeć zbiórkę.

Jednym z kluczowych punktów trasy będzie Rzeszów, gdzie kolumna zabytkowych i klasycznych samochodów wjedzie bezpośrednio na Rynek. To właśnie tam mieszkańcy stolicy Podkarpacia będą mogli z bliska obejrzeć m.in. kultowe Fiaty 126p, przygotowane przez grupę 126P – Team Manasterz, a także inne klasyczne modele biorące udział w rajdzie.

Reklama

Trasa Objazdowego Finału WOŚP rozpocznie się w Tyczynie. Plan:

11:00 – zbiórka w Tyczynie, ul. Grunwaldzka 31, Tyczyn (hala przy dawnym gimnazjum).
11:30 – wyjazd z Tyczyna
12:00 – wjazd na rynek w Rzeszowie
14:00 – wyjazd do Kolbuszowej
14:45 - 15:00 – Meta w Kolbuszowej na finale WOŚP Sztabu #108 - Liceum Ogólnokształcące w Kolbuszowej - ul. Jana Pawła II 8

Organizatorzy zapraszają zarówno sympatyków motoryzacji, jak i wszystkich, którzy chcą wesprzeć WOŚP.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Siatkarze z Rzeszowa zdobywają trzy punkty w Olsztynie

RZESZÓW. MVP spotkania został Zbigniew Bartman.

Rzeszów

Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne. Przetarg ruszy w styczniu?

RZESZÓW. Budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego i przebudowa dworca PKP ma się zakończyć do 2023 roku.

Rzeszów

Klasztor oo. Dominikanów wprowadził możliwość składania datków drogą bezgotówkową

RZESZÓW. „Jeżeli ktoś chciałby w taki sposób złożyć ofiarę, to może skorzystać z terminalu płatniczego” – mówi przeor klasztoru.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska otworzyła nowy obiekt

RZESZÓW. Nowa pracownia Centrum Fizjoterapii i Sportu mieści się w budynku "J", przy ulicy Podkarpackiej 1.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów powalczy o punkty z drużyną z Olsztyna

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów, w środę o godz. 17.30 zagrają na wyjeździe z Indykpolem AZS-em Olsztyn.

Rzeszów

Rzeszów na podium w walce o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”

RZESZÓW. Konkurs wygrała Bielsko-Biała, i to ona uzyskała tytuł „Świetlnej Stolicy Polski".

Rzeszów

Podkarpackie Centrum Innowacji stworzyło sieć laboratoriów badawczych

RZESZÓW. Podkarpackie Centrum Innowacji stworzyło Podkarpacką Sieć Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących.

Rzeszów

Sprawca dachowania był nietrzeźwy. Kierowca wraz z pasażerem uciekli z miejsca zdarzenia

RZESZÓW. Jak ustalili policjanci, kierujący peugeotem, jadąc od ulicy Ofiar Katynia w kierunku ulicy Krakowskiej, stracił panowanie nad samochodem i dachował.

Reklama