Rzeszów - Wtorek, 28.04.2026
Reklama

Objazdowy finał WOŚP. Stare pojazdy zaparkują na rzeszowskim Rynku

Dodano: 23.01.2026 r. / Redakcja

Zdjęcie z 33. Finału WOŚP w Rzeszowie / fot. RESinet.pl
Zdjęcie z 33. Finału WOŚP w Rzeszowie / fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Kolumna starych pojazdów ponownie ruszy w trasę dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już 25 stycznia ulicami Podkarpacia przejedzie Objazdowy Finał WOŚP, łącząc pasję do klasycznych samochodów z ideą wspólnego pomagania.

Objazdowy Finał WOŚP Sztabu #4114 to inicjatywa, która w nietypowej formie wspiera zbiórkę na rzecz 34. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczestnicy rajdu odwiedzą zaprzyjaźnione sztaby i lokalne społeczności. W każdej z miejscowości zaplanowano krótkie postoje, podczas których mieszkańcy będą mogli zobaczyć wyjątkowe pojazdy oraz wesprzeć zbiórkę.

Jednym z kluczowych punktów trasy będzie Rzeszów, gdzie kolumna zabytkowych i klasycznych samochodów wjedzie bezpośrednio na Rynek. To właśnie tam mieszkańcy stolicy Podkarpacia będą mogli z bliska obejrzeć m.in. kultowe Fiaty 126p, przygotowane przez grupę 126P – Team Manasterz, a także inne klasyczne modele biorące udział w rajdzie.

Reklama

Trasa Objazdowego Finału WOŚP rozpocznie się w Tyczynie. Plan:

11:00 – zbiórka w Tyczynie, ul. Grunwaldzka 31, Tyczyn (hala przy dawnym gimnazjum).
11:30 – wyjazd z Tyczyna
12:00 – wjazd na rynek w Rzeszowie
14:00 – wyjazd do Kolbuszowej
14:45 - 15:00 – Meta w Kolbuszowej na finale WOŚP Sztabu #108 - Liceum Ogólnokształcące w Kolbuszowej - ul. Jana Pawła II 8

Organizatorzy zapraszają zarówno sympatyków motoryzacji, jak i wszystkich, którzy chcą wesprzeć WOŚP.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Międzynarodowy sukces studentów Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Studenci Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej odnieśli kolejny światowy sukces. Tym razem przywieźli pięć srebrnych medali z zawodów w USA.

Rzeszów

Czy w Rzeszowie powstanie PRZESTRZEŃ Kwadratowa dla mieszkańców? Trwa głosowanie

Fundacja Rzeszowska mobilizuje Rzeszowian do głosowania na kwadratową PRZESTRZEŃ, która w wakacje mogłaby pojawić się w naszym mieście.

Rzeszów

Pokaz nowoczesnych technologii na Politechnice Rzeszowskiej. Będą m.in. warsztaty, symulatory i e-hulajnogi

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się 16 kwietnia od godz. 11:00 do godz. 17:00.

Rzeszów

Świąteczne kursy autobusów i dodatkowy przystanek dla linii nr 2 i 47

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie podał informacje o kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej w okresie okołoświątecznym.

Rzeszów

Ponad 2 tys. motocyklistów przywitało wiosnę w Rzeszowie

RZESZÓW. Ponad 2 tysiące motocyklistów zjechało do Rzeszowa na VIII Motocyklowe Topienie Marzanny.

Rzeszów

Warsztaty z obsługi tabletów dla osób po 50-tce

RZESZÓW. Na dwudniowych warsztatach uczestnicy poznają użyteczność urządzenia z zainstalowanym Androidem 6.0 w życiu codziennym...

Rzeszów

Game Over Cycles otwiera sezon motocyklowy. W sobotę Motobazar i dni otwarte salonów

RZESZÓW. Zorganizowany po raz pierwszy Motobazar GOC to impreza otwarta i darmowa zarówno dla sprzedających, jak i kupujących.

Reklama