Rzeszów - Czwartek, 02.04.2026
Reklama

Od 1 kwietnia sporo zmian w rozkładzie jazdy rzeszowskich autobusów

Dodano: 19.03.2025 r. / Redakcja

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Od 1 kwietnia Zarząd Transportu Miejskiego wprowadzi zmiany i korekty rozkładów jazdy kilkudziesięciu autobusów MPK. Dotyczą one linii: 0A, 0B, 1, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 18, 19, 26, 27, 29, 30, 31, 32, 34, 35, 36, 37, 40, 43, 45, 47, 49, 57, 58, 59, N1 oraz N3.

Rzeszowski ratusz wymienia dwa główne powody zmian w rozkładzie jazdy miejskich autobusów: pierwszy z nich to reakcja ZTM na sygnały i zgłoszenia od mieszkańców oraz pracowników firm dojeżdżających do swoich miejsc pracy, natomiast drugi związany jest z włączeniem do siatki połączeń nowych oraz niewykorzystywanych dotychczas przystanków: Piłsudskiego ZDZ01, Wyzwolenia/ Ujejskiego 03 i Wyzwolenia/Przy torze 06, Powst. Warszawy 05, Piłsudskiego U. Wojewódzki 06 (dla linii skręcających w al. Cieplińskiego), a także zmianami nazw niektórych przystanków w całej sieci obsługiwanej autobusami MPK Rzeszów.

Co zmieni się w rozkładzie jazdy MPK od 1 kwietnia 2025 r.?

Wśród ważniejszych zmian, Zarząd Transportu Miejskiego wymienia:

  • skierowanie wszystkich kursów linii 43 do ul. Dworaka,
  • dodatkowe kursy linii nocnej N3 we wszystkie dni tygodnia o godz. 22:49 oraz 3:51
  • zmiana liczby kursów na linii nr 5, z jej jednoczesnym wydłużeniem do ul. Lubelskiej oraz włączeniem w siatkę połączeń z możliwością przesiadek w centralnej części miasta, a także dostosowaniem godzin kursowania do godzin zmianowości większych zakładów pracy
  • zmiana niedzielnych dopołudniowych kursów autobusów linii 58 – na wniosek Gminy Tyczyn.

Nowy rozkład jazdy, który zacznie obowiązywać od 1 kwietnia, obejmie również kilkuminutowe przyśpieszania lub opóźnienia niektórych kursów. „Osiemnastka” z przystanku Wyzwolenia WORD 04 zamiast o godz. 22:29 pojedzie o godz. 22:32, na linii nr 4 z przystanku Krasne Auchan 01 nastąpi opóźnienie ostatniego kursu sobotniego, z kolei linie nr 8 i 31 z przystanku Sikorskiego MPGK 20 w dni powszednie w godzinach 4:30-6:15 będą przyspieszone o 2 minuty.

Z dniem 31 marca br. nastąpi zakończenie pilotażu linii nr 60, która kursowała od początku miesiąca. W związku z tym zlikwidowane zostaną dwa kursy linii nr 9 (6:13 z ul. Trembeckiego, 16:50 z ul. Olbrachta).

Jednocześnie ZTM informuje, że na przystankach systematycznie rozwieszane są nowe rozkłady jazdy. Ze zmianami można się zapoznać w dynamicznym rozkładzie jazdy na stronach: einfo.erzeszow.pl, www.mpk.rzeszow.p oraz  ztm.rzeszow.pl.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W WSPiA powstaje Centrum Wsparcia Obywateli Ukrainy

RZESZÓW. W ramach powstającego Centrum, uchodźcy z ogarniętej wojną Ukrainy będą mogli skorzystać, m.in. z pomocy prawnej, urzędowej czy ze wsparcia humanitarnego oraz personalnego.

Rzeszów

Na Zalesiu powstanie nowa ścieżka rowerowa. Połączy al. Sikorskiego z ul. Ćwiklińskiej

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Robotniczej na osiedlu Zalesie. Trasa połączy al. Sikorskiego z ul. Ćwiklińskiej.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie pomnik upamiętniający Józefa Szajnę

RZESZÓW. Przy ul. Krakowskiej w Rzeszowie stanie pomnik upamiętniający prof. Józefa Szajnę - wybitnego rzeszowskiego artysty, reżysera, scenografa oraz autora scenariuszy.

Rzeszów

Program wsparcia niepełnosprawnych dzieci. W Rzeszowie rusza nabór wniosków

RZESZÓW. Miasto przystąpiło do realizacji programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa w formie pobytu dziennego” – edycja 2022.

Rzeszów

Wenecja i Burgas - nowe wakacyjne kierunki z lotniska w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. Do 13 państw polecimy w tym sezonie letnim z podrzeszowskiego lotniska. Nowością będą wakacyjne połączenia LOT do Wenecji i Wizz Air do Burgas.

Rzeszów

Ogródek Jordanowski w centrum Rzeszowa czeka rewitalizacja

RZESZÓW. Będą nowe atrakcje dla dzieci, rośliny, miejsca wypoczynku oraz biblioteczka plenerowa.

Rzeszów

Wiosną ruszy rozbudowa ulicy Warszawskiej

RZESZÓW. Blisko kilometrowy odcinek ul. Warszawskiej zostanie rozbudowany do czterech pasów ruchu. Inwestycja ma rozpocząć się wiosną.

Rzeszów

„Przyjdź i odpocznij”. Rusza czwarty tydzień świetlicy dla uchodźców z Ukrainy w WSIiZ

RZESZÓW. We wtorek, 29 marca 2022 r. rozpocznie się czwarty tydzień działalności bezpłatnej świetlicy dla uchodźców z Ukrainy w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Reklama