Rzeszów - Niedziela, 21.12.2025
Reklama

Od 1 kwietnia sporo zmian w rozkładzie jazdy rzeszowskich autobusów

Dodano: 19.03.2025 r. / Redakcja

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Od 1 kwietnia Zarząd Transportu Miejskiego wprowadzi zmiany i korekty rozkładów jazdy kilkudziesięciu autobusów MPK. Dotyczą one linii: 0A, 0B, 1, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 18, 19, 26, 27, 29, 30, 31, 32, 34, 35, 36, 37, 40, 43, 45, 47, 49, 57, 58, 59, N1 oraz N3.

Rzeszowski ratusz wymienia dwa główne powody zmian w rozkładzie jazdy miejskich autobusów: pierwszy z nich to reakcja ZTM na sygnały i zgłoszenia od mieszkańców oraz pracowników firm dojeżdżających do swoich miejsc pracy, natomiast drugi związany jest z włączeniem do siatki połączeń nowych oraz niewykorzystywanych dotychczas przystanków: Piłsudskiego ZDZ01, Wyzwolenia/ Ujejskiego 03 i Wyzwolenia/Przy torze 06, Powst. Warszawy 05, Piłsudskiego U. Wojewódzki 06 (dla linii skręcających w al. Cieplińskiego), a także zmianami nazw niektórych przystanków w całej sieci obsługiwanej autobusami MPK Rzeszów.

Co zmieni się w rozkładzie jazdy MPK od 1 kwietnia 2025 r.?

Wśród ważniejszych zmian, Zarząd Transportu Miejskiego wymienia:

  • skierowanie wszystkich kursów linii 43 do ul. Dworaka,
  • dodatkowe kursy linii nocnej N3 we wszystkie dni tygodnia o godz. 22:49 oraz 3:51
  • zmiana liczby kursów na linii nr 5, z jej jednoczesnym wydłużeniem do ul. Lubelskiej oraz włączeniem w siatkę połączeń z możliwością przesiadek w centralnej części miasta, a także dostosowaniem godzin kursowania do godzin zmianowości większych zakładów pracy
  • zmiana niedzielnych dopołudniowych kursów autobusów linii 58 – na wniosek Gminy Tyczyn.

Nowy rozkład jazdy, który zacznie obowiązywać od 1 kwietnia, obejmie również kilkuminutowe przyśpieszania lub opóźnienia niektórych kursów. „Osiemnastka” z przystanku Wyzwolenia WORD 04 zamiast o godz. 22:29 pojedzie o godz. 22:32, na linii nr 4 z przystanku Krasne Auchan 01 nastąpi opóźnienie ostatniego kursu sobotniego, z kolei linie nr 8 i 31 z przystanku Sikorskiego MPGK 20 w dni powszednie w godzinach 4:30-6:15 będą przyspieszone o 2 minuty.

Z dniem 31 marca br. nastąpi zakończenie pilotażu linii nr 60, która kursowała od początku miesiąca. W związku z tym zlikwidowane zostaną dwa kursy linii nr 9 (6:13 z ul. Trembeckiego, 16:50 z ul. Olbrachta).

Jednocześnie ZTM informuje, że na przystankach systematycznie rozwieszane są nowe rozkłady jazdy. Ze zmianami można się zapoznać w dynamicznym rozkładzie jazdy na stronach: einfo.erzeszow.pl, www.mpk.rzeszow.p oraz  ztm.rzeszow.pl.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Caritas Diecezji Rzeszowskiej zakończył zbiórkę żywności

RZESZÓW. Puste magazyny Caritas zostały uzupełnione. Zebrane produkty trafią do potrzebujących na terenie Diecezji Rzeszowskiej.  

Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski rozpoczął nowy rok akademicki

RZESZÓW. 1 października, przy zachowaniu reżimu sanitarnego zainaugurowano nowy rok akademicki w Uniwersytecie Rzeszowskim.

Rzeszów

Koronawirus. Od soboty Rzeszów w "żółtej strefie". Tadeusz Ferenc apeluje do mieszkańców

RZESZÓW. Od soboty, 3 października 2020 r., Rzeszów znajdzie się w tzw. “żółtej strefie”. Prezydent Rzeszowa wystosował apel do mieszkańców.

Rzeszów

KS Korona Rzeszów otrzymał wsparcie od rzeszowskiej elektrociepłowni

RZESZÓW. We wrześniu podpisana został umowa sponsoringowa pomiędzy rzeszowska elektrociepłownią a Klubem Sportowym Korona Rzeszów.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci pilotowali do szpitala samochód z rodzącą kobietą

RZESZÓW. Do niecodziennej akcji skierowani zostali policjanci rzeszowskiej drogówki. Pilotowali samochód z rodzącą kobietą do szpitala.

Rzeszów

Powstaje wirtualna mapa Rzeszowa. Będzie częścią gry komputerowej

RZESZÓW. Student Politechniki Rzeszowskie tworzy „Projekt Rzeszów” - mapę odwzorowującą stolicę województwa podkarpackiego, która będzie dodatkiem do gry komputerowej.

Rzeszów

Rzeszów opanują biegacze. W niedzielę 13. PKO Półmaraton Rzeszowski [MAPA]

RZESZÓW. W niedzielę, 27 września br. w Rzeszowie wielka impreza biegowa. Na Rzeszowskich Bulwarach odbędzie się 13. PKO Półmaraton Rzeszowski organizowany przez Stowarzyszenie “Rzeszów Biega”.

Rzeszów

Rzeszowskie Miodobranie. Degustacja i kiermasz produktów pszczelarskich

RZESZÓW. Rzeszowskie Miodobranie to kolejne z działań realizowane wspólnie przez autorów programu #TAKdlaPszczół, Galerię Rzeszów i Miasto Rzeszów.

Reklama