Rzeszów - Czwartek, 17.07.2025
Reklama

Od 1 marca zmiany rozkładów jazdy autobusów MPK

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Od piątku, 1 marca nastąpi zmiana rozkładów jazdy ośmiu linii komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Popularne linie 0A i 0B wracają na stałe trasy, odjazdy linii nr 18 i 19 zostaną zsynchronizowane. Będą również dodatkowe kursy linii nr 37.
 
Jak poinformował Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, zmianie ulegają rozkłady jazdy linii 0A, 0B, 5, 18, 19, 20, 22, 37.

Linia 0A

Będzie kursować po stałej trasie Grottgera – Cieplińskiego – Lisa-Kuli – Dąbrowskiego – Powst. Wa-wy – Rejtana – Piłsudskiego – Grottgera, częstotliwość kursowania oraz synchronizacja czasowa z liniami 18 oraz 19 pozostają bez zmian.

Linia 0B

Będzie kursować po stałej trasie Pl. Dworcowy – Pl. Kilińskiego – Piłsudskiego – Rejtana – Powst. Wa-wy – Dąbrowskiego – Lisa-Kuli – Cieplińskiego – Piłsudskiego –
Pl. Dworcowy, częstotliwość kursowania oraz synchronizacja czasowa z liniami 18 oraz 19 pozostają bez zmian.

Linia 18

Będzie kursować po stałej trasie Obr. Poczty Gd. – Wyzwolenia – Lubelska – Marszałkowska – Cieplińskiego – Lisa-Kuli – Dąbrowskiego – Powst. Wa-wy – Sikorskiego – Łukasiewicza/ – Kiepury – Matysowska – Pienińska (kursy do i z ul. Miłocińskiej nie będą realizowane), częstotliwość kursowania oraz synchronizacja czasowa z liniami 0A, 0B
nie ulegną zmianie, natomiast nastąpi synchronizacja czasowa z godzinami odjazdów autobusów linii 19 w początkowych częściach trasy.
 

Linia 19

Będzie kursować po stałej trasie Miłocińska –/Obr. Poczty Gd. – Wyzwolenia – Okulickiego – Piłsudskiego – Rejtana – Sikorskiego – Łukasiewicza (zwiększenie liczby kursów w dni powszednie i soboty do ul. Miłocińskiej) częstotliwość kursowania oraz synchronizacja czasowa z liniami 0A, 0B nie ulegną zmianie, natomiast nastąpi synchronizacja czasowa z godzinami odjazdów autobusów linii 18 w początkowych częściach trasy.
 

Linia 5

Będzie kursować w zmienionych godzinach (z ul. Trembeckiego 4:59, 6:30, 8:40, 10:40, 13:00, 13:35, 15:00, 17:00, 23:05, z ul. Pienińskiej 7:25, 9:40, 11:40, 13:55, 16:00, 17:35, 18:05, 23:40).
Reklama
 

Linia 8

Na wniosek Gminy Świlcza część kursów w dni powszednie zostanie skierowana do Rudnej Wielkiej.
 

Linia 20


Na wniosek Gminy Świlcza uruchomiona zostanie para kursów w dni powszednie o godz. 9:25 z ul. Bardowskiego oraz 10:31 z Bratkowic.
 

Linia 22

Na wniosek Gminy Świlcza zmianie ulegną godziny odjazdów pary kursów w dni powszednie z godz. 23:45 na 23:50 oraz 0:17 na 0:22.


Więcej kursów linii nr 37

Zwiększenie liczby kursów linii nr 37 wynika z potrzeby dostosowania niektórych jej przejazdów do godzin rozpoczęcia lekcji w szkole podstawowej nr 15 na osiedlu Budziwój.

- Pierwszym pomysłem było uruchomienie nowej linii. Jednak podczas kolejnego spotkania z przedstawicielami Rady Rodziców, Rady Osiedla i Dyrekcją Szkoły uznano, że najlepszym dla mieszkańców rozwiązaniem będzie uruchomienie dodatkowych kursów linii 37 – pisał w mediach społecznościowych prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Od 1 marca uruchomione zostanie pięć par kursów linii nr 37 w godzinach międzyszczytowych (ok. 9:00 – 14:00) wyłącznie w dni powszednie szkolne. Ponadto scalone zostaną kursy odjeżdżające z ul. Trembeckiego o godz. 15:48 i 16:23 w kurs o godz. 16:10. Kurs z Hermanowej o godz. 17:52 zostanie zlikwidowany we wszystkie dni powszednie.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów po zaciętym pojedynku przegrywa w meczu inauguracyjnym

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów po wyrównanym i zaciętym meczu przegrali w Katowicach z GKS-em 2:3.

Rzeszów

Lufthansa z rekordem na rzeszowskim lotnisku

RZESZÓW. O 60 proc. wzrosła liczba pasażerów korzystających z usług linii Lufthansa kursujących do stolicy Bawarii.

Rzeszów

Rzeszowianin pobiegnie z miasta innowacji do Gdańska. Akcja ma charakter charytatywny

RZESZÓW. Przed Pawłem Hanulakiem ponad 600 km do przebiegnięcia. 

Rzeszów

W Rzeszowie notuje się coraz więcej oszustw na BLIK-a

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci obserwują rosnącą liczbę oszustw, do których doszło wskutek nieuprawnionego wykorzystania kodów BLIK.

Rzeszów

Poranne wypadki na ulicach Rzeszowa. 3 osoby trafiły do szpitala

RZESZÓW. Z uwagi na pogarszające się warunki pogodowe, policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Rzeszów

"Każda inna, wszystkie równe!". W listopadzie pierwszy Kobiecy Kongres na Podkarpaciu

Kobiecy Kongres to platforma spotkań, wymiany doświadczeń i przede wszystkim miejsce do dyskusji na ważne dla kobiet tematy.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Strażowie. Nie żyje 78-letni mężczyzna

Mężczyzna wpadł pod przyczepę ciągnika rolniczego, który go omijał.

Rzeszów

Finał akcji patriotyczno - społecznej "Rzeszów dla Bohaterów '39"

RZESZÓW. Ponad 120 osób wzięło udział w finale akcji „Rzeszów dla Bohaterów ‘39”, która zorganizowana została w rzeszowskich restauracjach na początku września br.

Reklama