Rzeszów - Czwartek, 19.06.2025
Reklama

Od 1 marca zmiany rozkładów jazdy autobusów MPK

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Od piątku, 1 marca nastąpi zmiana rozkładów jazdy ośmiu linii komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Popularne linie 0A i 0B wracają na stałe trasy, odjazdy linii nr 18 i 19 zostaną zsynchronizowane. Będą również dodatkowe kursy linii nr 37.
 
Jak poinformował Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, zmianie ulegają rozkłady jazdy linii 0A, 0B, 5, 18, 19, 20, 22, 37.

Linia 0A

Będzie kursować po stałej trasie Grottgera – Cieplińskiego – Lisa-Kuli – Dąbrowskiego – Powst. Wa-wy – Rejtana – Piłsudskiego – Grottgera, częstotliwość kursowania oraz synchronizacja czasowa z liniami 18 oraz 19 pozostają bez zmian.

Linia 0B

Będzie kursować po stałej trasie Pl. Dworcowy – Pl. Kilińskiego – Piłsudskiego – Rejtana – Powst. Wa-wy – Dąbrowskiego – Lisa-Kuli – Cieplińskiego – Piłsudskiego –
Pl. Dworcowy, częstotliwość kursowania oraz synchronizacja czasowa z liniami 18 oraz 19 pozostają bez zmian.

Linia 18

Będzie kursować po stałej trasie Obr. Poczty Gd. – Wyzwolenia – Lubelska – Marszałkowska – Cieplińskiego – Lisa-Kuli – Dąbrowskiego – Powst. Wa-wy – Sikorskiego – Łukasiewicza/ – Kiepury – Matysowska – Pienińska (kursy do i z ul. Miłocińskiej nie będą realizowane), częstotliwość kursowania oraz synchronizacja czasowa z liniami 0A, 0B
nie ulegną zmianie, natomiast nastąpi synchronizacja czasowa z godzinami odjazdów autobusów linii 19 w początkowych częściach trasy.
 

Linia 19

Będzie kursować po stałej trasie Miłocińska –/Obr. Poczty Gd. – Wyzwolenia – Okulickiego – Piłsudskiego – Rejtana – Sikorskiego – Łukasiewicza (zwiększenie liczby kursów w dni powszednie i soboty do ul. Miłocińskiej) częstotliwość kursowania oraz synchronizacja czasowa z liniami 0A, 0B nie ulegną zmianie, natomiast nastąpi synchronizacja czasowa z godzinami odjazdów autobusów linii 18 w początkowych częściach trasy.
 

Linia 5

Będzie kursować w zmienionych godzinach (z ul. Trembeckiego 4:59, 6:30, 8:40, 10:40, 13:00, 13:35, 15:00, 17:00, 23:05, z ul. Pienińskiej 7:25, 9:40, 11:40, 13:55, 16:00, 17:35, 18:05, 23:40).
Reklama
 

Linia 8

Na wniosek Gminy Świlcza część kursów w dni powszednie zostanie skierowana do Rudnej Wielkiej.
 

Linia 20


Na wniosek Gminy Świlcza uruchomiona zostanie para kursów w dni powszednie o godz. 9:25 z ul. Bardowskiego oraz 10:31 z Bratkowic.
 

Linia 22

Na wniosek Gminy Świlcza zmianie ulegną godziny odjazdów pary kursów w dni powszednie z godz. 23:45 na 23:50 oraz 0:17 na 0:22.


Więcej kursów linii nr 37

Zwiększenie liczby kursów linii nr 37 wynika z potrzeby dostosowania niektórych jej przejazdów do godzin rozpoczęcia lekcji w szkole podstawowej nr 15 na osiedlu Budziwój.

- Pierwszym pomysłem było uruchomienie nowej linii. Jednak podczas kolejnego spotkania z przedstawicielami Rady Rodziców, Rady Osiedla i Dyrekcją Szkoły uznano, że najlepszym dla mieszkańców rozwiązaniem będzie uruchomienie dodatkowych kursów linii 37 – pisał w mediach społecznościowych prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Od 1 marca uruchomione zostanie pięć par kursów linii nr 37 w godzinach międzyszczytowych (ok. 9:00 – 14:00) wyłącznie w dni powszednie szkolne. Ponadto scalone zostaną kursy odjeżdżające z ul. Trembeckiego o godz. 15:48 i 16:23 w kurs o godz. 16:10. Kurs z Hermanowej o godz. 17:52 zostanie zlikwidowany we wszystkie dni powszednie.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ponad 900 kierowców dmuchało w alkomaty. Podsumowanie „Trzeźwego poranka” w Rzeszowie

RZESZÓW. Od godzin wczesnoporannych, policjanci rzeszowskiej drogówki prowadzili działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Ujawniono trzech kierowców, którzy wsiedli za kółko po alkoholu.

Rzeszów

IKEA wprowadza w Rzeszowie możliwość zakupu wybranych produktów „od ręki”

RZESZÓW. Rzeszowskie Studio IKEA wprowadza wyczekiwaną od dawna przez klientów, możliwość zrobienia drobnych zakupów na miejscu. W ofercie dostępne są m.in. tekstylia, dekoracje, zabawki oraz szwedzkie przysmaki.

Rzeszów

Oto mistrzyni i mistrz Rzeszowa w szachach

RZESZÓW. Zakończyły się XVI Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach. Nowym mistrzem szachowym został 17-letni Mateusz Kusiak, a mistrzynią Maja Kokocińska (Rzeszowski Klub Szachowy).

Rzeszów

Od 6 grudnia Świąteczne Miasteczko na rzeszowskim Rynku [PROGRAM]

RZESZÓW. Wzorem ubiegłych lat, tak i w tym roku rzeszowski Rynek zyska magiczny klimat świąt. Centrum starówki na miesiąc zamieni się w Świąteczne Miasteczko.

Rzeszów

Milionowy pasażer na lotnisku w Jasionce. To będzie kolejny rekordowy rok

RZESZÓW/JASIONKA. Już w listopadzie podrzeszowskie lotnisko powitało milionowego pasażera w tym roku. Przypomnijmy, że rok temu stało się to ponad miesiąc później, bo 28 grudnia 2023 r.

Rzeszów

Nowy przewoźnik i nowe połączenie z Jasionki. Wystartowały loty do Rygi

RZESZÓW/JASIONKA. Łotewskie narodowe linie lotnicze Air Baltic zadebiutowały w Jasionce. Od piątku, 8 listopada 2024 roku można polecieć do Rygi. Rejsy odbywają się dwa razy w tygodniu.

Rzeszów

Nad Wisłokiem powstaje plaża. Fijołek: Inwestycję, którą teraz tworzymy traktuję jako pierwszy etap [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Pojawi się tam ponad 20 tys. roślin, siedziska, ławki, leżaki i ramy widokowe.

Reklama