Rzeszów - Wtorek, 16.09.2025
Reklama

Od 1 października zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej

Dodano: 25.09.2024 r. / Redakcja

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Od najbliższego wtorku nastąpią zmiany w kursowaniu autobusów czterech linii MPK. Ponadto drobnej zmianie ulegną również granice stref A i B.

Jak poinformował w komunikacie Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, z dniem 1 października br. zmianie ulegają rozkłady jazdy linii 6, 8, 26 i 58.

W dni powszednie na linii 6 wydłużona zostanie część kursów do przystanku Malawa OSP. W przypadku linii 8 zmienią się warianty niektórych popołudniowych kursów. W dni powszednie szkolne i pozaszkolne nastąpi wydłużenie kursu linii 26 z ulicy Cienistej (15:14/15:17) do ul. Biznesowej oraz kurs powrotny (16:16/16:17). Z kolei autobusy linii nr 58 w dni powszednie będą odjeżdżały o innych godzinach niż do tej pory.

Szczegóły dostępne będą na stronie ztm.rzeszow.pl

Reklama

Kolejną zmiana jaką od 1 października nastąpi w rzeszowskiej komunikacji miejskiej, jest zmiana granicy strefy A i B. Zmiana ta dotyczy pasażerów korzystających z linii 44 i 58. W strefie A, czyli na obszarze znajdującym się w granicach miasta, znajdą się dodatkowe przystanki z terenu gminy Tyczyn: Tyczyn Grunwaldzka POM 02, Tyczyn Grunwaldzka POM 27, Tyczyn Grunwaldzka park 01, Tyczyn Grunwaldzka park 02, Tyczyn Mickiewicza 01 oraz Tyczyn Kopernika 02.

- Osoby, które zakupiły wcześniej bilety okresowe na strefę A+B (tj. imienne semestralne uczniowskie, imienne semestralne studenckie, 90-dniowe sieciowe imienne, 180-dniowe sieciowe imienne), będą mogły ubiegać się o zmianę biletu na obszar strefy A – podkreśla Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie. Można tego dokonać w Punktach Obsługi podróżnego, nie wcześniej niż 1 października. Reklamację będą przyjmowane do dnia 30.11.2024 r.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Inwentaryzacja drzew w Rzeszowie. Powstanie elektroniczna baza danych

RZESZÓW. Ile jest w Rzeszowie drzew? Jakich gatunków? W jakiej są kondycji? M.in. odpowiedzi na takie pytania da inwentaryzacja dendrologiczna drzew, która rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Pierwszy w Rzeszowie totem dla rowerzystów. Na razie pilotażowo

RZESZÓW. Urządzenie zostanie zamontowane na ścieżce rowerowej na al. Powstańców Warszawy, na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Hetmańską a mostem Karpackim czyli zaporą.

Rzeszów

Policjanci i strażacy na rzeszowskiej Żwirowni

RZESZÓW. Wizyta funkcjonariuszy odbyła się w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2022”.

Rzeszów

Wiadukt czy tunel na ul. Langiewicza? Powstanie koncepcja

RZESZÓW. Ruszył przetarg na przygotowanie koncepcji budowy wielopoziomowego skrzyżowania ul. Langiewicza z linią kolejową nr 106 relacji Rzeszów Główny – Jasło. Ma być gotowa w ciągu sześciu miesięcy.

Rzeszów

Na ul. Krzyżanowskiego powstaje dwukierunkowy przejazd rowerowy

RZESZÓW. Budowa przejazdu potrwa do końca lipca.

Rzeszów

W sobotę utrudnienia w ruchu w centrum Rzeszowa. Zamknięte ulice i objazdy autobusów

RZESZÓW. Sprawdź, które ulice będą zamknięte i jak pojadą autobusy komunikacji miejskiej.

Rzeszów

ZTM wprowadza kolejne przystanki "na żądanie". Będzie ich łącznie 400

RZESZÓW. Nowe przystanki "na żądanie" zaczną obowiązywac od 1 sierpnia br. 

Reklama