Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Od 1 sierpnia znikają kursy do Łańcuta. Będą rozmowy czy linia zostanie wznowiona

Dodano: 24.07.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Od 1 sierpnia linia autobusów nr. 57 przestaje funkcjonować. Jej przyszłość zależy od rozmów, jakie Ratusz planuje odbyć z gminami w tym tygodniu.

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje, że od dnia 1 sierpnia br. zostaje zawieszona linia autobusowa nr 57 łącząca Rzeszów (Dworzec Lokalny) z Łańcutem (Podzwierzyniec).

Umowa pomiędzy miastami została zawarta na podstawie porozumienia międzygminnego pomiędzy Gminą Miasto Rzeszów a Gminą Miasto Łańcut. Kursy autobusów linii nr 57 miały charakter testowy i kursowały od maja: „Umowa z Łańcutem była podpisana na trzy miesiące, czyli obowiązuje do końca lipca” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa .
Reklama
Ratusz nie zaprzecza, że istnieje możliwość ponownego wprowadzenia kursów. Wszystko jednak zależy od przeprowadzonych rozmów: „W tym tygodniu mamy się spotkać z różnymi gminami w sprawie dalszej współpracy i w tym tygodniu rozstrzygnie się sprawa z Łańcutem. Wszystko zależy od tego co będą od nas żądać” – dodaje Maciej Chłodnicki.

Przypomnijmy, że jeden kurs takiego autobusu kosztował ok. 182 zł, a ceny biletów były identyczne do tych obowiązujących na terenie Rzeszowa. Kursy autobusu, które wciąż jeszcze funkcjonują, wykonywane są od Dworca Lokalnego w Rzeszowa do Łańcuta na przystanek Podzwierzyniec Śruby 42.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

50 kamer internetowych dla rzeszowskich szkół

RZESZÓW. Dziesięć szkół podstawowych w Rzeszowie otrzyma kamery internetowe FullHD z wbudowanymi mikrofonami, które mają ułatwić naukę zdalną.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska podpisała umowę z Centrum Medycznym MEDYK

RZESZÓW. Od 1 grudnia br., na terenie uczelni zacznie działać przchodnia akademicka. 

Rzeszów

Na stacji Rzeszów Główny testują windy i ruchome schody. Wielka inwestycja na finiszu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Prace przy przebudowie stacji Rzeszów Główny idą szybciej niż zakładano.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Kamieniu. Nie żyje 85-letnia piesza

RZESZÓW. Po godz. 6:00 w Kamieniu doszło do potrącenia 85-letniej kobiety. Piesza zginęła na miejscu. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Rzeszów

Dwoje mieszkańców Rzeszowa oszukanych metodą "na policjanta"

RZESZÓW. 80-letni mężczyzna i 61-letnia kobieta – mieszkańcy Rzeszowa -  padli ofiarą oszustów. Policjanci apelują o rozwagę.

Rzeszów

Obchody Święta Niepodległości w Rzeszowie

RZESZÓW. Ze względu na pandemię, obchody 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości będą miały skromniejszy charakter.

Rzeszów

W rejonie Lisiej Góry powstanie szalet miejski?

RZESZÓW. „W imieniu mieszkańców Rzeszowa, tak licznie wypoczywających na terenach rekreacyjnych w pobliżu Lisiej Góry, proszę o postawienie toalety kontenerowej” – interpeluje radna Miasta Rzeszowa, Danuta Solarz.

Rzeszów

Wiemy, kto wykona oświetlenie świąteczne Rzeszowa

RZESZÓW. Miasto wybrało wykonawcę świątecznego oświetlenia w Rzeszowie.

Reklama