Rzeszów - Poniedziałek, 08.09.2025
Reklama

Od 1 sierpnia znikają kursy do Łańcuta. Będą rozmowy czy linia zostanie wznowiona

Dodano: 24.07.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Od 1 sierpnia linia autobusów nr. 57 przestaje funkcjonować. Jej przyszłość zależy od rozmów, jakie Ratusz planuje odbyć z gminami w tym tygodniu.

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje, że od dnia 1 sierpnia br. zostaje zawieszona linia autobusowa nr 57 łącząca Rzeszów (Dworzec Lokalny) z Łańcutem (Podzwierzyniec).

Umowa pomiędzy miastami została zawarta na podstawie porozumienia międzygminnego pomiędzy Gminą Miasto Rzeszów a Gminą Miasto Łańcut. Kursy autobusów linii nr 57 miały charakter testowy i kursowały od maja: „Umowa z Łańcutem była podpisana na trzy miesiące, czyli obowiązuje do końca lipca” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa .
Reklama
Ratusz nie zaprzecza, że istnieje możliwość ponownego wprowadzenia kursów. Wszystko jednak zależy od przeprowadzonych rozmów: „W tym tygodniu mamy się spotkać z różnymi gminami w sprawie dalszej współpracy i w tym tygodniu rozstrzygnie się sprawa z Łańcutem. Wszystko zależy od tego co będą od nas żądać” – dodaje Maciej Chłodnicki.

Przypomnijmy, że jeden kurs takiego autobusu kosztował ok. 182 zł, a ceny biletów były identyczne do tych obowiązujących na terenie Rzeszowa. Kursy autobusu, które wciąż jeszcze funkcjonują, wykonywane są od Dworca Lokalnego w Rzeszowa do Łańcuta na przystanek Podzwierzyniec Śruby 42.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Czołowe zderzenie osobówki z ciężarówką na S19. Kierowca zginął na miejscu

RZESZÓW. W nocnym wypadku na drodze S19 zginął 36-letni kierowca osobowego volkswagena, mieszkaniec powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

Komunikacja miejska w Rzeszowie wraca do normalności

RZESZÓW. Od 1 czerwca zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej. Ograniczone pozostaną kursy linii nr  „53”. Z kolei kursy linii „3”, „22” i „20” ulegną korekcie.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto Akcelerator Technologiczny ConceptLab

RZESZÓW. Otwarcie akceleratora ogłoszono podczas internetowej konferencji, która odbyła się 21 maja.

Rzeszów

Znamy rozkład lotów na trasie Warszawa - Rzeszów

RZESZÓW. Połączenia będą realizowane od 1 czerwca br.

Rzeszów

Od 25 maja otwarte szkoły w Rzeszowie

RZESZÓW. Od poniedziałku, 25 maja br. uczniowie klas I-III mogą uczestniczyć w zajęciach opiekuńczo–wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych. Będą również konsultacje dla uczniów klas VIII.

Rzeszów

Koronawirus. Od kilku tygodni brak nowych zakażeń w Rzeszowie. Na Podkarpaciu stabilnie

PODKARPACIE. Kolejny dzień bez nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. W samym Rzeszowie nowych zakażeń nie odnotowano od 22 kwietnia.

Rzeszów

Rzeźba Jana Pawła II wkrótce stanie w Parku Papieskim. Wybrano wykonawcę

RZESZÓW. Na terenie Parku Papieskiego, w miejscu pamiątkowego głazu już wkrótce stanie pomnik Jana Pawła II. Miasto wybrało właśnie wykonawcę inwestycji.

Rzeszów

Policjanci na rowerach patrolują ulice i tereny rekreacyjne w Rzeszowie

RZESZÓW. Będą m.in. czuwać na bezpieczeństwem rowerzystów oraz kontrolować przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Reklama