Rzeszów - Niedziela, 21.12.2025
Reklama

Od czwartku bez utrudnień na DK9 w Rudnej Małej

Dodano: 07.02.2023 r.

fot. GDDKiA Oddział w Rzeszowie
fot. GDDKiA Oddział w Rzeszowie
RZESZÓW. Od 9 lutego br. otwarty będzie odcinek DK9 w Rudnej Małej. Roboty związane z budową wiaduktu kolejowego zakończą się wcześniej niż zakładano.
 
Trwa budowa wiaduktu kolejowego w Rudnej Małej nad drogą krajową nr 9 Rzeszów – Warszawa. 30 stycznia br. wykonawca rozpoczął nasuwanie obiektu na żelbetowe, docelowe przyczółki. W związku z tym konieczne było tymczasowe zamknięcie fragmentu DK9 pomiędzy węzłem A4 Rzeszów Północ, a skrzyżowaniem drogi wojewódzkiej nr 869 z drogą krajową. Utrudnienia miały potrwać do 13 lutego, jednak wykonawca zakończy prace wcześniej i droga będzie już przejezdna od najbliższego czwartku (9 lutego). Od tego dnia autobusy linii nr 54 i 56 powrócą na trasy sprzed objazdów.
 
Budowa wiaduktu jest jednym z elementów powstającej w ramach Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej linii kolejowej, która połączy stolicę Podkarpacia z lotniskiem w Jasionce. Po zakończeniu inwestycji podróż pociągiem z centrum Rzeszowa do Portu Lotniczego w Jasionce zajmie około 14 minut. Inwestycja ma być zakończona we wrześniu br.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Znamy kolejną proponowaną lokalizację dla nowego budynku Sądu Okręgowego

RZESZÓW. Po tym jak radni nie przyjęli pomysłu na lokalizację nowego gmachu Sądu Okręgowego na ul. Borowej, ratusz znalazł kolejny teren, tym razem na os. Drabinianka.

Rzeszów

W poniedziałek sesja nadzwyczajna. Tematem ochrona terenów przy Wisłoku przed zabudową

RZESZÓW. Radni Prawa i Sprawiedliwości chcą planu zagospodarowania przestrzeni dla terenów wzdłuż Wisłoka. 

Rzeszów

Ratusz po raz czwarty ogłasza przetarg na budowę kładek rowerowych

RZESZÓW. Tym razem termin wykonania inwestycji kończy się 31 sierpnia 2021 roku

Rzeszów

"Koło" pojedzie ze zmienionym rozkładem od 16 marca. Ma to poprawić punktualność

Od 16 marca zacznie obowiązywać nowy rozkład linii 0A i 0B. Zmiany dotyczą również linii nr 18 i 19.

Rzeszów

Rzeszów liderem rankingu "Miejsca Przyjazne Edukacji"

Rzeszów zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii. Tuż za nim znalazł się Lublin i Białystok.

Rzeszów

17 nowych funkcjonariuszy w podkarpackiej Policji

RZESZÓW. 12 policjantów i 5 policjantek zasili szeregi podkarpackiej policji. Dziś odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy.

Rzeszów

Targi Budownictwa w weekend w Rzeszowie. Organizatorzy wydali oświadczenie

Organizatorzy targów zapowiedzieli, że podczas wydarzenia „zostaną zachowane wszystkie procedury sanitarne zalecane przez Głównego Inspektora Sanitarnego”.

Rzeszów

W Rzeszowie odbędzie się Finał Pucharu Polskiej Ligi Tenisa

RZESZÓW. 32 najlepszych tenisistów z całego kraju weźmie udział w Finale Pucharu Polskiej Ligi Tenisa, który rozegrany zostanie na kortach Spin w Rzeszowie 28 i 29 marca 2020 r.

Reklama