Rzeszów - Piątek, 22.08.2025
Reklama

Od czwartku bez utrudnień na DK9 w Rudnej Małej

Dodano:

fot. GDDKiA Oddział w Rzeszowie
fot. GDDKiA Oddział w Rzeszowie
RZESZÓW. Od 9 lutego br. otwarty będzie odcinek DK9 w Rudnej Małej. Roboty związane z budową wiaduktu kolejowego zakończą się wcześniej niż zakładano.
 
Trwa budowa wiaduktu kolejowego w Rudnej Małej nad drogą krajową nr 9 Rzeszów – Warszawa. 30 stycznia br. wykonawca rozpoczął nasuwanie obiektu na żelbetowe, docelowe przyczółki. W związku z tym konieczne było tymczasowe zamknięcie fragmentu DK9 pomiędzy węzłem A4 Rzeszów Północ, a skrzyżowaniem drogi wojewódzkiej nr 869 z drogą krajową. Utrudnienia miały potrwać do 13 lutego, jednak wykonawca zakończy prace wcześniej i droga będzie już przejezdna od najbliższego czwartku (9 lutego). Od tego dnia autobusy linii nr 54 i 56 powrócą na trasy sprzed objazdów.
 
Budowa wiaduktu jest jednym z elementów powstającej w ramach Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej linii kolejowej, która połączy stolicę Podkarpacia z lotniskiem w Jasionce. Po zakończeniu inwestycji podróż pociągiem z centrum Rzeszowa do Portu Lotniczego w Jasionce zajmie około 14 minut. Inwestycja ma być zakończona we wrześniu br.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

List otwarty do prezydenta Rzeszowa w kwestii zamiany biletów jednoprzejazdowych na czasowe

RZESZÓW. Zmiany dotyczą również elektronicznej portmonetki zapisanej w Rzeszowskiej Karcie Miejskiej.

Rzeszów

O LGBT, papieżu, Konstytucji, kryzysie polskiej rodziny oraz dobrym wychowaniu podczas sesji nadzwyczajnej

RZESZÓW. Projekt uchwały radnych prawa i Sprawiedliwości został odrzucony.

Rzeszów

7 osób z zarzutami wyłudzeń z NFZ na ponad 1,5 mln zł. Sprawą zajmuje się rzeszowska policja

RZESZÓW. Proceder polegał na pozorowanym obrocie lekami recepturowymi zawierającymi drogie składniki, w tym srebro koloidalne.

Rzeszów

Wróci stary system odbioru śmieci. Andrzej Gutkowski: „Nie chcemy zwiększać odpłatności dla mieszkańców”

RZESZÓW. Ratusz wraca do starego systemu odbioru odpadów mieszkańców Rzeszowa.

Rzeszów

Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie otrzyma nowy sztandar. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Mieszkańcy musza się liczyć z utrudnieniami w piątek i niedziele. 

Rzeszów

W sobotę Dni Otwarte Elektrociepłowni przy ul. Ciepłowniczej

RZESZÓW. Wśród atrakcji m.in. strefa kosmorobot oraz mobilne laboratoria inżyniera.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc wśród 15. najlepszych prezydentów miast w Polsce

RZESZÓW. Wyróżnienia zostały wręczone przedwczoraj, podczas uroczystej gali Kongresu Regionów we Wrocławiu.

Rzeszów

Radni pytają o kamery monitorujące buspasy. Miałyby zastępować policyjne patrole

RZESZÓW. Docelowo system monitoringu miałby „wyłapywać” nieuczciwych kierowców.

Reklama