Rzeszów - Poniedziałek, 09.06.2025
Reklama

Od dzisiaj po 22.00 nie kupisz alkoholu na Śródmieściu

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Z dniem 1 lutego w życie wchodzi uchwała o ograniczeniu sprzedaży alkoholu na os. Śródmieście w Rzeszowie. Zgodnie z jej treścią po godzinie 22.00 sklepy i punkty monopolowe zobowiązane są do zakazu sprzedaży.

W rozmowach prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami Śródmieścia, Ci niejednokrotnie zaznaczali problem jaki wynika ze sprzedaży alkoholu na terenie osiedli.

Wg. ich relacji osoby po spożyciu traktują każdy zaułek jak toaletę a poziom kultury sprawia, że często boją się puszczać swoje dzieci same do pobliskich pergoli.

W odpowiedzi na prośby mieszkańców, na sesji Rady Miasta (w grudniu) pojawił się projekt uchwały mówiący o zakazie sprzedaży alkoholu na os. Śródmieście od godziny 22.00 do 06.00. Radni pomysł zaakceptowali.

Dodatkowo w trakcie obrad zaakceptowano poprawkę mówiącą o tym, aby uchwała w życie weszła z dniem 1 lutego br., tak aby właściciele lokali mogli się należycie przygotować na zmianę.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wymiana sieci wodociągowej na osiedlu Piastów na finiszu

RZESZÓW. Rzeszowski MPWiK jeszcze w tym tygodniu zakończy wymianę najstarszego i najbardziej awaryjnego fragmentu sieci na osiedlu Piastów.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie rowerzysty na al. Armii Krajowej

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło w środę około godz. 16:30.

Rzeszów

W czwartek i piątek zamknięta ulica Matysowska w Rzeszowie

​RZESZÓW. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Rzeszów

Punkt informacji turystycznej w nowej lokalizacji

RZESZÓW. Funkcjonujący do tej pory przy ul. Grunwaldzkiej 2, od 6 sierpnia mieści się w Rzeszowskich Piwnicach.

Rzeszów

Atak nożownika na ul. Pułaskiego. 64-latek tymczasowo aresztowany

RZESZÓW. Sprawca usłyszał zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Rzeszów

Rzeszowska Żwirownia znów otwarta. Są wyniki badań wody

RZESZÓW. Okazało się, że w kąpielisku nie ma niebezpiecznych dla zdrowia sinic, a jedynie niegroźne glony.

Rzeszów

Ponad 1200 krzewów i 50 urządzeń zabawowych w parku przy ul. Bł. Karoliny

RZESZÓW. Uczniowie SP nr 18 i mieszkańcy os. Kotuli będą mieli nowe miejsce do spędzania wolnego czasu. W parku w rejonie ul. Bł. Karoliny zostanie nasadzonych m.in. 1250 krzewów, a znajdujący się...

Rzeszów

Akcja honorowego krwiodawstwa w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. Krew dla osób potrzebujących będzie można oddać w najbliższą sobotę 6 sierpnia 2022 r.

Reklama