Rzeszów - Poniedziałek, 15.09.2025
Reklama

Od dzisiaj po 22.00 nie kupisz alkoholu na Śródmieściu

Dodano: 01.02.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Z dniem 1 lutego w życie wchodzi uchwała o ograniczeniu sprzedaży alkoholu na os. Śródmieście w Rzeszowie. Zgodnie z jej treścią po godzinie 22.00 sklepy i punkty monopolowe zobowiązane są do zakazu sprzedaży.

W rozmowach prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami Śródmieścia, Ci niejednokrotnie zaznaczali problem jaki wynika ze sprzedaży alkoholu na terenie osiedli.

Wg. ich relacji osoby po spożyciu traktują każdy zaułek jak toaletę a poziom kultury sprawia, że często boją się puszczać swoje dzieci same do pobliskich pergoli.

W odpowiedzi na prośby mieszkańców, na sesji Rady Miasta (w grudniu) pojawił się projekt uchwały mówiący o zakazie sprzedaży alkoholu na os. Śródmieście od godziny 22.00 do 06.00. Radni pomysł zaakceptowali.

Dodatkowo w trakcie obrad zaakceptowano poprawkę mówiącą o tym, aby uchwała w życie weszła z dniem 1 lutego br., tak aby właściciele lokali mogli się należycie przygotować na zmianę.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie trwa likwidacja piecyków gazowych

RZESZÓW. Niemal 9 tysięcy piecyków gazowych zlikwidowali już mieszkańcy Rzeszowa. Jest plan kolejnych wymian.

Rzeszów

Rzeszów czwarty w rankingu miast "dobrych do życia"

RZESZÓW. Rzeszów znalazł się na 4. miejscu w rankingu "Gmina dobra do życia 2021", przygotowanym przez Polską Agencję Prasową,

Rzeszów

Uniwersyteckie Centrum Lekkoatletyczne otwarte

RZESZÓW. 4 listopada odbyło się uroczyste otwarcie Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznego. To inwestycja za niemal 52 mln.

Rzeszów

W weekend utrudnienia przy wymianie dowodów osobistych

RZESZÓW. W najbliższą sobotę i niedzielę utrudnienia w uzyskaniu lub wymianie dowodu osobistego. Będą nowe dowody z cechą biometryczną.

Rzeszów

Kolejna akcja szczepień w Urzędzie Wojewódzkim

RZESZÓW. W najbliższy weekend Podkarpacki Urząd Wojewódzki we współpracy z Klinicznym Szpitalem Wojewódzkim nr 2 przeprowadzi na terenie urzędu akcję szczepień przeciw COVID-19.

Rzeszów

Wypadek w Hyżnem. Droga Rzeszów - Dynów już przejezdna

Jak poinformowała podkarpacka policja, nie ma już utrudnień na drodze wojewódzkiej relacji Rzeszów – Dynów.

Rzeszów

Będzie rozbudowa ul. Myśliwskiej

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg w związku z rozbudową ul. Myśliwskiej (os. Pogwizdów Nowy) na odcinku od ul. Pogwizdowskiej do ul. Św. Huberta.

Rzeszów

Rzeszowskie Forum Zieleni. Rozmowy o studium i nowych inwestycjach

RZESZÓW. We wtorek w Urban Lab dyskutowano o zieleni, klimacie i krajobrazie miejskim. Powstaną nowe parki i ogrody działkowe.

Reklama