Rzeszów - Poniedziałek, 12.05.2025
Reklama

Od jesieni znów polecimy z Jasionki do Hurghady

Dodano:

fot. materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów - Jasionka
fot. materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów - Jasionka
JASIONKA. 27 października br. w siatce połączeń portu lotniczego Rzeszów-Jasionka ponownie pojawi się czarterowa trasa do Hurghady, jednego z najpopularniejszych egipskich kurortów. Oferta biura podróży Coral Travel to odpowiedź na oczekiwania coraz większej liczby mieszkańców Podkarpacia podróżujących do słonecznych destynacji w sezonie zimowym. Rejsy odbywać się będą w czwartki.

-  Do tej pory Egipt sprawdzał się u nas doskonale, bo to gwarancja doskonałej pogody oraz wysokiej jakości hoteli w konkurencyjnej cenie. Jestem przekonany, że ta propozycja spotka się z dużym zainteresowaniem pasażerów – mówi Adam Hamryszczak, prezes podrzeszowskiego lotniska.

W Hurghadzie i okolicznych miejscowościach każdy znajdzie coś dla siebie. Wielbiciele aktywnego wypoczynku mają do dyspozycji Wyspy Giftun, doskonałe miejsce do snorkelingu i nurkowania, gdzie można zobaczyć rafy koralowe i piękne plaże. Wyspa Magawish to kolejny raj dla miłośników raf koralowych i ryb, a z plaży można podziwiać delfiny bawiące się wśród fal. Zaś podczas odprężającej wycieczki do Dolphin House oglądać można dziko żyjące delfiny.

Na pewno dobre wspomnienia przywozi się też z wyprawy na wyspę Mahmya, która jest istnym rajem na ziemi. Gdy już znudzi się relaks na plaży można popłynąć na wspaniałe pobliskie rafy.
Reklama
Biura i hotele oferują całodniowe wycieczki do Kairu - na Piramidy w Gizie, do Wielkiego Sfinksa czy Muzeum Egipskiego. Można też wziąć udział w pustynnym safari na quadzie, albo w wyprawie wędkarskiej.

Oferta noclegowa Hurghady jest bardzo bogata. Można znaleźć spokojne kurorty na plaży, dobre restauracje, a życie nocne tętni niemal do rana.Propozycja zimowych wakacji w Egipcie jest więc bardzo szeroka, z ponad 70 hotelami najczęściej w standardzie 5* All Inclusive. To w zdecydowanej większości rozległe kurorty, z basenami, Aquaparkami, basenami z podgrzewaną wodą i krytymi basenami, a także ciekawa oferta SPA i sportów wodnych. Również w popularnym okresie świąteczno-noworocznym klienci Coral Travel mogą liczyć na ciekawe oferty ze specjalnymi pakietami, np. odświętnym menu i wydarzeniami tematycznymi.

Co ważne wielu Egipcjan wyrusza na wakacje nad Morze Czerwone latem, by uciec od nieznośnych upałów w miastach, więc aby uniknąć tłumów najlepszy dla polskich turystów jest okres od października do kwietnia. Hurghada jest piękna przez cały rok, a poza sezonem turystycznym nadal jest tam ciepło. Warto tylko pamiętać o przestrzeganiu lokalnych zasad dotyczących ubioru; w Egipcie należy zakrywać ramiona i nogi, a kobiety także głowę.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska rozpoczyna współprace z dwoma firmami. Będą kolejne programy stażowe

RZESZÓW. Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA to firma z ponad 35-letnim doświadczeniem na rynku chemii budowlanej.

Rzeszów

Co dalej z przebudową ronda Pobitno? Oferty na dokumentację projektową zbyt wysokie

RZESZÓW. Najtańsza oferta, przegotowana przez firmę z Warszawy, wynosi 1,4 mln zł.

Rzeszów

Ratusz pochwalił się nowymi „elektrykami” za ponad 350 tys. zł. Będą służyły do codziennej pracy [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Tadeusz Ferenc: „Staramy się o to, żeby zachować ekologię, żeby nie zatruwać powietrza”.

Rzeszów

Pijany pieszy przebiegał przez jezdnie na al. Powstańców Warszawy. Potrącił go samochód

RZESZÓW. Pieszego potrąciła lancia, następnie w nią uderzył nadjeżdzający ford, po czym lancia wjechała w fiata pande.

Rzeszów

Trwa „odświeżanie” składu Asseco Resovii Rzeszów. Już czterech siatkarzy pożegnało się z zespołem

RZESZÓW. Jakub Jarosz, Mateusz Mika, Łukasz Kozub i David Smith nie będą w przyszłym sezonie reprezentować rzeszowskiego klubu.

Rzeszów

Na ul. Ciepłowniczej zatrzymano mężczyznę z bronią i amunicją

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież paliwa.

Rzeszów

Chodniki w miejscach gdzie mieszkańcy wydeptali ścieżki? Jest interpelacja radnych

RZESZÓW. Interpelacje wystosowali radni Rozwoju Rzeszowa: Witold Walawender i Daniel Kunysz.

Reklama