Rzeszów - Niedziela, 19.05.2024
Reklama

Trzy wypadki z udziałem pieszych na ulicach Rzeszowa. Doszło do nich niemal w tym samym czasie

Dodano: 05.11.2019 r.

fot. Archiwum KWP
fot. Archiwum KWP
RZESZÓW. Trzy wypadki z udziałem pieszych, odnotowali wczoraj rzeszowscy policjanci. Na ul. Krakowskiej kierująca fiatem potraciła mężczyznę przechodzącego przez jezdnie poza przejściem dla pieszych. Kilka minut później na ulicy Kiepury w podobnych okolicznościach została potrącona piesza. Kolejny wypadek z udziałem pieszego, miał miejsce na skrzyżowaniu ul. Niepodległości i Mieszka I. 

Do pierwszego zdarzenia doszło około godz. 16.10. Skręcająca w lewo z ul. Ceramicznej w ul. Krakowską kierującą fiatem, 47-letnia mieszkanka Rzeszowa, potrąciła 35-latka, który przechodził przez jezdnię poza przejściem dla pieszych. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Niespełna 10 minut później na ul. Kiepury, również poza przejściem dla pieszych, kierujący peugeotem, 45-letni mieszkaniec Rzeszowa potrącił 79-letnia kobietę. Piesza z obrażeniami trafiła do szpitala.
Reklama
Do trzeciego wypadku doszło około godz. 16.40, na skrzyżowaniu ulic Niepodległości i Mieszka I. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący volkswagenem 57-latek potracił pieszą przechodzącą przez przejście dla pieszych na zielonym świetle. Po zdarzeniu, kierowca sam przewiózł ranną 57-latkę do szpitala.

Do wszystkich trzech wypadków doszło niemal o jednej porze, pomiędzy 16.10 a 16.40, przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych, zapadającym zmroku i padającym deszczu. Takich dni będzie teraz coraz więcej.

Policjanci przypominaj, że w takich warunkach pogodowych piesi są bardzo słabo widoczni. Często kierowcy zauważają pieszego w ostatniej chwili, mając już bardzo mało czasu na reakcję. Dlatego apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególniej ostrożności i kierowanie się zasadą ograniczonego zachowania.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

BĘDZIE BEZPIECZNIEJ

Doświetlą przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu na osiedlu Słocina

RZESZÓW. Doświetlenie 3 przejść dla pieszych na skrzyżowaniu w rejonie Szkoły Podstawowej nr 5 na rzeszowskim osiedlu Słocina, to jeden z 9 projektów z województwa podkarpackiego, które będą dofinansowane z rządowego programu.

Rzeszów

Poranne wypadki na ul. Witolda w Rzeszowie. Dwie osoby w szpitalu

RZESZÓW. Dziś rano, na ul. Witolda doszło do dwóch wypadków. Dwie osoby trafiły do szpitala. Jak informuje rzeszowska policja, w obydwu przypadkach przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przez kierujących samochodami.

Rzeszów

Zmarł Stanisław Sienko, były zastępca Prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. W wieku 63 lat odszedł Stanisław Sienko, dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie, wieloletni wiceprezydent Rzeszowa.

NAJWIĘKSZA INWESTYCJIA DROGOWA W RZESZOWIE

Na jakim etapie jest budowa Wisłokostrady? [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Postępują prace przy budowie Wisłokostrady. Roboty prowadzone są równolegle w kilku miejscach. Ta strategiczna dla układu drogowego miasta inwestycja ma być gotowa wiosną 2026 roku.

GRA PORUSZAJĄCA ZAGADNIENIE HANDLU LUDŹMI

Do Rzeszowa przyjedzie Escapetruck

RZESZÓW. Już wkrótce do Rzeszowa po raz pierwszy przyjedzie tzw. Escapetruck. Jest to nietypowy projekt, który ma na celu podniesienie świadomości na temat zagadnienia handlu ludźmi. Specjalna, czarna ciężarówka zaparkuje w rejonie...

Rzeszów

Awaria kanalizacji deszczowej na ul. Szopena. Utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Wczoraj na ul. Szopena w Rzeszowie wykryto rozszczelnienie w kanale głównym kanalizacji deszczowej o średnicy 400 mm. Pracownicy MPWiK rozpoczęli naprawę uszkodzonej rury. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Rzeszów

Dwie kobiety oszukane metodą „na wypadek”. Mieszkanka Rzeszowa straciła 64 tys. zł

RZESZÓW. Mimo tego, że przestępcy używają znanych już metod wyłudzenia pieniędzy, szczególnie od osób starszych, nadal zdarzają się przy przypadki, w których zmanipulowani seniorzy przekazują przestępcom swoje oszczędności, będąc przekonanym, że w...

Sportowe emocje na basenie przy ul. Matuszczaka

Ok. 300 zawodników weźmie udział w Mistrzostwach Europy Juniorów w Rzeszowie

RZESZÓW. Około 300 zawodników z 25 krajów weźmie udział w Mistrzostwa Europy Juniorów w skokach do wody, które odbędą się od 8 do 14 lipca 2024 r. na basenie przy ul. Matuszczaka...

Reklama