Rzeszów - Niedziela, 09.11.2025
Reklama

Od soboty otwarte baseny i kąpielisko na Żwirowni

Dodano: 05.06.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Już w ten weekend będzie można popływać. Ruszają rzeszowskie baseny i kąpielisko miejskie przy ul. Kwiatkowskiego.
 
Od soboty, 6 czerwca 2020 r. uruchomione zostaną baseny Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji: "Karpik" przy ul. Solarza 12, "Delfin" przy ul. Rejtana 30, baseny otwarte przy ul. ks. Jałowego 23A oraz kąpielisko na Żwirowni. Korzystający z obiektów będą musieli stosować się do reżimu sanitarnego.
 
Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektoratu Sanitarnego „liczba osób jednoczasowo korzystających z obiektu nie może przekraczać 50% maksymalnego obciążenia, jednocześnie nie może być to więcej niż 150 osób”. Informacja o maksymalnej liczbie użytkowników powinna być wywieszona przed wejściem na obiekt.
 
Reklama
Osobom oczekującym w kasie zaleca się zakrywanie ust. Bezpośrednio przed kasą może znajdować się tylko jedna osoba.  Przed wejściem na basen lub kąpielisko należy zdezynfekować ręce. Na terenie obiektu, a także podczas przebywania w wodzie należy zachować 2-metrowy dystans od innych użytkowników.
 
Do odwołania nieczynna będzie strefa szafek depozytowych na basenach, z racji braku możliwości zapewnienia 2-metrowego dystansu dla użytkowników. Z kolei na kąpielisku przy ul. Kwiatkowskiego nie będzie możliwości wypożyczenia sprzętu pływającego.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W rejonie Lisiej Góry powstanie szalet miejski?

RZESZÓW. „W imieniu mieszkańców Rzeszowa, tak licznie wypoczywających na terenach rekreacyjnych w pobliżu Lisiej Góry, proszę o postawienie toalety kontenerowej” – interpeluje radna Miasta Rzeszowa, Danuta Solarz.

Rzeszów

Wiemy, kto wykona oświetlenie świąteczne Rzeszowa

RZESZÓW. Miasto wybrało wykonawcę świątecznego oświetlenia w Rzeszowie.

Rzeszów

Czołowe zderzenie w gminie Trzebownisko. Nie żyje 51-letnia kobieta

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło w Łące. W zderzeniu nissana z citroenem, poważnie ranna została kierująca nissanem. Niestety kobieta zmarła w szpitalu.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek pod Rzeszowem. Pieszy potrącony przez dwa auta

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj w nocy w Nowym Borku. 40-letni pieszy został potrącony przez dwa samochody. Mężczyzna zginął na miejscu.

Rzeszów

15-latek potrącony na przejściu dla pieszych

RZESZÓW. 15-letni chłopak został potrącony na przejściu dla pieszych na ul. Podkarpackiej. Ranny nastolatek trafił do szpitala. Sprawcy potrącenia zatrzymano prawo jazdy.

Rzeszów

Od 9 listopada zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wprowadza zmiany w rozkładach kilku linii autobusowych.

Rzeszów

Otwarto nowy budynek straży pożarnej w Dworzysku

RZESZÓW. Od 1 listopada 2020 r. rzeszowscy strażacy pełnią służbę na nowej jednostce Nr 3 w Rzeszowie.

Rzeszów

Student Politechniki Rzeszowskiej nagrodzony za projekt dwumiejscowego samolotu turystycznego

RZESZÓW. Grzegorz Sajdak, student kierunku lotnictwo i kosmonautyka na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej zajął trzecie miejsce w 19. edycji Studenckiego Konkursu Projektowego SOLIDWORKS, w kategorii Professional Level.

Reklama