Rzeszów - Niedziela, 29.06.2025
Reklama

Od soboty otwarte baseny i kąpielisko na Żwirowni

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Już w ten weekend będzie można popływać. Ruszają rzeszowskie baseny i kąpielisko miejskie przy ul. Kwiatkowskiego.
 
Od soboty, 6 czerwca 2020 r. uruchomione zostaną baseny Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji: "Karpik" przy ul. Solarza 12, "Delfin" przy ul. Rejtana 30, baseny otwarte przy ul. ks. Jałowego 23A oraz kąpielisko na Żwirowni. Korzystający z obiektów będą musieli stosować się do reżimu sanitarnego.
 
Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektoratu Sanitarnego „liczba osób jednoczasowo korzystających z obiektu nie może przekraczać 50% maksymalnego obciążenia, jednocześnie nie może być to więcej niż 150 osób”. Informacja o maksymalnej liczbie użytkowników powinna być wywieszona przed wejściem na obiekt.
 
Reklama
Osobom oczekującym w kasie zaleca się zakrywanie ust. Bezpośrednio przed kasą może znajdować się tylko jedna osoba.  Przed wejściem na basen lub kąpielisko należy zdezynfekować ręce. Na terenie obiektu, a także podczas przebywania w wodzie należy zachować 2-metrowy dystans od innych użytkowników.
 
Do odwołania nieczynna będzie strefa szafek depozytowych na basenach, z racji braku możliwości zapewnienia 2-metrowego dystansu dla użytkowników. Z kolei na kąpielisku przy ul. Kwiatkowskiego nie będzie możliwości wypożyczenia sprzętu pływającego.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zaginął 40-letni Dominik z Rzeszowa. Policja prosi o pomoc

RZESZÓW. 11 maja mężczyzna wyszedł z domu i do chwili obecnej nie powrócił oraz nie nawiązał kontaktu z rodzinną.
 

Rzeszów

LOTAMS kontynuuje prace związane z budową bazy obsługi technicznej samolotów w Jasionce

Pomimo pandemii koronawirusa, plany Spółki LOTAMS związane z budową bazy obsługi technicznej samolotów w Jasionce są nadal aktualne.
 

Rzeszów

Pasażer zaatakował kontrolerów ZTM. Jednego uderzył w żebra, drugiego w twarz

RZESZÓW. Incydent miał miejsce dziś rano w autobusie linii nr 11. 

Rzeszów

13 kierowców ukaranych za prędkość. Rekordzista pędził 200 km/h

RZESZÓW. 126 kierowców skontrolowała podczas minionego weekendu rzeszowska drogówka. 13 z nich zatrzymano prawo jazdy.

Rzeszów

Środki ochrony osobistej dla rzeszowskich żłobków i przedszkoli

​RZESZÓW. 15 tysięcy maseczek, 10 tysięcy par rękawiczek ochronnych oraz 600 litów płynu do dezynfekcji trafi do rzeszowskich żłobków oraz przedszkoli.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska otwiera się na studentów z niepełnosprawnościami. Powołano specjalne biuro

RZESZÓW. Na Politechnice Rzeszowskiej otwarto Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami. Będzie pomagało tym osobom, które same zgłoszą taką potrzebę.

Rzeszów

Przy al. Rejtana trwa montaż gigantycznego zegara z herbem Rzeszowa

RZESZÓW. 10-metrowy zegar z herbem Rzeszowa powstaje na budynku biurowca Resovia Office.

Rzeszów

Kolizja na ścieżce rowerowej przy al. Powstańców Warszawy. Pijany 62-latek wjechał w 16-latkę

​RZESZÓW. Ponad 2 promile alkoholu miał 62-letni kierowca jednośladu, który spowodował kolizję z 16-letnią rowerzystką.

Reklama