Rzeszów - Wtorek, 20.05.2025
Reklama

Od września rusza nowe połączenie z Jasionki

Dodano: /

 Fot. Maciej Terpiński / port lotniczy Rzeszów-Jasionka
Fot. Maciej Terpiński / port lotniczy Rzeszów-Jasionka

RZESZÓW/JASIONKA. Mediolan to drugi włoski kierunek z podrzeszowskiego lotniska. Nowe połączenie startuje 10 września. Trasę będzie obsługiwał niskokosztowy Wizz Air.

– Włochy rewelacyjnie sprawdzają się w przypadku Rzymu, dokąd latają prawie pełne samoloty, a Mediolan to miasto nie tylko turystyki, ale też sportu, mody i biznesu, więc możemy spodziewać się świetnego zainteresowania tym kierunkiem przez cały rok – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Bezpośrednie rejsy z Rzeszowa do Mediolanu będą realizowane dwa razy w tygodniu – we wtorki i w soboty. Do tej pory, w sezonie zimowym połączenie to oferował LOT. Teraz trasę przejmuje niskokosztowy Wizz Air. Lot trwać będzie nieco ponad dwie godziny.

Airbusy Wizzaira wylatywać będą z portu Malpensa (największe z trzech lotnisk aglomeracji Mediolanu) o 14.05, przylot do Jasionki zaplanowany jest na 16.10. Po krótkim postoju samolot wystartuje z lotniska im. Rodziny Ulmów o 16.45, by zameldować się w Italii o 18.55.

Mediolan to 29. kierunek dostępny z Rzeszowa w sezonie letnim. Ceny biletów na tej trasie zaczynają się od 109 zł i są już dostępne na stronie wizzair.com


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rusza rekrutacja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Rzeszowie

RZESZÓW. Bezpłatne zajęcia będą odbywały się w soboty na Uniwersytecie Rzeszowskim. Przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami trzech osiedli

RZESZÓW. Po wakacyjnej przerwie wracają spotkania Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami w ramach cyklu #RzeszowToMy.

Rzeszów

Modernizacja przystanków autobusowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Do końca roku potrwa kolejny etap modernizacji przystanków autobusowych w Rzeszowie. Prace obejmują wymianę wiat oraz nawierzchni zatoczek.

Rzeszów

Piwo studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego nagrodzone w ogólnopolskim konkursie

RZESZÓW. Piwo URwis studenckiego browaru UwaRzone zostało nagrodzone na „52. Chmielakach Krasnostawskich”. URwis zwyciężył w kategorii piw pszenicznych w stylu amerykańskim.

Rzeszów

Rzeszowski Budżet Obywatelski 2024. Trwa głosowanie

RZESZÓW. Od piątku można oddać swój głos na projekty zgłoszone do przyszłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie potrwa do 8 października. Wyniki mają być ogłoszone 13 października.

Rzeszów

Wypadek na ul. Lwowskiej. 1 osoba ranna

RZESZÓW. Policjanci wyjaśniają okoliczności porannego wypadku na ul. Lwowskiej. Doszło tam do zderzenia motocyklisty z samochodem dostawczym. Kierujący jednośladem trafił do szpitala.

Rzeszów

Nowy park kieszonkowy w Rzeszowie

RZESZÓW. Kolejna zielona przestrzeń rekreacyjna dla mieszkańców powstała na osiedlu Króla Stanisława Augusta. Inwestycja realizowana była w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Zbiórka dla Cinka! Rzeszowski gitarzysta potrzebuje pomocy

RZESZÓW. Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację oraz zakup sprzętu dla rzeszowskiego gitarzysty Andrzeja Marcinka, który w lipcu br. uległ poważnemu wypadkowi, a obecnie przebywa na OIOM’ie.

Reklama