Rzeszów - Piątek, 28.08.2026
Reklama

Od września zmiany w komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Nowe trasy, przystanki i kursy

Dodano: 24.08.2026 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Dwie linie okólne staną się dwukierunkowe, autobus 43 przejmie część trasy „siódemki", a kilka linii pojedzie dalej niż dotychczas. Autobusy wjadą także na nowe, dotąd nieobsługiwane trasy, tj. Wisłokostradę i ul. Elgasa. Od 1 września 2026 r. w Rzeszowie zaczną obowiązywać zmiany w komunikacji miejskiej obejmujące kilkanaście linii autobusowych. „Zmiany mają na celu dostosowanie oferty przewozowej do aktualnych potrzeb mieszkańców oraz poprawę organizacji funkcjonowania komunikacji miejskiej” – poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

Linia 43 częściowo przejmie trasę „siódemki"

Zgodnie z zapowiedziami ZTM, od 1 września 2026 r. część trasy linii nr 7 zostanie włączona do linii 43, która pojedzie nowym przebiegiem:

Żołnierzy 9 Dyw. Piechoty – Przemysłowa – Architektów – Zawiszy Czarnego – Żołnierzy 9 Dywizji Piechoty – Podkarpacka – Powstańców Warszawy – Podwisłocze – Kopisto – Rejtana – Lwowska – Krasne CH.

W niedziele i święta wybrane kursy obsłużą dodatkowo targowisko przy ul. Dworaka.

57 i 61 – zamiast linii okólnych trasy dwukierunkowe

Linia nr 57 zostanie wydłużona do ul. Słocińskiej z obsługą ul. płk. Stanisława Elgasa, która połączyła al. Armii Krajowej z ul. Wieniawskiego. „Pięćdziesiątka siódemka” zamiast kursować okólnie, pojedzie w obu kierunkach — na zasadach analogicznych jak linia nr 8.

Przed południem autobusy pojadą trasą Słocińska – Warszawska oraz Warszawska – Słocińska przez ul. Pogwizdowską; po południu układ się odwróci (Słocińska – Warszawska przez Pogwizdowską i Warszawska – Słocińska).

Nowa trasa linii 57: Warszawska – (wybrane kursy: Myśliwska – Pogwizdowska – Myśliwska – Warszawska) – Marszałkowska – Piłsudskiego – Dworaka – Lwowska – Mieszka I – Niepodległości – Armii Krajowej – Elgasa – Wieniawskiego – Słocińska. W niedziele i święta wybrane kursy obsłużą również targowisko przy ul. Dworaka.

Dwukierunkowa będzie także linia nr 61, wydłużona do ul. Św. Rocha (kapliczka) z obsługą przystanków przy ul. Św. Walentego.

Nowy przebieg: Łukasiewicza – Kiepury – Wierchowa – Nowe Wzgórze – Matysowska – Św. Walentego – Św. Rocha (kapliczka). Godziny kursowania dostosowano do nowego oddziału Szkoły Podstawowej nr 34 przy ul. Matysowskiej.

Wydłużenie tras linii nr 19, 44 i 47

Wybrane kursy linii nr 19 zostaną wydłużone do ul. Biznesowej — przez ul. Miłocińską, Technologiczną i Kapitałową, z nowymi przystankami przy tej ostatniej.

Reklama

Linia nr 44 pojedzie do ul. Trembeckiego ulicami Dworaka, Maczka i Lubelską.

Linia nr 47 dotrze do przystanku Ciepłownicza elektrociepłownia, na częściowo zmienionej trasie:

Baligrodzka – Iwonicka – Odrzykońska – Bł. Karoliny – Sanocka – Ustrzycka – Ofiar Katynia – Wyzwolenia – Okulickiego – Krakowska – Piłsudskiego – Bardowskiego – Siemieńskiego – Ciepłownicza. Pojawią się też dodatkowe przystanki przy ul. Ustrzyckiej, w okolicach ul. Strzyżowskiej.

W niedziele i święta wybrane kursy obsłużą targowisko przy ul. Dworaka.

Nowe przystanki

Linie nr 8 i 20 zatrzymają się dodatkowo przy ul. Pogwizdowskiej (w okolicach ul. Karmelowej) oraz w Rudnej Wielkiej w gminie Świlcza. Linia nr 58 zyska nowe przystanki w Hermanowej w gminie Tyczyn.

Zmieni się również lokalizacja przystanku „Matysowska górka 06" — zostanie przesunięty o 150 metrów w kierunku ul. Pienińskiej. Dotyczy to także linii 5 i 18, których rozkłady jazdy pozostają bez zmian.

Więcej kursów linii nr 33, mniej linii nr 62

Na linii nr 33 uruchomione zostaną dodatkowe kursy w godzinach dopołudniowych w dni powszednie szkolne. Będzie to możliwe dzięki zmianom na linii nr 62, gdzie zrezygnowano z kursów które charakteryzowały się znikomą liczbą pasażerów.

Korekty obejmą też linię nr 46: zmieni się organizacja kursów do ul. Słocińskiej w dni powszednie wolne od nauki szkolnej — to konsekwencja wydłużenia trasy linii 57. Zmienią się również godziny odjazdów kursów z i do Albigowej, zgodnie z zawartym porozumieniem międzygminnym.

Jak poinformował Zarząd Transportu Miejskiego, nowe rozkłady jazdy będą sukcesywnie umieszczane na przystankach znajdujących się na zmienionych trasach.

Poniżej grafiki udostępnione przez ZTM, przedstawiające część zmian na wybranych liniach, w tym wydłożne lub modyfikowane trasy.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowe boisko w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Przy ul. Jagiellońskiej w Rzeszowie powstanie wielofunkcyjne boisko sportowe. Inwestycja będzie realizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

W środę Święto Policji w Rzeszowie. Utrudnienia w ruchu w centrum miasta

RZESZÓW. W środę, 19 lipca 2023 r.  w Rzeszowie odbędą się Wojewódzkie Obchody Święta Policji. W trakcie trwania uroczystości będą występować utrudnienia w ruchu. Zamknięty dla będzie Plac Farny i przyległe ulice.

Rzeszów

Kolejny etap modernizacji budynku OSP Biała

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na wybór firmy, która dokończy modernizację budynku Ochotniczej Straży Pożarnej na osiedlu Biała. Oferty przyjmowane są do 1 sierpnia.

Rzeszów

Zderzenie szynobusu z kosiarką w Rzeszowie

RZESZÓW. Do nietypowego zdarzenia doszło dziś rano na ulicy Architektów w Rzeszowie. W szynobus relacji Jasło-Rzeszów, wjechała kosiarka samojezdna. Na szczęście nikt nie został ranny.

Rzeszów

Zderzenie trzech samochodów na ul. Budziwojskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności sobotniego wypadku na ul. Budziwojskiej. Zderzyły się tam trzy samochody. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Rzeszów

W sobotę "Marsz Równości" w Rzeszowie. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W sobotę, 15 lipca ulicami Rzeszowa przejdzie IV Marsz Równości pod hasłem "Idziemy po równość i pokój". W związku z przemarszem uczestników, całkowicie zamknięte dla ruchu zostaną fragmenty ulic

Rzeszów

Nowa hala sportowa I LO już zadaszona. Prace idą zgodnie z harmonogramem [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Inwestycja warta prawie 12 milinów złotych ma być gotowa w czerwcu 2024 roku.

Reklama