Rzeszów - Czwartek, 18.12.2025
Reklama

Oddział chirurgii w Szpitalu Miejskim już po remoncie [ZDJĘCIA]

Dodano: 14.10.2024 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Ponad 3 mln zł kosztowała modernizacja Klinicznego Oddziału Chirurgii Ogólnej w Szpitalu Miejskim przy ul. Rycerskiej. Był to jeden z ostatnich oddziałów w tej placówce, który wymagał remontu. 2 mln zł dofinansowano z programu Polski Ład.

Zakres prac remontowych był spory. Wymienione zostały m.in. oświetlenie, armatura sanitarna. Sanitariaty przebudowano, by były dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. Położono także nowe posadzki, okładziny ścienne, zamontowano stolarkę drzwiową, wymalowano ściany i sufity. Zmodernizowano instalację elektryczną, zamontowano układ instalacji wentylacji mechanicznej oraz klimatyzacji. Zmodernizowana została także instalacja gazów medycznych i sanitarna. Dostosowano do obecnych wymogów sale: pooperacyjną i zabiegową. Oddział wyposażono w nowe łóżka szpitalne, meble medyczne oraz socjalne.

W zmodernizowanym oddziale chirurgii w szpitalu przy ul. Rycerskiej jest obecnie miejsce dla 30 pacjentów.

Reklama

- Chirurgia była jednym z ostatnich oddziałów przeznaczonych do remontu w Szpitalu Miejskim. W ciągu ostatnich dwóch lat zmodernizowano Oddział Anastezjologii i Intensywnej Terapii, Kliniczny Oddział Kardiologiczny z Pododdziałem Chorób Wewnętrznych, otworzono nową Pracownię Rezonansu Magnetycznego i drugą Pracownię Endoskopii – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. - Na modernizację czekają jeszcze Kliniczny Oddział Urologii i Urologii Onkologicznej oraz Oddział Okulistyki – dodaje Gernand.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Startuje 3-dniowy festiwal piwa na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. W dniach 11 - 13 września 2020 r. w stolicy Podkarpacia odbędzie się wyjątkowy festiwal piw rzemieślniczych.

Rzeszów

Kradł buty i kosmetyki w jednej z galerii handlowych. Usłyszał 5 zarzutów

RZESZÓW. 27-letni mieszkaniec Rzeszowa podejrzany o kradzieże w sklepach na terenie jednej z rzeszowskich galerii handlowych został zatrzymany. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

ORLEN Wyścig Narodów już w ten weekend w Rzeszowie. Będą duże utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. 16 drużyn pojawi się na starcie zawodów ORLEN Wyścig Narodów, które rozegrane zostaną na ulicach Rzeszowa w najbliższą sobotę i niedzielę. W związku z wyścigiem będą zamykane niektóre ulice.

Rzeszów

Rośnie liczba pasażerów na lotnisku w Jasionce. Wracają loty do Monachium

JASIONKA. W sierpniu br. podrzeszowskie lotnisko obsłużyło 33 tysiące pasażerów -  to o ponad 10 tysięcy więcej niż w poprzednim miesiącu. Od października powrócą bezpośrednie loty z Rzeszowa do Monachium.

Rzeszów

W siedzibie PGE Obrót i PGE Dystrybucja w Rzeszowie powstał skwer "Solidarności"

RZESZÓW. Na dziedzińcu siedziby oddziału PGE Dystrybucja i centrali PGE Obrót odsłonięty został obelisk z tablicą upamiętniającą 40. rocznicę powstania NSZZ „Solidarność” oraz 100 –lecie urodzin św. Jana Pawła II. 

Rzeszów

Włamywał się do piwnic przy ul. Langiewicza. 28-latek usłyszał trzy zarzuty

RZESZÓW. 28-letni mieszkaniec Rzeszowa, podejrzany o włamania do piwnic został zatrzymany przez policję. Mężczyzna kradł elektronarzędzia, które następnie sprzedawał. Usłyszał trzy zarzuty.

Rzeszów

Rzeszów bohaterem najbliższego odcinka cyklu "Dwójka na miejscu"

RZESZÓW. Od początku lipca br. dziennikarze programu 2 Polskiego Radia podróżują po Polsce, aby przedstawiać relacje z ciekawych i pięknych zakątków naszego kraju. Bohaterem najbliższego odcinka cyklu będzie stolica Podkarpacia. 

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Grzegorzówce. Motorowerzysta zginął na miejscu

GRZEGORZÓWKA. 50-letni motorowerzysta z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w betonowy przepust. Mężczyzna zginął na miejscu.

Reklama