Reklama

Aktualności / Rzeszów

Odlotowy Dzień Dziecka w Plazie

Dodano: 30.05.2023 r.

RZESZÓW. CH Plaza Rzeszów zaprasza dzieci i dorosłych na wyjątkowy „Odlotowy Dzień Dziecka”. Podczas imprezy będzie można poczuć się jak pilot samolotu F-35 lub szybowca, wziąć udział w grze logicznej oraz pokazach naukowych „Oszukać zmysły”. To wszystko już od 1 do 3 czerwca 2023 r. w atrium CH Plaza Rzeszów.
 
Dzień dziecka w CH Plaza Rzeszów potrwa aż trzy dni! W tym czasie w atrium Centrum na odwiedzających czekać będzie moc atrakcji. Uczestnicy „Odlotowego Dnia Dziecka” będą mogli skorzystać z wyjątkowych symulatorów wirtualnej rzeczywistości. W trzecim dniu imprezy – w sobotę 3 czerwca organizatorzy przygotowali interesujące pokazy naukowe.
 
Codziennie najmłodsi będą mogli poczuć się jak pilot samolotu F-35. Symulator zaprezentuje podstawowe właściwości samolotów i podstawy pilotażu tych samolotów w trakcie krótkotrwałych sesji symulacyjnych. Dzięki specjalnemu systemowi sterowania można będzie zapoznać się z zasadami sterowania samolotami i ich ograniczeniami, przy jednoczesnym zapewnieniu dość dużej dozy rozrywki w trakcie symulowanego lotu.
 
Kolejna atrakcja to wirtualny symulator lotu szybowcem. Atrakcją tego stanowiska jest symulator, którego kształt przypomina kokpit prawdziwego szybowca. W trakcie zabawy program komputerowy symuluje zachowanie statku powietrznego w różnych fazach lotu. Użytkownik wciela się w rolę pilota szybowcowego, poznając sterowanie oraz jego budowę.
 
W pierwszych dniach „Odlotowego Dnia Dziecka” na wszystkich uczestników czekać będzie także wirtualna gra logiczna. W tym przypadku zadaniem uczestników będzie umiejętne poruszanie robotem, tak aby nie dotykając ścian przenieść specjalny obiekt z punktu startu na punkt końcowy.
 
Dodatkowym punktem programu „Odlotowego Dnia Dziecka” będą wyjątkowe pokazy naukowe pod hasłem „Oszukać zmysły”, które odbędą się w sobotę. Zajęcia będą miały na celu rozbudzanie zainteresowania dzieci zjawiskami otaczającego świata, wyrabianie nawyku poszerzania wiedzy, kształtowanie ciekawości poznawczej. Podczas wydarzenia dzieci będą mogły poznać szereg doświadczeń, które zobrazują tajniki zachowań, czynności i zjawisk zachodzących w naszym środowisku i życiu. Zajęcia pozwolą poznać zmysły oraz to, w jaki sposób mózg zbiera i przetwarza docierające do niego sygnały.
 
„Odlotowy Dzień Dziecka” w CH Plaza Rzeszów rozpocznie się w czwartek 1 czerwca i potrwa do soboty 3 czerwca 2023 r. Na uczestników wydarzenia organizatorzy czekać będą codziennie od 12:00 do 18:00. Szczegóły imprezy można znaleźć na stronie www.plazarzeszow.pl oraz na www.facebook.com/PlazaRzeszow.

 
Reklama

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Na rzeszowskim rynku stanie wielki budzik, który odlicza czas do wyborów - Aktualności Rzeszów

Na rzeszowskim rynku stanie wielki budzik, który odlicza czas do wyborów

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia włączyła się w kampanię profrekwencyjną "Nie śpij, bo Cię przegłosują". Z tej okazji, w najbli...

Przebudowa skrzyżowania na os. Krakowska Południe. Wybrano projektanta - Aktualności Rzeszów

Przebudowa skrzyżowania na os. Krakowska Południe. Wybrano projektanta

RZESZÓW. Jesienią przyszłego roku ma być gotowa dokumentacja projektowa dla przebudowy skrzyżowania al. Witosa z ul. Solarza na osied...

Trwa budowa Parku dla Seniora w Rzeszowie. Zakończenie prac w tym miesiącu [ZDJĘCIA] - Aktualności Rzeszów

Trwa budowa Parku dla Seniora w Rzeszowie. Zakończenie prac w tym miesiącu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Park powstaje przy ul. Staszica, na osiedlu gen. Grota-Roweckiego.  ...

Nowości w miejskim programie skierowanym do rodzin - Aktualności Rzeszów

Nowości w miejskim programie skierowanym do rodzin

RZESZÓW. Od początku października Gmina Miasto Rzeszów rozpoczyna realizację programu samorządowego „Rzeszowska Karta Ro...

Rozpoczyna się przebudowa ulicy Grunwaldzkiej w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Rozpoczyna się przebudowa ulicy Grunwaldzkiej w Rzeszowie

RZESZÓW. W piątek, 29 września 2023 r. podpisano umowę na przebudowę ul. Grunwaldzkiej. Inwestycję zrealizuje firma OBO Polska z Rzes...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Poranne wypadki z udziałem pieszych w RzeszowieDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
6 firm zainteresowanych budową PCLA w RzeszowieAnna Nowak: Bardzo dobre wieści....
Pod Rzeszowem powstaje duży ośrodek sportowy Anna Nowak: Zapowiada się na prawdę...
1 osoba ranna w zderzeniu dwóch samochodów na al. Armii KrajowejDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: