Rzeszów - Czwartek, 26.03.2026
Reklama

Odrzucono pomysł radnych PiS odnośnie rozbudowy sześciu skrzyżowań w Rzeszowie

Dodano: 31.01.2019 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta, zanim obrady na dobre się rozpoczęły, część radnych zdecydowała o wycofaniu projektu uchwały Prawa i Sprawiedliwości, który mówił o przebudowie sześciu skrzyżowań.
 
Radni Prawa i Sprawiedliwości złożyli propozycje uchwały dotyczącej rozbudowy szczęściu skrzyżowań w Rzeszowie. Projekt uchwały uwzględnił prace jakie należy wykonać na każdym z nich. (o szczegółach pisaliśmy TUTAJ). Tema miał zostać podjęty podczas VI sesji Rady Miasta.
 
Zanim jednak debata na dobre się rozpoczęła z wnioskiem o zdjęcie punktu z porządku zwrócił się Tomasz Kamiński z Rozwoju Rzeszowa, uważając, że pomysły prezentowane przez PiS znajdują się już w budżecie miasta i nie ma sensu powielać działań.
 
„Kierunkiem działań prezydenta miasta Rzeszowa jest uchwalony przez radnych miasta budżet na rok 2019 i zachęcałbym wnioskodawców tego projektu uchwały do tego, aby rzetelnie przychodzili przygotowani na sesji Rady Miasta, aby ze zrozumieniem czytali budżet. Ta uchwała powiela zapisy, które znajdują się w budżecie” – mówił Kamiński.
 
Chodziło głównie o zapis związany ze skrzyżowaniem w okolicy ul. Staroniwskiej, gdzie Ratusz planuje remont. Pisaliśmy o tym TUTAJ. W zasadzie radny Rozwoju Rzeszowa, jeżeli chodzi o podobieństwa pomiędzy projektem uchwały PiS i budżetem, wskazał jedynie ten punkt, nie nawiązując do pozostałych propozycji. Głos przeciwny w sprawie wyraził szef klubu PiS, Marcin Fijołek.
 
Reklama
„Zgodnie z naszym statutem, radni mogą składać projekty uchwał wyznaczające kierunki działania. Zadaniem radnych jest przedstawienie ważnych spraw mieszkańców prezydentowi. Podkreślaliśmy wielokrotnie, że jest to uchwała, która nie ma w sobie pierwiastka konfrontacji” – wyjaśniał Marcin Fijołek.
 
W sprawie projektu uchwały głos zabrał również wiceprezydent Rzeszowa, Marek Ustrobiński, tłumacząc jakie inwestycje są planowanie: „jest przewidziane pięć skrzyżowań do przebudowy, m.in.  na ul. Poczty Gdańskiej, Sikorskiego. Staroniwska, która była tu wspomniana jest w budżecie. W WPF-ie te tematy są ujęte. Sprawy się po prostu toczą swoim rytmem”.
 
Punkt, zgodnie z wnioskiem Tomasza Kamińskiego, po głosowaniu został usunięty z planu obrad radnych.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Awantura na lotnisku w Jasionce. 40-latek palił papierosa blisko tankowanego samolotu

RZESZÓW/JASIONKA: Strażnicy Graniczni zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który palił papierosa na płycie lotniska, w pobliżu tankowanego samolotu, a następnie znieważył interweniujących wobec niego funkcjonariuszy. 40-latek był pod wpływem alkoholu.

Rzeszów

Tour de Pologne. W środę utrudnienia w ruchu na ulicach Rzeszowa

RZESZÓW. W związku z metą trzeciego etapu wyścigu kolarskiego Tour de Pologne w Rzeszowie, w dniu 11 sierpnia, wystąpią utrudnienia w ruchu. Część ulic zostanie zamknięta. Kilkadziesiąt linii MPK pojedzie objazdami.

Rzeszów

W niedzielę przed Urzędem Wojewódzkim stanie mobilny punkt szczepień

RZESZÓW. W najbliższą niedzielę, 8 sierpnia, przy ul. Grunwaldzkiej 15, przed siedzibą Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, po raz kolejny stanie mobilny punkt szczepień przeciwko Covid-19.

Rzeszów

Interaktywna ciężarówka pełna słodkości odwiedzi Rzeszów

RZESZÓW. W najbliższą sobotę do stolicy Podkarpacia przyjedzie Wawel Truck. Interaktywna ciężarówka pełna słodkości zaparkuje przy al. Cieplińskiego podczas Rajdu Rzeszowskiego. 

Rzeszów

30. Rajd Rzeszowski: Utrudnienia w ruchu i objazdy autobusów

RZESZÓW. Część rzeszowskich ulic oraz odcinków lokalnych dróg zostanie wyłączona z ruchu. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Rzeszów

Skrzyżowanie al. Wyzwolenia z al. Okulickiego do przebudowy

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która przebuduje skrzyżowanie al. Wyzwolenia z al. Okulickiego. Inwestycja ma być dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Rzeszów

W Rzeszowie pojawi się ponad 400 nowych defibrylatorów AED. Ruszyła akcja #dajemyserce

RZESZÓW. Powstanie również aplikacja na telefon lokalizująca ich położenie.

Rzeszów

W sobotę zbiórka krwi w CH Plaza

RZESZÓW. W akcji mogą wziąć udział wszystkie osoby zainteresowane pomocą innym. 

Reklama