Rzeszów - Niedziela, 21.12.2025
Reklama

Odrzucono pomysł radnych PiS odnośnie rozbudowy sześciu skrzyżowań w Rzeszowie

Dodano: 31.01.2019 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta, zanim obrady na dobre się rozpoczęły, część radnych zdecydowała o wycofaniu projektu uchwały Prawa i Sprawiedliwości, który mówił o przebudowie sześciu skrzyżowań.
 
Radni Prawa i Sprawiedliwości złożyli propozycje uchwały dotyczącej rozbudowy szczęściu skrzyżowań w Rzeszowie. Projekt uchwały uwzględnił prace jakie należy wykonać na każdym z nich. (o szczegółach pisaliśmy TUTAJ). Tema miał zostać podjęty podczas VI sesji Rady Miasta.
 
Zanim jednak debata na dobre się rozpoczęła z wnioskiem o zdjęcie punktu z porządku zwrócił się Tomasz Kamiński z Rozwoju Rzeszowa, uważając, że pomysły prezentowane przez PiS znajdują się już w budżecie miasta i nie ma sensu powielać działań.
 
„Kierunkiem działań prezydenta miasta Rzeszowa jest uchwalony przez radnych miasta budżet na rok 2019 i zachęcałbym wnioskodawców tego projektu uchwały do tego, aby rzetelnie przychodzili przygotowani na sesji Rady Miasta, aby ze zrozumieniem czytali budżet. Ta uchwała powiela zapisy, które znajdują się w budżecie” – mówił Kamiński.
 
Chodziło głównie o zapis związany ze skrzyżowaniem w okolicy ul. Staroniwskiej, gdzie Ratusz planuje remont. Pisaliśmy o tym TUTAJ. W zasadzie radny Rozwoju Rzeszowa, jeżeli chodzi o podobieństwa pomiędzy projektem uchwały PiS i budżetem, wskazał jedynie ten punkt, nie nawiązując do pozostałych propozycji. Głos przeciwny w sprawie wyraził szef klubu PiS, Marcin Fijołek.
 
Reklama
„Zgodnie z naszym statutem, radni mogą składać projekty uchwał wyznaczające kierunki działania. Zadaniem radnych jest przedstawienie ważnych spraw mieszkańców prezydentowi. Podkreślaliśmy wielokrotnie, że jest to uchwała, która nie ma w sobie pierwiastka konfrontacji” – wyjaśniał Marcin Fijołek.
 
W sprawie projektu uchwały głos zabrał również wiceprezydent Rzeszowa, Marek Ustrobiński, tłumacząc jakie inwestycje są planowanie: „jest przewidziane pięć skrzyżowań do przebudowy, m.in.  na ul. Poczty Gdańskiej, Sikorskiego. Staroniwska, która była tu wspomniana jest w budżecie. W WPF-ie te tematy są ujęte. Sprawy się po prostu toczą swoim rytmem”.
 
Punkt, zgodnie z wnioskiem Tomasza Kamińskiego, po głosowaniu został usunięty z planu obrad radnych.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów pomoże miejscowości dotkniętej powodzią

RZESZÓW. Powodzie spowodowały wiele zniszczeń w Podkarpackich miejscowościach. W ramach pomocy dla poszkodowanych, władze stolicy innowacji zdecydowały się wesprzeć finansowo poszkodowanych.

Rzeszów

Rzeszowska uczelnia z wysoką pozycją w globalnym rankingu U-Multirank

RZESZÓW. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zdobyła wysokie noty, aż w 15 kategoriach międzynarodowego rankingu uczelni U-Multirank.

Rzeszów

Policyjne działania w autobusach. Skontrolowano 775 pasażerów

RZESZÓW. Trwają policyjne kontrole w autobusach MPK. Policjanci sprawdzają czy pasażerowie noszą maseczki oraz czy zachowują dystans między sobą.

Rzeszów

W weekend do Rzeszowa przyjedzie cyrk. Będzie protest aktywistów z fundacji Viva! Akcja dla Zwierząt

RZESZÓW. 5 lipca w rejonie ulic Witosa i Wyspiańskiego rozłoży się cyrk “Arena”. Lokalna grupa “Viva – akcja dla zwierząt” zapowiedziała protest przeciwko obecności cyrku ze zwierzętami w mieście. 

Rzeszów

Tragiczny wypadek na budowie. Nie żyje dwóch mężczyzn

RZESZÓW. Dwóch mężczyzn spadło z rusztowania na budowie przy ul. Bałtyckiej w Rzeszowie. Ponieśli śmierć na miejscu. Sprawę bada policja pod nadzorem prokuratora.

Rzeszów

Kontrole Policji i Straży Miejskiej w autobusach MPK

RZESZÓW. Pasażerowie MPK nie przestrzegają obowiązujących obostrzeń. Prezydent Rzeszowa reaguje.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto poradnię dla ozdrowieńców z Covid-19

RZESZÓW. To jedyna w regionie i jedna z pierwszych w kraju tego typu poradnia. Będzie funkcjonowała na terenie Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie.

Rzeszów

Worki na odpady zielone w automatach

RZESZÓW. Mieszkańcy, którym brakło worków na odpady zielone, mogą je dokupić w automatach, w których sprzedawane są środki ochrony osobistej.

Reklama