Rzeszów - Wtorek, 12.05.2026
Reklama

Odwołana wystawa fotografii Chrisa Niedenthala odbędzie się w innym miejscu

Dodano: 20.10.2020 r.

fot. Chris Niedenthal "Tu i teraz" / Materiały organizatorów Rzeszowskiego Festiwalu Fotografii
fot. Chris Niedenthal "Tu i teraz" / Materiały organizatorów Rzeszowskiego Festiwalu Fotografii
RZESZÓW. Dyrekcja rzeszowskiego „plastyka” odwołała wystawę fotografii Chrisa Niedenthala. Organizatorzy znaleźli nowe miejsce.

Szerokim echem w mediach rzeszowskich, jak i ogólnopolskich odbiła się sprawa odwołania wystawy fotografii Chrisa Niedenthala „Tu i Teraz”, która miała obyć się w Galerii Miejskiej Zespołu Szkół Plastycznych w Rzeszowie.

Wystawa, którą zaplanowano na 15 października w ramach „Rzeszowskiego Weekendu Fotografii”, została odwołana przez dyrekcję szkoły ze względu na „treści polityczne”.

"Informujemy, że z powodu zawartych treści politycznych wystawa Chrisa Niedenthala nie może zostać pokazana w Galerii Miejskiej Zespołu Szkół Plastycznych w Rzeszowie" – tłumaczy wicedyrektorka szkoły w piśmie udostępnionym przez organizatorów Rzeszowskiego Weekendu Fotografii na profilu społecznościowym.  

Organizatorzy wydarzenia nie kryli zdziwienia taką decyzją.

„Bardzo poważnie zastanawialiśmy się, co z tym zrobić. Mogliśmy schować do szuflady i zapomnieć, jednak mimo wszystko uważamy że nie można reagować obojętnością na tego rodzaju decyzje. Dziś dotykają one innych - w tym przypadku niestety Chris Niedenthal, którego wystawę "TU i TERAZ" planowaliśmy otworzyć w ubiegłym tygodniu w ramach II Rzeszowski Weekend Fotografii. Jutro podobna sytuacja może spotkać nas samych...” – napisali na profilu społecznościowym o wydarzenia. „Fotografia, którą konsekwentnie pokazujemy w naszym mieście przez ostatnich kilka lat to nie polityka.” – tłumaczą.
Reklama
W związku z zaistniałą sytuacją, organizatorzy Rzeszowskiego Weekendu Fotografii postanowili zaprezentować zdjęcia Chrisa Niedenthala w innym miejscu i czasie. Jak udało nam się dowiedzieć, wystawę „Tu i Teraz” będzie można zobaczyć od 18 listopada do 31 grudnia 2020 r. w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa.

Na wystawie prezentowane będą zdjęcia wykonane przez fotografa w ciągu pięciu ostatnich lat w Polsce głównie podczas protestów i demonstracji, m.in. przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego, Sejmu czy Sądu Najwyższego, jak również w trakcie marszów Niepodległości czy Marszu Równości.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Najlepszy luty w historii lotniska w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. 58,6 tys. pasażerów skorzystało z usług portu lotniczego Rzeszów-Jasionka w ubiegłym miesiącu. To najlepszy luty w historii lotniska, wynik lepszy o 12 procent od dotychczasowego rekordu z 2019 roku.

Rzeszów

Jakie atrakcje w aquaparku w Rzeszowie? Rozpoczęły się konsultacje społeczne

RZESZÓW. Miasto zbiera opinie mieszkańców dotyczące jednej z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w Rzeszowie.

Rzeszów

Giełda Biżuterii i Minerałów w weekend w hali Podpromie

RZESZÓW. W dniach 11 i 12 marca 2023 r. w Rzeszowie odbędzie się Zimowa Giełda Biżuterii i Minerałów. To kolejna edycja największych targów biżuterii, minerałów i skamieniałości na Podkarpaciu.

Rzeszów

Sprzęt sportowy dla rzeszowskich szkół od UNICEF

RZESZÓW. UNICEF doposażył rzeszowskie szkoły w sprzęt sportowy, aby poprzez sport i zabawę pomóc w  integracji dzieci i młodzieży.

Rzeszów

Wypadek busa z lawetą na S19 w Terliczce

RZESZÓW. Do późnych godzin popołudniowych potrwają utrudnienia na drodze ekspresowej S19 w Terliczce. Doszło tam do przewrócenia się busa z lawetą przewożącą samochód.

Rzeszów

Dotacje na usuwanie azbestu w Rzeszowie. Rusza nabór wniosków

RZESZÓW. Od 17 do 31 marca rzeszowianie będą mogli złożyć wnioski o dotację na usuwanie wyrobów zawierających azbest.

Rzeszów

Rzeszów w elitarnym gronie europejskich miast

RZESZÓW. Wspólny projekt Rzeszowa, Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Łodzi otrzymał grant w wysokości 1,5 mln euro.

Rzeszów

Utrudnienia w ruchu na dwóch rzeszowskich ulicach

RZESZÓW. Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie, w najbliższych trzech tygodniach, na dwóch rzeszowskich ulicach wystąpią utrudnienia w ruchu w związku z przebudową zatok autobusowych.

Reklama