Rzeszów - Piątek, 15.05.2026
Reklama

Odwołana wystawa fotografii Chrisa Niedenthala odbędzie się w innym miejscu

Dodano: 20.10.2020 r.

fot. Chris Niedenthal "Tu i teraz" / Materiały organizatorów Rzeszowskiego Festiwalu Fotografii
fot. Chris Niedenthal "Tu i teraz" / Materiały organizatorów Rzeszowskiego Festiwalu Fotografii
RZESZÓW. Dyrekcja rzeszowskiego „plastyka” odwołała wystawę fotografii Chrisa Niedenthala. Organizatorzy znaleźli nowe miejsce.

Szerokim echem w mediach rzeszowskich, jak i ogólnopolskich odbiła się sprawa odwołania wystawy fotografii Chrisa Niedenthala „Tu i Teraz”, która miała obyć się w Galerii Miejskiej Zespołu Szkół Plastycznych w Rzeszowie.

Wystawa, którą zaplanowano na 15 października w ramach „Rzeszowskiego Weekendu Fotografii”, została odwołana przez dyrekcję szkoły ze względu na „treści polityczne”.

"Informujemy, że z powodu zawartych treści politycznych wystawa Chrisa Niedenthala nie może zostać pokazana w Galerii Miejskiej Zespołu Szkół Plastycznych w Rzeszowie" – tłumaczy wicedyrektorka szkoły w piśmie udostępnionym przez organizatorów Rzeszowskiego Weekendu Fotografii na profilu społecznościowym.  

Organizatorzy wydarzenia nie kryli zdziwienia taką decyzją.

„Bardzo poważnie zastanawialiśmy się, co z tym zrobić. Mogliśmy schować do szuflady i zapomnieć, jednak mimo wszystko uważamy że nie można reagować obojętnością na tego rodzaju decyzje. Dziś dotykają one innych - w tym przypadku niestety Chris Niedenthal, którego wystawę "TU i TERAZ" planowaliśmy otworzyć w ubiegłym tygodniu w ramach II Rzeszowski Weekend Fotografii. Jutro podobna sytuacja może spotkać nas samych...” – napisali na profilu społecznościowym o wydarzenia. „Fotografia, którą konsekwentnie pokazujemy w naszym mieście przez ostatnich kilka lat to nie polityka.” – tłumaczą.
Reklama
W związku z zaistniałą sytuacją, organizatorzy Rzeszowskiego Weekendu Fotografii postanowili zaprezentować zdjęcia Chrisa Niedenthala w innym miejscu i czasie. Jak udało nam się dowiedzieć, wystawę „Tu i Teraz” będzie można zobaczyć od 18 listopada do 31 grudnia 2020 r. w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa.

Na wystawie prezentowane będą zdjęcia wykonane przez fotografa w ciągu pięciu ostatnich lat w Polsce głównie podczas protestów i demonstracji, m.in. przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego, Sejmu czy Sądu Najwyższego, jak również w trakcie marszów Niepodległości czy Marszu Równości.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Urzędnicy zrobią zakupy dla osób starszych i samotnych objętych kwarantanną

RZESZÓW. Osoby starsze i samotne, które zostały objęte kwarantanną, mogą liczyć na pomoc pracowników Urzędu Miasta Rzeszowa w zrobieniu zakupów.

Rzeszów

Darmowa strefa płatnego parkowania w Rzeszowie do odwołania

RZESZÓW. Strefa płatnego parkowania w Rzeszowie z dniem dzisiejszym przestaje funkcjonować.

Rzeszów

Pijani kierowcy na ulicach Rzeszowa. Jeden wydmuchał 2,5 promila, a drugi miał ponad 3 promile

RZESZÓW. Dwóch pijanych kierowców ujawnili rzeszowscy policjanci. Jeden z nich wpadł podczas kontroli, natomiast w drugim przypadku doszło do obywatelskiego ujęcia.

Rzeszów

Konsultacje w sprawie zmiany granic miasta Rzeszowa

RZESZÓW. 19 marca 2020 r. rozpoczynają się konsultacje z mieszkańcami Rzeszowa w sprawie zmiany granic miasta Rzeszowa. Konsultacje będą trwały do 22 marca 2020 r.

Rzeszów

Od 18 marca zmiany w rozkładzie kilku głównych linii komunikacji miejskiej. Linia 53 zawieszona

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o zmianach w kursowaniu części linii autobusowych, jakie zaczną obowiązywać od 18 marca. 

Rzeszów

Rzeszowskie restauracje dowożą lekarzom "darmowe" jedzenie

RZESZÓW. Dzięki platformie organizującej zbiórki trzy organizacje postanowiły pomóc pracownikom służb medycznych w kraju, dostarczając im posiłki. W akcji udział biorą również restauracje i szpitale z Rzeszowa.

Rzeszów

ZTM wprowadza ograniczenia kontaktu

RZESZÓW. ZTM wprowadza zakaz bezpośredniego kontaktu z klientem. POP-y zamknięte.

Rzeszów

Podkarpacki Urząd Wojewódzki. Obsługa klientów zamknięta do odwołania

RZESZÓW. Podobnie jak Urząd Miasta Rzeszowa oraz podległe mu jednostki, również Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie od 16 marca zamyka do odwołania obsługę klientów.

Reklama