Rzeszów - Środa, 10.09.2025
Reklama

Oficjalne otwarcie zmodernizowanej ul. Grunwaldzkiej. Będą atrakcje

Dodano: 05.09.2024 r. / Redakcja

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. - W końcu mam wielką przyjemność zaprosić wszystkich Państwa na oficjalne otwarcie nowej, zmodernizowanej, zazielenionej ulicy Grunwaldzkiej! – napisał w mediach społecznościowych Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa. - Mam wielką nadzieję, że ta ulica stanie się teraz Waszą ulubioną – dodał we wpisie.

Otwarcie przebudowanej ul. Grunwaldzkiej zaplanowano na najbliższą niedzielę, 8 września 2024 r. o godz. 15:00. Z tej okazji przygotowano szereg atrakcji dla całych rodzin, a wśród nich m.in. animacje dla dzieci, koncerty, wystawę archiwalnych zdjęć oraz pyszne jedzenie. Dodatkowo uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać z wyjątkowej multimedialnej instalacji interaktywnej.

Na finał imprezy zaplanowano pokaz filmu niemego z muzyką na żywo. 

Prace przy przebudowie ostatniej części miejskiego deptaka rozpoczęły się w październiku 2023 roku. Pierwszym zadaniem wykonawcy była wymiana wyeksploatowanych sieci podziemnych: kanalizacji sanitarnej i deszczowej, sieci wodociągowej i gazowej.

Kolejnym etapem była wymiana nawierzchni deptaka. Na odcinku Grunwaldzkiej od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Kopernika, zgodnie z zaleceniem konserwatora zabytków, ułożono szarą kamienną kostkę, natomiast na odcinku od ul. Kopernika do ul. Sobieskiego zamontowano płyty granitowe o wymiarach 30 na 60 cm. Takie same płyty przed kilku laty zostały położone na innym rzeszowskim deptaku - ul. Kościuszki.

Zadanie obejmowało również przebudowę placu przed budynkiem Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wyremontowano i częściowo wymieniono historyczne ogrodzenie. Ułożona została nowa nawierzchnia. Zamontowano również elementy małej architektury: ławki, stojaki rowerowe i kosze na śmieci.

Reklama

Przebudowana ulica Grunwaldzka zazieleniła się. Posadzono nowe drzewa, w tym m.in. graby pospolite ‘frans fontaine’ i platany klonolistne ‘alphen’s globe’. Wszystkie drzewa wyposażono w automatyczny system nawadniania i napowietrzania.

W ramach inwestycji przebudowano także oświetlenie uliczne – zamontowano energooszczędne oprawy LED.

Wykonawcą przebudowy ul. Grunwaldzkiej jest firma OBO Polska z Rzeszowa. Koszt inwestycji to ok. 13,681 mln zł.

Warto wspomnieć, że firma OBO Polska prowadzi obecnie prace przy przebudowie chodnika przy ul. Matejki i Słowackiego. Zakres inwestycji obejmuje 130 metrowy odcinek przy ul. Matejki (od ul. Słowackiego do skrzyżowania z ul. Grunwaldzką i oraz 30 metrowy fragment ul. Słowackiego ( od skrzyżowania z ul. Kościuszki do ul Matejki ).

Stara betonowa kostka zostanie rozebrana, a zastąpią ją granitowe płyty (takie same jak te na ul. Grunwaldzkiej i ul. Kościuszki).

Poniżej kila najnowszych zdjęć z ulicy Grunwaldzkiej. Pełną fotorelację znajdziecie na FOTO.resinet.pl


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Porozumienie ws. przekazania Zamku Lubomirskich dla miasta zostanie podpisane w lutym?

RZESZÓW. Wiceminister sprawiedliwości ogłosił, że umowa, mówiąca o przekazaniu dla miasta Zamku Lubomirskich, zostanie podpisana do końca lutego.

Rzeszów

Zmiany w ekipie Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Z ekipą z Rzeszowa żegna się Piotr Gruszka, pierwszy szkoleniowiec drużyny.

Rzeszów

Defibrylatory AED znalazły się w rzeszowskiej przestrzeni miejskiej

RZESZÓW. Defibrylator AED znajdziemy na przystanku autobusowym MPK Piłsudskiego 03 oraz w autobusie komunikacji miejskiej o numerze taborowym 100.

Rzeszów

"Czarny Bez" z Rzeszowa powalczy o tytuł Europejskiego Drzewa Roku 2020

RZESZÓW. Z tej okazji do Rzeszowa przyjedzie Rob McBride – miłośnik drzew, reporter BBC i ambasador Konkursu Europejskie Drzewo Roku.

Rzeszów

Na prywatnej posesji w Rzeszowie ujawniono krajankę tytoniową o wartość 63 tys. zł

RZESZÓW.  Pomieszczeniach budynku strażnicy graniczni ujawnili 8 worków wypełnionych nielegalną krajanką tytoniową.

Rzeszów

Zmiana rozkładów jazdy dwóch linii komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Nowe rozkłady obowiązywać będą od 3 lutego 2020 r. 

Rzeszów

Piesi potrąceni na pasach. Wszyscy trafili do szpitala

RZESZÓW. Potrącenia miały miejsce na ul. Warszawskiej, ul. Leszka Czarnego oraz na ul. Lwowskiej. 

Reklama