Rzeszów - Sobota, 12.07.2025
Reklama

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Rzeszowa [TRASA]

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W poniedziałek, 6 stycznia 2025 r. już po raz 10. ulicami Rzeszowa przejdzie barwny i rozśpiewany Orszak Trzech Króli. W organizację wydarzenia zaangażowało się ponad 40 placów, podmiotów i organizacji.

Hasło tegorocznego korowodu brzmi: „Kłaniajcie się królowie”. Organizatorzy przewidują, że może w nim uczestniczyć nawet 20 000 osób.

Scenariusz Orszaku obejmuje sześć scen: Edykt Cezara (parking Podpromie), Dwór Heroda (ul. Szopena), Gospoda (ul. 3 Maja), Pasterze (ul. 3 Maja), Brama Anielska (ul. Kościuszki) i Pokłon Trzech Króli (rzeszowski Rynek). W tym roku każdy mansjon będzie rozpoczynał się krótkim fragmentem ewangelii.

Trasa 10. Orszaku Trzech Króli w Rzeszowie

Zbiórka uczestników Orszaku odbędzie się o godz. 11:40 na parkingu przy hali Podpromie. Na godz. 12:00 zaplanowano modlitwę Anioł Pański pod przewodnictwem biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby. Następnie rozpocznie się kolędowanie i wejście trzech króli wraz ze swoimi orszakami.

Barwny korowód przejdzie ulicami Podpromie, Kilara, Szopena, al. Lubomirskich, 3 Maja i Kościuszki do rzeszowskiego Rynku, gdzie odbędzie się pokłon Trzech Króli.

Reklama

Mapa z trasą Orszaku Trzech Króli 2025 w Rzeszowie/ Materiały organizatora

Podobnie jak w poprzednim roku, organizatorem Orszaku Trzech Króli w Rzeszowie jest Stowarzyszenie Przyjaciół Podkarpackiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Dla uczestników przygotowano 15 000 koron, 5 000 śpiewników i 3 000 pierników w kształcie koron upieczonych przez znanych rzeszowskich cukierników z ul. Miodowej.

Jak podkreślają organizatorzy, celem Orszaku jest „przekazanie wszystkim uczestnikom radosnego przesłania Dobrej Nowiny: Bóg jest Bogiem z Nami!”.

Pierwszy Orszak Trzech Króli w Rzeszowie odbył się w 2013 roku. W latach 2021-2023 z racji pandemii, wydarzenie nie było organizowane. W ubiegłym roku Orszak ponownie przeszedł ulicami miasta.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejne wakacyjne połączenia lotnicze z Jasionki

RZESZÓW/JASIONKA. Nowe połączenie do chorwackiego Splitu oraz przywrócenie popularnych lotów do Burgas to najnowsze propozycje podrzeszowskiego lotniska na tegoroczne wakacje. 

Rzeszów

Wiózł 10-letniego syna mając 4 promile

RZESZÓW. Policjanci z Dynowa zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego, który przewoził w aucie 10-letniego syna będąc pod wpływem alkoholu.

Rzeszów

Zmiany w rozkładzie jazdy dwóch linii MPK

RZESZÓW. Od 1 czerwca 2021 r. zmianie ulegają rozkłady jazdy linii nr 5 i 53.

Rzeszów

Piknik rodzinny na Miasteczku Ruchu Drogowego

RZESZÓW. Wydarzenie organizowane przez ZTM połączone będzie z inauguracją nowego sezonu Miejskiej Wypożyczalni Rowerów i Skuterów. 

Rzeszów

Ulica Spacerowa na Zalesiu będzie rozbudowana

RZESZÓW. Miejscy radni zarezerwowali w budżecie 200 tys. zł na opracowanie dokumentacji projektowej rozbudowy ul. Spacerowej na osiedlu Zalesie. Chodzi o 650-metrowy odcinek drogi, od budynku nr 24 w kierunku ul. Zelwerowicza.

Rzeszów

Ewa Leniart: Rzeszowski Park Centralny może powstać dzięki środkom unijnym

RZESZÓW. Kandydatka na prezydenta Rzeszowa, Ewa Leniart przedstawiła pomysł na sfinansowanie budowy Rzeszowskiego Parku Centralnego.

Rzeszów

Wspólny bilet na autobusy MPK i MKS

RZESZÓW. Od 1 lipca, pasażerowie będą mogli korzystać z jednego biletu uprawniającego do podróżowania autobusami komunikacji miejskiej oraz podmiejskiej.  

Rzeszów

W Rzeszowie powstaną dwie nowe sygnalizacje świetlne

RZESZÓW. Pierwsza z nowych sygnalizacji powstanie na skrzyżowaniu al. Sikorskiego z ul. Nowowiejską, druga na ul. Dębickiej.

Reklama