Rzeszów - Piątek, 20.03.2026
Reklama

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Rzeszowa [TRASA]

Dodano: 05.01.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W poniedziałek, 6 stycznia 2025 r. już po raz 10. ulicami Rzeszowa przejdzie barwny i rozśpiewany Orszak Trzech Króli. W organizację wydarzenia zaangażowało się ponad 40 placów, podmiotów i organizacji.

Hasło tegorocznego korowodu brzmi: „Kłaniajcie się królowie”. Organizatorzy przewidują, że może w nim uczestniczyć nawet 20 000 osób.

Scenariusz Orszaku obejmuje sześć scen: Edykt Cezara (parking Podpromie), Dwór Heroda (ul. Szopena), Gospoda (ul. 3 Maja), Pasterze (ul. 3 Maja), Brama Anielska (ul. Kościuszki) i Pokłon Trzech Króli (rzeszowski Rynek). W tym roku każdy mansjon będzie rozpoczynał się krótkim fragmentem ewangelii.

Trasa 10. Orszaku Trzech Króli w Rzeszowie

Zbiórka uczestników Orszaku odbędzie się o godz. 11:40 na parkingu przy hali Podpromie. Na godz. 12:00 zaplanowano modlitwę Anioł Pański pod przewodnictwem biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby. Następnie rozpocznie się kolędowanie i wejście trzech króli wraz ze swoimi orszakami.

Barwny korowód przejdzie ulicami Podpromie, Kilara, Szopena, al. Lubomirskich, 3 Maja i Kościuszki do rzeszowskiego Rynku, gdzie odbędzie się pokłon Trzech Króli.

Reklama

Mapa z trasą Orszaku Trzech Króli 2025 w Rzeszowie/ Materiały organizatora

Podobnie jak w poprzednim roku, organizatorem Orszaku Trzech Króli w Rzeszowie jest Stowarzyszenie Przyjaciół Podkarpackiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Dla uczestników przygotowano 15 000 koron, 5 000 śpiewników i 3 000 pierników w kształcie koron upieczonych przez znanych rzeszowskich cukierników z ul. Miodowej.

Jak podkreślają organizatorzy, celem Orszaku jest „przekazanie wszystkim uczestnikom radosnego przesłania Dobrej Nowiny: Bóg jest Bogiem z Nami!”.

Pierwszy Orszak Trzech Króli w Rzeszowie odbył się w 2013 roku. W latach 2021-2023 z racji pandemii, wydarzenie nie było organizowane. W ubiegłym roku Orszak ponownie przeszedł ulicami miasta.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na osiedlu Słocina powstaną dwa mini ronda

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która wykona mini ronda na osiedlu Słocina. Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo i upłynnić ruch w tej części miasta.

Rzeszów

Testy nowego autobusu na ulicach Rzeszowa

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie przeprowadza testy nowoczesnego autobusu elektrycznego. Od kilku dni na ulicach miasta możecie spotkać pojazd BMC Procity+ 12M EV.

Rzeszów

16-letnia mieszkanka Rzeszowa potrącona na przejściu dla pieszych

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia 16-letniej mieszkanki Rzeszowa na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Strażackiej. Poszkodowana z obrażeniami została przewieziona do szpitala.

Rzeszów

Biała Sobota w Podkarpackim Centrum Onkologii – bezpłatne badania dla kobiet i mężczyzn

RZESZÓW. Podkarpackie Centrum Onkologii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie zachęca kobiety i mężczyzn do udziału w bezpłatnych badaniach profilaktycznych w ramach tzw. Białej Soboty.

Rzeszów

Zmiany w rozkładzie jazdy MPK. Od 1 marca nowa linia autobusowa

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o zmianach w rozkładzie jazdy rzeszowskiej komunikacji miejskiej, jakie zaczną obowiązywać od 1 marca 2026 r. Linia nr 26 zyska dodatkowe kursy, pilotażowo na ulice miasta wyjedzie...

Rzeszów

Otwarto nowy żłobek w Rzeszowie. Przybyło 190 miejsc dla maluchów [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. 25 lutego 2026 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowego żłobka na osiedlu Drabinianka w Rzeszowie. Dzięki nowej placówce przybyło kolejne 190 miejsc dla najmłodszych mieszkańców miasta.

Rzeszów

Ulice Ropczycka i Tarnowska w Rzeszowie zostaną połączone

RZESZÓW. „Połączymy ulice Ropczycką i Tarnowską. Będzie to duże ułatwienie dla mieszkańców osiedli Baranówka i Miłocin” – poinformował w mediach społecznościowych prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Rzeszów

Sportowa inwestycja za ponad 2 mln zł przy VIII LO w Rzeszowie [wizualizacje]

RZESZÓW. Nowoczesne boiska, bieżnia lekkoatletyczna, skocznia do skoku w dal - m.in. w takie elementy wyposażony zostanie nowy obiekt sportowy, który powstanie przy VIII Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie. Wartość inwestycji przekracza 2...

Reklama